Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Posiadam wklad Dovre 2180 CBS. Teraz juz wiem, dlaczego nie chce sie w nim palic. Przeczytalam opinie na innym forum i zlapalam sie za glowe.

Sam wklad wyniosl mnie 5200zl. Zmarnowane pieniadze!!! Nie polecam nikomu.

 

Marzena, napisz coś więcej.

Opisz problem. Tu też się przyda i ludzie będą szukać po necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszy problem to oczywiscie brak ciagu. Z tego co wyczytalam w internecie to jest to wada konstrukcyjna :mad: A mam porownanie na wkladach innych marek, bo i rodzice maja i siostra tez. U mnie na otwartych obu klapach pali sie,a raczej jedynie dym leci, a u nich sa zamkniete obie i ogrzwaja tym caly dom. Ja zas jednego pomieszczenia nie moge dogrzac :/ Jakas tragedia. W dodatku wpakowalam tyle kasy w ten wklad i tym bardziej noz w kieszeni sie otwiera, bo rodzina nie wydala nawet polowy z tego, a wklady jak niebo i ziemia :sick: I co tu teraz robic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce umiescic wklad na miejscu ktore wybralem. Czy musze go odsunac od sciany i komina. Bo firma ktora miala mi to robic powiedziala ze wkald musi byc odsuniety od komina i sciany tylnej o min 12 cm. Prawda? Kolejny temat czy pod wkladem muszedac plytki tez mi tak powiedziano i nie wiem czy to konieczne . To bedzie obudowane i niby beton bexzie pylil i kratkami wszystko bedzie lecialk na dom. Dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce umiescic wklad na miejscu ktore wybralem. Czy musze go odsunac od sciany i komina. Bo firma ktora miala mi to robic powiedziala ze wkald musi byc odsuniety od komina i sciany tylnej o min 12 cm. Prawda? Kolejny temat czy pod wkladem muszedac plytki tez mi tak powiedziano i nie wiem czy to konieczne . To bedzie obudowane i niby beton bexzie pylil i kratkami wszystko bedzie lecialk na dom. Dzieki za pomoc

 

3-4 cm to zwykle izolacja. Reszta może wynikać z instrukcji montażu wkładu. Z płytkami źle Ci nie radzili. Czystość łatwiej utrzymać. Ile zaoszczędzisz na dwóch m2 płytek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja mam pytanie czy potrzebny jest obowiązkowo dodatkowy cug dla kominka, jeśli salon, kuchnia i schody tworzą jedno pomieszczenie o powierzchni ok. 90m2 ?

 

Pytam ponieważ tak zażyczył sobie kierownik budowy.

No i zrobili teraz w ścianie zewnętrznej dodatkowy cug o fi 100mm i teraz jakoś mam zimniej jak nie grzeję :(

 

czy to ma duży wpływ?

 

w załączeniu zdjęcie kominka (wkład arysto 10L)

 

pozdrawiam!

zdjęcie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ??? Prawda, Eniu.

ja mam doprowadzenie z zewnątrz do kominka i... Qrczę u mnie Nie piździ, a kominkowi to sie podoba.

Parter mam otwarty i tej samej wielkości, ale nie wiem czemu miałoby to mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak.

Wczesniej powietrze było brane tylko z kratki widocznej na dole foty.

 

Czy jest jakaś specjalna kratka naścienna do elewacji dostosowująca sie do ciągu tak aby mi nie wiało w kominku jak nie chodzi?

 

Aby napowietrzyć dom bez efektu wyziębiania można przerobić trochę to aktualne napowietrzenie. Ważne aby kanał (np. płaski 50 x 150 mm) doprowadzający powietrze poprowadzić w formie litery Z, całkowita wysokość np. 50 cm. Od strony pokoju otwór ma być np.nad posadzką - kanał prowadzimy w górę 50 cm i przebijamy się na zewnątrz budynku - na górze wyjście na zewnątrz budynku. Na oba zakończenia (na zewnątrz i wewnątrz budynku) można założyć kratki z żaluzją aby w ekstremalne mrozy można zamknąć napowietrzenie. Przy otwartych żaluzjach zapewnione będzie zrównoważone napowietrzenie budynku, można zastosować dwa takie napowietrzaki, jeden np. w salonie, drugi w kuchni lub w pomieszczeniu gospodarczym.

Edytowane przez Artix123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden drobiazg. Jak są ekstremalne mrozy, zaczynamy ekstremalnie palić, co powoduje ekstremalne zapotrzebowanie na tlen...Zamykanie napowietrzenia wtedy jest sprzeczne z założeniami. Dziura w ścianie zawsze będzie dziurą w domu...Żeby uniknąć "czarów" związanych z kominkiem, najlepiej sprawdza się wkład z odseparowanym doprowadzeniem powietrza do spalania.

 

Z drugiej strony, nie mając takiego wkładu - w dużym, szczelnym domu - lepiej korzystać z opcji rozproszonego nawiewu, np rozszczelniając okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od niedawna interesuję się kominkami, chciałabym wybrać coś dobrego za rozsądne pieniądze do domu ok 160m2 z rozprowadzeniem grawitacyjnym. Rozważałam zakup wkładu Dovre 2180 CBS z uwagi na dużą szybę, ale po lekturze różnych opinii rezygnuję z tego cuda. Zastanawiam się, czy inne wkłady tej firmy mają podobne mankamenty, na przykład 2176 CBS ( z wyglądu mi się podoba, moc chyba też byłaby wystarczająca). Chciałabym poprosić fachowców ewentualnie użytkowników o opinię. Drugą możliwością w rozsądnej cenie wydaje mi się TARNAVVA 16kW UNICA. Nie mam żadnej wiedzy na temat kominków, czy lepsze żeliwne wkłady czy stalowe itd. Bardzo proszę o poradę. Mam jeszcze czas, bo dopiero wiosną ruszy budowa domu, ale tyle jest tego na rynku, że chciałabym powoli ustalić pewne szczegóły. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...