Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiesz jak jest...Kamieniarz kupuje balot wełny i jest spec od kominków...;)

 

Drogi Dwupostaciowy. Jak widzę usilnie próbujesz wrócić do piaskownicy - czyżby infantylizm wiekowy ? :D

Wiem , że kominkami zajmuję się znacznie dłużej niż Ty ale nie zamierzam tego udowadniać ( choć łatwo mógłbym - Polska to mały kraj :p ) Nie odpowiada mi również poziom dyskusji , który reprezentujesz.

Dobra rada - wróć do promowania ( oczywiście za darmo :p i pro publico bono :D ) Pamy - zyskasz więcej niż na prowokowaniu dziecinnych pyskówek.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem na etapie wyboru wkładu Spartherm Varia 2R 100 4S czy Schmid Ekko R 100h (tańszy:yes:) Ewentualnie Austroflamm 89x49x45S. Który z nich jest naj... doradźcie proszę:bye:

 

Zrób losowanie. Może Ci pomoże wiadomość o tym, że Spartherm wymyślił a Ci dwaj zrzynali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Dwupostaciowy. Jak widzę usilnie próbujesz wrócić do piaskownicy - czyżby infantylizm wiekowy ? :D

Wiem , że kominkami zajmuję się znacznie dłużej niż Ty ale nie zamierzam tego udowadniać ( choć łatwo mógłbym - Polska to mały kraj :p ) Nie odpowiada mi również poziom dyskusji , który reprezentujesz.

Dobra rada - wróć do promowania ( oczywiście za darmo :p i pro publico bono :D ) Pamy - zyskasz więcej niż na prowokowaniu dziecinnych pyskówek.

 

pzdr.

 

 

Nigdy bym nie przypuszczał, że TWÓJ POZIOM da się sprowokować. To była zwykła złośliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Dwupostaciowy. Jak widzę usilnie próbujesz wrócić do piaskownicy - czyżby infantylizm wiekowy ? :D

Wiem , że kominkami zajmuję się znacznie dłużej niż Ty ale nie zamierzam tego udowadniać ( choć łatwo mógłbym - Polska to mały kraj :p ) Nie odpowiada mi również poziom dyskusji , który reprezentujesz.

Dobra rada - wróć do promowania ( oczywiście za darmo :p i pro publico bono :D ) Pamy - zyskasz więcej niż na prowokowaniu dziecinnych pyskówek.

 

pzdr.

 

Po co się nakręcasz niepotrzebnie Baderek.Omijać wielkim kręgiem aż mu powieki zmurszeją i masz spokój.Dodaj do ignorowanych i amen. Już pisałem ,że te dwa w jednym to tylko fikcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie.

Możesz zacząć z ytonga, ale od momentu jak się zaczyna spód wkładu daj płytę krzemianowo - wapniową. Inaczej łączenia na ytongu popękają a on sam będzie się przegrzewał. Nadproże z żarobetonu tez od strony wkładu wyizoluj płytą krzemian - wapniem. Płyta fermaccel jest dość ciężka. Używamy jej często zamiast płyt k -g w domach drewnianych bo jest lepsza. Jednak nie musisz jej dawać, płyta krzemian wapń wystarczy. Fermaccel to zbędny dodatek. Jeżeli bardzo chcesz jednak te płyte dodatkowo zastosować to płyty krzemianowe nad wkładem przykręć do stelaża metalowego. Stelaż robisz jak pod regips i dopiero na kkrzemian wapń fermacell..

powodzenia

pzdr

 

Mam taką propozycję do zabudowy kominka:

Obudowa do wysokości około 100-120 cm budowana z Ytonga, nad wkładem umieszczone nadproże z żarobetonu, całość obudowy wyizolowana za pomocą płyt krzemianowo -wapniowych grubości 30 mm. Na zewnątrz zabudowy przykręcone płyty fermacell gipsowo włóknowe i całość szpachlowana.

 

Ja raczej nie bedę tego robił sam, brakuje mi czasu (robię wiele tematów budowlanych, a czas goni).

Bardzo proszę o podpowiedź, jak to zaplanować najkorzystniej. Chodzi mi o opis, który mógłbym przedstawić i poproisić o przedstawienie ofert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może tępa jestem, ale jaśniej proszę. Kto mnie ma w ignorowanych? Kto są Ci właściwi?

Preferuję jasne wypowiedzi, bez niedomówień i pseudo smaczków.

 

1. mam Cie w ignorowanych gdyż tak mnie tu na FM niejako nauczono.

2.zwróć jeszcze raz czy Ty jesteś właściwa osoba by udzielać się w tym topiku

3.nie jesteś, bo czasami się gubisz zwracając uwagę komuś czyniąc potem zupełnie tak samo.Tak nie można tym bardziej zważywszy na fakt co masz napisane pod awatarem.Jeśli za mało konkretnie to coś dośpiewaj.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Pestka, jest zasada że z trollami na forum się nie rozmawia ..

ja na przykład nie czytam postów tego osobnika bo i tak szkoda czasu (zero tekstów merytorycznych), gorzej tylko jak ktoś na to odpowiada albo cytuje .. przydałoby się jakoś wyfiltrować te posty z tematów bo sie robi śmietnik

z trollami tak jest że z reguły wyżywają się wirtualnie bo w realu nie mają się czym pochwalić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę liczyć na odpowiedź #6328

 

Ekmir, czy to co Daniel napisał to za mało?

 

Możesz zacząć z ytonga, ale od momentu jak się zaczyna spód wkładu daj płytę krzemianowo - wapniową. Inaczej łączenia na ytongu popękają a on sam będzie się przegrzewał. Nadproże z żarobetonu tez od strony wkładu wyizoluj płytą krzemian - wapniem. Płyta fermaccel jest dość ciężka. Używamy jej często zamiast płyt k -g w domach drewnianych bo jest lepsza. Jednak nie musisz jej dawać, płyta krzemian wapń wystarczy. Fermaccel to zbędny dodatek. Jeżeli bardzo chcesz jednak te płyte dodatkowo zastosować to płyty krzemianowe nad wkładem przykręć do stelaża metalowego. Stelaż robisz jak pod regips i dopiero na kkrzemian wapń fermacell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...