Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja tez proszę o poradę. Jesteśmy na etapie wyboru wkładu. Kominek w naszym przypadku ma jedynie i aż wprowadzać nastrój do domu. Nie chcemy zatem wydać na niego fortuny bo może się też tak zdarzyć, że nie będzie często używany. Celujemy w coś nowoczesnego i prosimy o opinię na temat tych wkładów podanych poniżej albo propozycje jakiś innych:)

http://www.kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-blanka-8-kw-bs-lewa_blankalbs

http://www.kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-maja-12-kw-lewy-bs-szyby-laczone-bez-szprosa--dolot_majalbsd

 

Poczytaj zanim zapytasz ;)

Kilka razy było wcześniej, nawet nie dawno, o tych wkładach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie u Foresta jestem już na 99 procent zdecydowany na ogrzewanie Pelletem plus podłog plus podłogłówka na parterze a na górze grzejniki niewielkie. W salon wpadnie piecyk gotowy coś ala ROMOTOP MALAGA N 03 :D i jak się da to walnniemy nadmuch na pomieszczenia tego nie dopytałem ale zaraz to uczynię. Jak sie cos dowiem zaraz opiszę. FOREST wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D I właśnie w białych kaflach bedzie na grafitowej ścianie. kuchnia ma byc angielska lub prowansalska. reszta domu także w takim stylu. Polecam inspiracje z weranda.pl Moja kobitka ma na tym punkcie małego świara a , że z wykształcenia jest romanistką to ja takie białe klimaty kręcą. Zreszta teraz w mieszkaniu też kuchnia biała z murkami z cegieł bielonych. Będzie miała co chce. Mnie się tez podoba , a że gospodarna a ja pedantyczny ponoś to białe wskazane.:D . Muszę foresta dopytać co i jak z tym piecem czy można DGP podłączyc do tego piecyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to polecam Twojej M wizytę w Villa von Krogh http://www.villavonkrogh.com/ Styl skandynawsko-prowansalski delikatnie okraszony glamour.

Ja po szwedzku ani ani, ale obrazków jest masa. Szczególnie kuchnia łapie za serce

skjellamper.jpgsigdal kjøkken2.jpg

Bloggerka prowadzi tę stronę od początku budowy domu (2009).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam kominek z płaszczem wodnym podłączony rurą spalinową pod kątem minimalnie większym niż 90 stopni (w górę w stronę komina). Komin o wewn. wymiarach 20x20 cm wykonany z cegły pełnej wysokości ok. 7-8 m wyprowadzony ok. 1,2-1,5 m ponad dach (nie ponad kalenicę). Wszystkie odległości komina od dachu zgodne z prawem budowlanym. Posiadam podłączony nawiew dołem do kominka z zewnątrz.

Problem polega na tym, że przy silniejszym czy "niekorzystnym" wietrze następuje wdmuchiwanie dymu do pomieszczenia, również, gdy kominek już jest mocno rozgrzany. Zamontowanie tzw. "strażaka" na kominie nie za bardzo pomogło. Czy problemem jest zbyt niski komin czy może zbyt mały kąt wychodzenia spalin co zmniejsza ciąg w kominku? Jak mogę najmniejszym kosztem to wyeliminować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam kominka do nowego domu, powierzchnia ok 170m2.Mamy pompę ciepła zastanawiam się jakiej mocy kominek będzie nam potrzebny żeby czas rozpalić kilka razy w roku+okresy przejściowe.

Doradzono nam kominek o mocy 8kw Blanka z Kratki, możecie polecić coś lepszego w normalnej cenie??

 

Pozdrawiam

Adiamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie jaki wkład kominkowy.

 

Salon 23 m2 otwarty na kuchnię 11 m2 i korytarz 3 m2

- mała moc, myślę max 8 kW

- nie będzie PW ani DGP

- ważne żeby był "płytki" - max 40 - 50 cm od ściany na gotowo

- będzie doprowadzenie powietrza z dworu

- ważne, żeby był dobry i tani (raczej Skoda, nie Mercedes)

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie jaki wkład kominkowy.

 

Salon 23 m2 otwarty na kuchnię 11 m2 i korytarz 3 m2

- mała moc, myślę max 8 kW

- nie będzie PW ani DGP

- ważne żeby był "płytki" - max 40 - 50 cm od ściany na gotowo

- będzie doprowadzenie powietrza z dworu

- ważne, żeby był dobry i tani (raczej Skoda, nie Mercedes)

:D

Z Wrocławia niedaleko do UCIECHOWA (koło Dzierżoniowa) tam jest salon wystawowy producenta wkładów kominkowych.

Można pooglądać, podotykać i coś dopasować.

Tym bardziej, że z myślą o Targach - Poznań, opracowywane i testowane są różne nowe paleniska.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi - fajnie by było, jakby 40-50 cm drwa do kominka weszły...

 

W seryjnej produkcji płytki wkład to tylko Mini S Spartherma mi się kojarzy. Niestety chyba Ci się nie spodoba . Pewnie coś na zamówienie musisz szukać. Wspomniana przez Bohusza firma pewnie tak, oprócz niej Pama ma bardzo przyzwoite ceny. Dzwoń, pytaj, dogaduj. Jakbyś miał problem, moja firma dorabia paleniska na wymiar do 1 cm. Mercedesy w cenie Skody;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...