Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

No, dobra- myślałam że z rodzimych w tej cenie coś z gilotyną się znajdzie ale skoro nie to dajcie namiar na otwierany normalnie :)

 

Zobacz może znajdziesz coś co Ci się spodoba. Ja mam dobre zdanie o Kratkach, bo nasi znajomi mają te kominki w dwóch domach już kilka lat i są zadowoleni. Nawet wymieniając w zeszłym roku wkład wybrali też wkład z Kratek. http://kratki.com/pl/szukaj/gilotyna/strona/1

Oliwia, Mila, Zuzia, Amelia – pod tym linkiem są powietrzne i z płaszczem wodnym, także z gilotyną,

 

A może tu poszukaj http://www.szalonymax.pl/pol_n_Wklady-kominkowe-powietrzne-700.html przynajmniej wstępnie możesz od tej strony zacząć wywiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przyznam, ze nie prześledziłam całego forum (z braku czasu), a potrzebuję rady dotyczącej podłączenia pieca wolnostojącego.

Chciałabym, żeby rura wchodziła w sufit i dopiero później do komina. Propozycję podłączenia dostałam taką:

Przebić się przez strop, w wylewce położyć kolano 90 stopni i i wejście do komina, obłożyć to wszystko wełną w promieniu 1 m, wylewka, podłoga i koniec.

Moje wątpliwości, czy jeśli nie będzie dostępu do kolana nic się nie stanie? Jeśli chodzi o czyszczenie, może pod sufitem zrobić wyczystkę i z dołu czyścić? Co myślicie na ten temat? Może zapomnieć o takim rozwiązaniu i pozostać przy prostym, wlot do komina ok 1 m nad piecem?

 

To może ktoś zaproponuje jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jak zapewne większość pytających mam prośbę o pomoc w doborze wkładu kominkowego. Kominek ma służyć do niewielkiego dogrzanie domu w okresie wiosenno-jesiennym - podstawowym źródłem ciepła jest ogrzewanie gazowe, dodatkowo mamy wentylację mechaniczną (budynek mieści się w standardzie nf40). Miejsca na wkład nie jest niestety dużo od komina do końca ściany 88 cm od cokołu 80 cm. Planujemy kominek narożny z szybą bez szprosu i gilotyną. Coś ze średniej półki. Dotychczas napotykaliśmy na sprzeczne opinie w jednym salonie polecano Amelię z kratki.pl w drugim Arysto a11, a po zapoznaniu się z opiniami to ani do jednego ani do drugiego nie jestem przekonana...

Wrzucam też zdjęcie poglądowe na miejsce gdzie będzie kominek.

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

DSC_0591.2.jpg

Edytowane przez annyonne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aga2183 ... no przecież już sama sobie dałaś odpowiedź ... ja też Ci odpowiedziałem ... podłączasz normalnie, tak jak podłączonych jest ileś tam dziesiątków tysięcy takich piecyków w naszym kraju ...

Po jaką cholerę, nie mając zadnych po temu przesłanek ani warunków, chcesz komplikować to co jest łatwe w wykonaniu i proste jak przysłowiowy drut ...

Co chcesz przez to osiągnąć ? Napisz nam ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aga2183 ... no przecież już sama sobie dałaś odpowiedź ... ja też Ci odpowiedziałem ... podłączasz normalnie, tak jak podłączonych jest ileś tam dziesiątków tysięcy takich piecyków w naszym kraju ...

Po jaką cholerę, nie mając zadnych po temu przesłanek ani warunków, chcesz komplikować to co jest łatwe w wykonaniu i proste jak przysłowiowy drut ...

Co chcesz przez to osiągnąć ? Napisz nam ...

Pozdrawiam.

 

po prostu wizualnie bardziej podoba mi się rura w suficie niż rura w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 z plusem za komin :bye:

 

dziękuję :)

 

Np ARCADIA - urządzenia ze średniej półki firmowane i produkowane przez f. Spartherm. Niestety nie mamy ich na ekspozycji w salonie w Czeladzi. Ewentualnie Spartherm VARIA 2R-55h w całkiem przyzwoitej cenie.

 

a mogłabym prosić o podanie orientacyjnych cen Arcadii? Spojrzałam na ceny Spartherm i obawiam się że kwota 12000 trochę przekracza zaplanowany przez nas budżet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czeski wkład http://www.befpolska.com/pl/katalog-produktow/wklady-kominkowe-cieple

Jesteś drugą osobą, od której o nim słyszę.

Zadaje się, że Bef sprzedaje w PL dopiero od zeszłego roku.

