Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałam wkład z podnoszoną szybą , niestety w wersji z płaszczem wodnym wybór był znikomy. Pan który mi go zamówił i zamontował ma spore doświadczenie w swojej branży i już przy montażu trochę narzekał że krzywy i drzwiczki po otwarciu wciąż opadały. Mój mąż od czasu do czasu przepalał w nim .Po jakimś tygodniu od pierwszego przepalenia szyba pękła. Byliśmy strasznie wkurzeni i myśleliśmy że to wina złego montażu .Firma Merkury oczywiście reklamacji nie uwzględniła. Zaproponowali zakup i wymianę nowej szyby , cały czas przystając że to z naszej winy szyba pękła i że z takim przypadkiem spotykają się pierwszy raz. Po wymianie szyby okazało się że dziwnym trafem zmienili konstrukcje tych drzwiczek i dodali jakieś gumeczki .Dopiero po naszym upomnieniu odesłali pękniętą szybę która okazała się nie naszą.Czyli jednak mieli już takie przypadki i po prostu się na nas dopiero uczą.Tylko czemu ktoś inny musi płacić za ich naukę.Mam tylko nadzieje że poprawili to naprawdę i taka sytuacja nie powtórzy mi się za jakiś czas.W każdym razie jak pisałam wcześniej nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielka obudowa z płyt KW. Wkład Tarnawa też można zamienić na jakiś o wadze do 100 kg. Cały kominek będzie ważył tyle co niewielki regał z książkami...

 

to jeszcze podpowiedz wkład :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzieki eniu oraz pestka56 za zabranie glosu w mojej sprawie.

Nigdy nie mialem kominka I na poczatku mial on pelnic tylko funkcje dekoracyjna, dlatego tez nie przywiazywalem do niego wiekszej wagi przy wykonywaniu wczesniejszych etapow budowy. Ostatnio zaczalem jednak zglebiac temat I stwierdzilem ze warto by kupic cos chociaz w miare przyzwoitego - doszedlem do wniosku ze Tarnava, jakkolwiek by nie byla pisana, to taki sredniak. Znalazlem strone na ktorej pisza ze ten model wazy 120kg. Podpisuje sie jednak pod pytanie Pestki i jestem otwarty na propozycje wkladow. Obudowe chcialem zrobic ciepla z plyt szamotowych, prosta od podlogi do sufity. Narazie przebrnalem przez 200 stron watku "Kominki nasze" i znalazlem pare inspiracji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzieki eniu oraz pestka56 za zabranie glosu w mojej sprawie.

Nigdy nie mialem kominka I na poczatku mial on pelnic tylko funkcje dekoracyjna, dlatego tez nie przywiazywalem do niego wiekszej wagi przy wykonywaniu wczesniejszych etapow budowy. Ostatnio zaczalem jednak zglebiac temat I stwierdzilem ze warto by kupic cos chociaz w miare przyzwoitego - doszedlem do wniosku ze Tarnava, jakkolwiek by nie byla pisana, to taki sredniak. Znalazlem strone na ktorej pisza ze ten model wazy 120kg. Podpisuje sie jednak pod pytanie Pestki i jestem otwarty na propozycje wkladow. Obudowe chcialem zrobic ciepla z plyt szamotowych, prosta od podlogi do sufity. Narazie przebrnalem przez 200 stron watku "Kominki nasze" i znalazlem pare inspiracji.

Pozdrawiam

 

http://www.tapis.pl/kominki/norweskie/kominki-portale.htm

 

Tapis podaje wagę z całą obudową. Może Ci to pomoże, bo są też nazwy wkładów.

 

W ogóle wszystkie firmy podają tę informację, ale trzeba wejść głębiej

http://www.kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-ala-12-kw_ala

W Kratkach poniżej zdjęcia wkładu jest tabela z danymi.

 

Musisz niestety pogrzebać po stronach producentów. To trochę czasu zajmie.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzieki eniu oraz pestka56 za zabranie glosu w mojej sprawie.

