Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

A ja nieśmiało się przypomnę z prośbą o opinię o kominkach firmy BeF, konkretnie http://www.befpolska.com/pl/katalog-produktow/wklady-kominkowe/optim/optim-v-6-cp Chyba, że nikt z Was nie miał z nimi do czynienia, w taki razie nie zawracam głowy :)

 

Do ja dorzucę się z pytaniem.

Coś tam już na temat tych kominków słyszałam, ale raczej od osób zainteresowanych. Świetnie byłoby czegoś dowiedzieć się od forumowych zdunów.

 

Bef wyglądają bardzo ładnie. Urodę porównywałabym z MCZ.

Są czeskie i z tej racji, ponieważ inne czeskie mają dobrą, a nawet bardzo dobrą opinię, mam nadzieję, że są to również dobre wkłady. Cena bardzo zachęcająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

aga2183 - szkoda, że nie praktykuje się odbiorów w stanie surowym

(prace zanikające) przez kominiarzy

oszczędność rzędu 150 - 200 złociszy

a zysk , w niektórych przypadkach parę tysi

ale... jak zwykle "mądry Polak po szkodzie"

jak spitolili to i poprawią

Głowa do góry ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie zakupu wkładu kominkowego do nowo wybudowanego domu. Dom będzie ogrzewany gazem, komiek jest alternatywnym źródłem, bardziej jako dogrzanie i tworzący klimat w domu niż jako docelowe źródło ciepła. Potrzebuję zatem niedużego kominka, ale porządnego, na lata, z którym raczej nie będę mieć problemów, dolot powietrza z zewnątrz. Kubatura domu 330m2, pow użytkowa ok 120m2. Proszę o poradę co wybrać i jaki: żeliwny czy stalowy, na co zwracać uwagę przy zakupie.

 

Ponieważ kominek ma być narożny wybrałam modele które mi się podobają, co o nich myślicie i czy nadają się do mojego domu?

- ARYSTO 10 P "DJ" (450/450/570)

- Bef Inter V 8 CP

- Sparke Varm F L/P 450 S

 

Budżet na wkład ok 5-6tyś.

Proszę o radę :yes:

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kominek dwustronny salon/kotłownia bez płaszcza rekreacyjny ktoś montował? widział? ma? sprzedaje? przeszklony tylko od salonu.Proszę o jakieś info bo jak pytałam w sieciówce to nawet nie słyszeli o takim czy to moje widzimisię ???????? Spece od kominków poradźcie coś .

 

Możesz zamówić normalny z dwoma szybami tylko u producenta zaznaczyć, że z drugiej strony chcesz tylko drzwi i już.

dwustronny 1.jpg

dwustronny 2.jpg

dwustronny 3.jpg

dwustronny 4.jpg

dwustronny 5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzel foto całości i komin ponad dachem - na początek:D

 

Załączam fotki wnętrza wkładu i szyby zadymionej, foty komina ponad dachem nie mam, ponieważ to budynek wielorodzinny i poziom dachu to ok. 11m, fotka z dołu niewiele daje. Spróbuję dostać się na dach i zobrazować to co wystaje. Via mail mogę podesłać schemat zabudowy ?wkład przydymiony.jpgprzyba przydymiona.jpg

Jakie wnioski, spostrzeżenia jednak po opisie problemów ? Czy ewentualna nieszczelność połączenia czopucha z trójnikiem i wyczystką może mieć jakiekolwiek znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam fotki wnętrza wkładu i szyby zadymionej, foty komina ponad dachem nie mam, ponieważ to budynek wielorodzinny i poziom dachu to ok. 11m, fotka z dołu niewiele daje. Spróbuję dostać się na dach i zobrazować to co wystaje. Via mail mogę podesłać schemat zabudowy ?[ATTACH=CONFIG]249503[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]249504[/ATTACH]

Jakie wnioski, spostrzeżenia jednak po opisie problemów ? Czy ewentualna nieszczelność połączenia czopucha z trójnikiem i wyczystką może mieć jakiekolwiek znaczenie ?

 

Czarna szyba.... niby palenicho bezrusztowe z dość ciekawym rozwiązaniem powietrza pierwotnego i wtórnego

Może masz deficyt powietrza i kanał w podłodze mniejszy niż 150 mm? Może zbyt szybko zamykasz dopływ powietrza np. jak jest żar ale jeszcze się z niego dymi. Z DGP w sumie możliwe powstanie podciśnienia podczas pracy turbiny w komorze grzewczej. Nie ciekawie będzie scenariusz jak coś wewnątrz strzeliło , niby w kanałach akumulacyjnych podciśnienie i ssanie z komory do kanałów, a nie odwrotnie, ale nadciśnienie szczególnie przy rozpalaniu też można zrobić. Na dachu nie masz jakiegoś daszka, strażaka itp. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby w kanałach akumulacyjnych podciśnienie i ssanie z komory do kanałów, a nie odwrotnie, ale nadciśnienie szczególnie przy rozpalaniu też można zrobić.

..... Budowanie układów wkład kominkowy + kanały akumulacyjne nie jest dla amatorów , takie realizacje wymagają wiedzy i to sporo ...Niejedno "bum" gazów zgromadzonych w źle wykonanych kanałach miało już miejsce... niejedno .. Ktoś 'sobie zrobił" a potem pyta co spartolił.. Zobaczyć schemat poglądowy producenta kanałów to jeszcze nie wszystko a domorosłych kombinatorów nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ile tylko chesz ... pod warunkiem że zapewnisz pomiędzy nimi a pomieszczeniem z kominkiem wymianę powietrza. Sprowadza się to do tego że jak w którymś z nich zamkniesz drzwi to ciepło (powietrze z kominka) przestaje tam docierać.

No i dochodzą jeszcze aspekty prawidłowego wykonania takiej instalacji żeby uniknąć np. zjawiska pobierania powietrza z jednego pomieszczenia do drugiego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Forest ...

A czy wykonujesz (odpłatnie oczywiście) projekty takiej instalacji grawitacyjnej ?????????

Dwóch instalatorów w mojej okolicy twierdzi, że się nie da. Koniecznie namawiają mnie na pędzenie powietrza turbiną, z założeniem której też kręcą nosem, że niby problem z konstrukcją domu. Wychodzi na to, że chłopy ze wszystkim mają problem. Chciał bym skonfrontować ich opinie czy rzeczywiście się nie da czy marudzą na początku by później wyciągnąć więcej kasy. Może "rzucisz okiem" na mój projekt ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aaa ... to czy w konkretnym przypadku bardziej jest wskazane wykonanie takiego systemu grawitacyjnie czy w sposób wymuszony, to już całkiem inna sprawa.

Z reguły takie rzeczy wychodzą przy odwiedzinach "na gruncie" :rolleyes:

Generalnie też jestem zwolennikiem właśnie wymuszenia rozprowadzeń tego typu, bo są w pełni sterowalne, mniej brudzą i można w ich przypadku zrobić często to, czego nie da się wykonać przy rozprowadzeniach grawitacyjnych.

Jedne i drugie mają swoje wady i zalety i to co wypadało by zrobić w konkretnym domu jest rzeczą bardzo względną. Bardzo często jest tak, że ... nie warto robić w ogóle żadnego z nich.

Wrzuć projekt na priv: [email protected]

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...