Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

We wcześniejszym "projekcie" miałem na dole dwie kratki 80x6 [cm], a na górze trzy kratki 80x6 [cm]

Co byś zaproponował ?

 

To nie jest kwestia propozycji, tylko włączenia opcji "myślę więc jestem"...

 

Ma być dziura na dole i u góry. Zgodna z instrukcją montażu urządzeń grzewczych tego typu, załączoną w trakcie sprzedaży. Propozycje to sobie z żoną omów, żeby wam się podobało.

 

A skoro kolano z wyczystką, to pytanie "czy on (dostęp) jest niezbędny" jest infantylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia propozycji, tylko włączenia opcji "myślę więc jestem"...

 

Ma być dziura na dole i u góry. Zgodna z instrukcją montażu urządzeń grzewczych tego typu, załączoną w trakcie sprzedaży. Propozycje to sobie z żoną omów, żeby wam się podobało.

 

A skoro kolano z wyczystką, to pytanie "czy on (dostęp) jest niezbędny" jest infantylne.

 

Skoro Panowie znacie się na tym to pomóżcie. Bo jak widać to nie ja robiłem te wizualizacje tylko "salony kominkowe" czyli wydawałoby się, że fachowcy w branży.

Wytykanie mi braku wiedzy w tym zakresie jest niestosowne bo ja się do tego przyznaję i dlatego Was pytam.

Gdybym wiedział jak ma być to bym po prostu to zrobił.

 

Warto jednak zauważyć, że wielu fachowców ma odmienne zdanie co do zabudowy, a na otwory nawet nie zwrócili uwagi, które zostały zaproponowane przez innych :(

 

Proszę więc o pomoc, podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie założyć co jest priorytetem

Czy tylko wygląd zewnętrzny, czy poprawna zabudowa z stosownych materiałów i z zasadami budowy kominków.

Ja wiem, że są salony kominkowe, które "przyciągają" klientów głównie wyglądem zewnętrznym budowanych kominków, zresztą też jakieś tam nagrody przyznawane na zlotach kominkowych biorą pod uwagę jedynie wyglądy zewnętrzne... Nie są istotne materiały i zasady budowy...

 

Trzeba nieraz iść na kompromisy. Przykładowo

stosowne wielkości kratki umiejscowione w właściwych miejscach na obudowie - instrukcja i zalecenia gwarancyjne wkładu kominkowego.

Górna kratka powinna z logiki umożliwiać dostęp do rewizji w kolanie. Materiały użyte do budowy powinny być dostosowane do pracy w temperaturze panującej wewnątrz obudowy - długookresowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Panowie znacie się na tym to pomóżcie. Bo jak widać to nie ja robiłem te wizualizacje tylko "salony kominkowe" czyli wydawałoby się, że fachowcy w branży.

Wytykanie mi braku wiedzy w tym zakresie jest niestosowne bo ja się do tego przyznaję i dlatego Was pytam.

Gdybym wiedział jak ma być to bym to bym po prostu to zrobił.

 

Warto jednak zauważyć, że wielu fachowców ma odmienne zdanie co do zabudowy, a na otwory nawet nie zwrócili uwagi, które zostały zaproponowane przez innych :(

 

Proszę więc o pomoc, podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Nie złość się, tylko przeczytaj ze zrozumieniem. Moja (zgryźliwa) odpowiedź zawierała pomoc. Zacznij od przeczytania instrukcji montażu wkładu.... Jest ona nieczuła na odmienne zdanie "fachowców". Przytocz tu to, co z niej zrozumiesz, będziemy dalej ćwiczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ekmir ... wizualizacja, którą zapodałeś jako druga jest dużo lepiej wentylowana, chociaż lufty umieszczone jeden nad drugim nie liczy się powielając ich powierzchnię tylko zmniejsza się w wylotach niższych o ok. 1/3.

Ma też (bo jest widoczna jakaś ramka/kratka) dostęp do rewizji na łączniku poziomym.

Natomiast wizualnie to wygląda dużo gorzej.

Ja przyjąłem że palenisko to "setka" i lufty mają też 100 cm szerokości. Jeżeli piszesz że mają po 80 cm to ich pole przekroju jest jeszcze mniejsze niż napisałem wcześniej.

Firma widać nie pierwsza lepsza z brzegu skoro posługuje się dedykowanym dla branży oprogramowaniem kosztującym kilkanaście tysięcy zł ... więc niech kombinuje ... :rolleyes:

W razie czego niech piszą na priv - za "drobną" opłatą autorską zrobię poprawki ... :D

Pozdraiwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie założyć co jest priorytetem

Czy tylko wygląd zewnętrzny, czy poprawna zabudowa z stosownych materiałów i z zasadami budowy kominków.

Jedno i drugie czyli kompromis.