Nigdy nie mialem kominka I na poczatku mial on pelnic tylko funkcje dekoracyjna, dlatego tez nie przywiazywalem do niego wiekszej wagi przy wykonywaniu wczesniejszych etapow budowy. Ostatnio zaczalem jednak zglebiac temat I stwierdzilem ze warto by kupic cos chociaz w miare przyzwoitego - doszedlem do wniosku ze Tarnava, jakkolwiek by nie byla pisana, to taki sredniak. Znalazlem strone na ktorej pisza ze ten model wazy 120kg. Podpisuje sie jednak pod pytanie Pestki i jestem otwarty na propozycje wkladow. Obudowe chcialem zrobic ciepla z plyt szamotowych, prosta od podlogi do sufity. Narazie przebrnalem przez 200 stron watku "Kominki nasze" i znalazlem pare inspiracji.

Pozdrawiam

tak rozkminiacie te 100kg a tu goście stawiaja piec na panelach ;) :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:

Edytowane przez orcio_kr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jest to pierwszy mój post na tym forum chciałbym przywitać wszystkich budujących i zbudowanych ;) a szczególnie pozdrowić grupę zrób to sam... :)

 

do rzeczy...

 

Nie do końca sam będę wykonywał te prace ale chciałbym wiedzieć jak należy to wykonać...

 

Mianowicie Wkład kominkowy + komin z kwasiaka.

Chciałbym aby komin do mojego kominka stanowił kompletny jednowarstwowy, stalowy komin z kwasiaka 200 omurowany cegłą z pustką powietrzną.

 

1.Czy taki komin nadaje się do takiego zastosowania ?

2. czy w szachcie gdzie będzie leciał wkład kominowy z kwasiaka upychać jakąś wełnę czy lepiej po prostu zastosować obejmy do ściany dla kwasiaka i zostawić pustkę ?

 

 

 

zastanawia mnie tez kwestia dolotu świeżego powietrza, we wkładach, które oglądałem dolot był od dołu wkładu. Ja dolot świeżego powietrza chciałbym zrobić rurami plastikowymi a przecież plastiku nie podłącze do wkładu bo się stopi... o ile wcześniej powinienem przejść na stalowe rurki dolotu ?

 

 

Będę wdzięczny za rozwianie moich watpliwości, tym co temat przerabiali albo wiedzą jak to ugryźć ....

 

 

PZDR:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-@-nowy122 Ad.nr 1; taki komin nadaje się.

Ad.nr 2 : nic tam nie upychaj zostaw pustkę. Nie potrzeba żadnych obejm , może stać swobodnie na swoich zamkach.

Ad.3. Nie dawaj murarzom rur do obmurowania, najpierw zrób( szacht ) , kanał dymowy, a potem wpuść rury od góry do samego dołu.

Rura nie musi być okrągła, może być również owal, i w Twoim przypadku śr.fi 200 jest odpowiednikiem rury owalnej 120 x 250.

Pozdrawiam Rikmen WA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z niecierpliwoscia czekam na jakies konkrety od eniu :-)

 

Musisz znaleźć palenisko stalowo-wermikulitowe. Takie np. jak to w załączniku, które wazy 67 kg. Szukaj u importerów z Belgii. Samą obudowę zrób z płyt krzemianowych 25 mm (20mm). Varmsen ma chyba najlżejsze.

Obraz 007.jpg

Obraz 007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. mam zamiar budować dom szkieletowy z poddaszem użytkowym wg projektu Z 34 z małymi zmianami. Dom szkieletowy najlepiej ogrzewać nadmuchem powietrza. na działce są wszystkie media lecz zastanawiam się na pociągnięciem gazu. Chcemy mieć kominek i to nie podlega dyskusji. Jeśli już będzie to trzeba go wykorzystać do ogrzewanie pomieszczeń. Moje pytanie do doświadczonych forumowiczów brzmi: Jaki kominek lub piec kominkowy zastosować najlepiej? DGP czy raczej płaszcz wodny? Znalazłem coś takiego co mi pasuje

http://www.iwona.com.pl/kominki-na-pellet-iwona , ale nie jest to znany wrób na rynku. Istotne jest to , że można połączyć PELLET i DREWNO. nie znalazłem w całym necie czegoś co ma takie rozwiązanie. Jest owszem BRUNER ale cena powala. Macie jakieś pomysły??? Doradzi ktoś coś.!!!??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...