 

Ciekawe co Panowie Zduni powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czeski wkład http://www.befpolska.com/pl/katalog-produktow/wklady-kominkowe-cieple

Jesteś drugą osobą, od której o nim słyszę.

Zadaje się, że Bef sprzedaje w PL dopiero od zeszłego roku.

 

Ciekawe co Panowie Zduni powiedzą.

Witam,

również jestem bardzo zainteresowana wkładami BeF (w szczególności Optim 8) i dołączam do prośby o fachową opinię profesjonalistów na temat jakości wkładów tej firmy.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wklejałam niedawno filmiki tylko pt.: JAK PRAWIDŁOWO WYKONAĆ OBUDOWĘ Z PŁYT KW. Cofnij się – nie potrzeba żadnych stelaży. Płyty się klei i tam gdzie trzeba robi się wzmocnienia także z rzeczonych płyt. Tu i ówdzie potrzebne wkręty. :)

 

Ciekawa jestem, czy forumowi Zduni mają jeszcze siłę i chęć odpowiadać na wciąż te same pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wklejałam niedawno filmiki tylko pt.: JAK PRAWIDŁOWO WYKONAĆ OBUDOWĘ Z PŁYT KW. Cofnij się – nie potrzeba żadnych stelaży. Płyty się klei i tam gdzie trzeba robi się wzmocnienia także z rzeczonych płyt. Tu i ówdzie potrzebne wkręty. :)

 

 

 

Płyty KW będą wykorzystane w pobliżu wkładu. Ograniczony budżet wymusza na mnie skorzystanie ze śmiercionośnej mieszanki karton-gipsu i wełny mineralnej. Obudowa będzie miała wysokość ponad 4 metrów, powierzchnia zabudowy ok 10m2. Poza niższym kosztem uzyskam wyższą sztywność konstrukcji.

 

Ciekawa jestem, czy forumowi Zduni mają jeszcze siłę i chęć odpowiadać na wciąż te same pytania[/size]

 

Jakoś nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Jest za to wiele postów pokazujących złe rozwiązania, taka jakaś negatywna tendencja w narodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja bym się tymi mostkami nie przejmował. Kominek masz wewnątrz domu przecież. Nie słyszałam dotąd nic na ten temat w kontekście obudowy.

 

To naprawdę taka różnica cenowa.?

Z jednej strony kupujesz tylko płyty KW i klej, nieco kołków i wkrętów.

Z drugiej musisz kupić te listwy na stelaż i to całkiem sporo. Potem nieszczęsna wełna i płyty KG. I teraz doł¨ż robocizną, o wiele bardziej skomplikowaną niż przy klejeniu z KW.

Zbilansuj to. A nóż widelec opłaci się kupić KW. Jedna standardowa płyta to 80 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja bym się tymi mostkami nie przejmował. Kominek masz wewnątrz domu przecież. Nie słyszałam dotąd nic na ten temat w kontekście obudowy.

 

To naprawdę taka różnica cenowa.?

 

Przy wyborze tej zacofanej technologii mostki mają moim zdaniem bardzo duże znaczenie - nie chodzi o bilans cieplny ale tendencję obudowy do ciągłej pracy.

Jeśli koszt wykonania z płyt KW to 100%, to wykonanie z karton-gipsu oznacza oszczędność na poziomie 40%.

Mimo wszystko, rozwiązanie na płytach KW jest kuszące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to jeszcze. Tej wełny tam będziesz mieć od metra, a to zdrowe nie jest na ciepło :)

 

Przemyślałem. Gdybym miał obudowę powiedzmy standardowych rozmiarów, wybrałbym płyty KW. Poza kosztem mam obawy co do stabilności ściany o wysokości 4,2m i grubości 3 cm. W moim przypadku różnica w kosztach jest bardzo duża. Kupując najtańsze płyty KW (43zł szt. 100cmx50cmx30mm) + klej wydam ok 1700zł. Nie liczę kołków itp., sporo ich zostało po poprzednich wyzwaniach. Alternatywnie budując z GK na stelażu wydam ok 900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was odpowie mi na pytanie :-) otóż w trakcie prac przygotowawczych do podłączenia pieca wolnostojącego okazało się, że komin został źle zamontowany. Komin, który będzie wykorzystany do podłączenia kozy/kominka jest z rur ceramicznych i obmurowany cegłą. Problem w tym, że rury zamiast kielichami do góry zostały zamontowane kielichami w dół. Czy będzie z tego wielki problem, i co ja mam teraz zrobić? Kuć komin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...