 

Uzyskałem instrukcję obsługi paleniska kominkowego - nie ma tam jednak informacji na temat umiejscowienia kratek :(

Edytowane przez ekmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak INSTYTUT OGNIA nie potrafi Ci pomóc, to czemu męczysz nas?! My małe żuczki...:rolleyes:

Jak widać nie potrafi mi pomóc i salony/firmy zajmujące się kominkami (przynajmniej te, które robiły wizualizacje i były skłonne wykonać zabudowę) też nie potrafią chyba tego zrobić z należytą starannością przede wszystkim w zakresie technicznym :(

 

Dlatego liczę na Szanownych Kolegów z Forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się trochę o jaką pomoc Ci chodzi. Bo skaczesz z problemu na problem, a podstawowe informacje (rodzaj wkładu) zostawiasz na koniec jak asy w pokerze...Projekt pierwotny masz w sumie nie najgorszy. Jeśli firma która Ci ma robić zabudowę, nie ma zaufania do samych płyt KW i chcą na to dać GK, musisz zaakceptować ich przekonania lub szukać innych. Zmieniasz wygląd (ilość kratek), gadaj z nimi jakie mają opcje na dekompresję. Może Ty jesteś Smerf Maruda?!:D Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się trochę o jaką pomoc Ci chodzi. Bo skaczesz z problemu na problem, a podstawowe informacje (rodzaj wkładu) zostawiasz na koniec jak asy w pokerze...

Początkowo, z uwagi na różne opinie, chodziło mi tylko o skonsultowanie wykonania zabudowy. Czy tylko płyty krzemianowo - wapienne, czy płyty krzemianowo - wapienne + płyty GK.

Po zamieszczeniu zdjęć Koledzy podnieśli temat wymiany powietrza (kratek). Stąd moje dodatkowe zapytania.

 

 

Projekt pierwotny masz w sumie nie najgorszy. Jeśli firma która Ci ma robić zabudowę, nie ma zaufania do samych płyt KW i chcą na to dać GK, musisz zaakceptować ich przekonania lub szukać innych. Zmieniasz wygląd (ilość kratek), gadaj z nimi jakie mają opcje na dekompresję.

To ile powinno być tych kratek i jakie ?

 

Może Ty jesteś Smerf Maruda?!:D

Nie nie jestem, jestem tylko dociekliwy i chcę aby to zostało wykonane prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o poradę dotyczącą umiejscowienia kominka. Kominek jest na ścianie bocznej w salonie (jak w załączonym zdjęciu-projekcie nr 1 - "wcisnięty w scianę" - po to by zyskać więcej miejsc w salonie), projekt jest już gotowy i zatwierdzony (od początku nie bylismy pewni jak ma stać kominek więc mamy dwie wersje starą nr 2 i tą w projekcie nr 1)

Z tym, że teraz znów nie jestem pewna którą wybrać, gdyż nasz wykonawca ma inne zdanie na ten temat i stwierdził, że nie ma sensu tak wciskać tego kominka, gdyż:

1. nie ma tak małych kominków,

2. te zbrojenie nad kominkiem może po kilku latach pękać.

 

I lepiej jest zrobić ten kominek jak w wersji 2 ....

 

Proszę o opinie czy warto się w to bawić aby zyskać te parę cm więcej w salonie czy zostawić tak jak jest w wersji 2

 

1.jpg2.jpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ekmir ... kupiłeś wkład "u żródła' (czytaj - producenta) ... projekt (-y) zrobiła firma "nie z ulicy", kóra będzie wykonywać kominek... masz nasze ("forumowej loży szyderców") wątpliwości wyłożone jak na dłoni (zasadnie zresztą ...), ... drąż temat wielkości kratek i problemu dostępności wyczystki tam gdzie kupiłeś wkład i gdzie zaprojektowano zabudowę ...

Jak napisałem wcześniej - nie bedą wiedzieć ... zaproponuj płatną konsultację i poprawkę projektu w innej firmie ... może ich zawstydzisz ... :D

Pozdrawiam.

PS. płytami GK połozonymi na płyty KW najmniej się przejmuj ... ułatwiają one po prostu tylko wykończenie zewnętrzne zabudowy ...

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest-Natura

Dziękuję z odpowiedź.

Najbardziej mnie teraz martwi wykonanie tej rewizji do kolana :(

Jak to zrobić, żeby było dobrze i estetycznie ?

 

Rewizja w kolanie już jest...

Tylko z logicznego i racjonalnego punktu widzenia, należy umożliwić do niej dostęp. Dostęp przez którąś z górnych kratek. Ot wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Żeby odpowiedź była fachowa musiał by Ci ktoś najpierw zmierzyć wartość ciśnienia w kominie. I to dwa razy - na zimno i po jego rozgrzaniu.

Ale można śmiało założyć że będzie ono i tak kilkukrotnie za duże ... więc załóż daszek. Na długich wąsach i z kontrstożkiem na spodniej stronie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...