Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Jesli chodzi o fundusze to myslę, że 6000-10.000 zł

Styl bardziej nowoczesny...:)

np. cos takiego jak na zdjęciach . Ogólnie chodzi mi o głębokosć kominka (jaki wymiar mozna / należy brać pod uwagę żeby nie był za głęboki ? )

 

[ATTACH=CONFIG]254653[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]254654[/ATTACH]

 

Jest niewiele wkładów o głębokości poniżej 50 cm i wcale to nie zależy od wielkości frontu. Kratkowa Blanka 910, która ma front 91 x 60 ma głębokość 45 cm. Kratki przy każdym wkładzie zamieszczają rysunek zwymiarowany. Inni producenci najczęściej też podają co najmniej 3 wymiary.

Zdaje się, że BeF też ma „szczupłe” wkłady. Ktoś na fm o tym pisał.

Po prostu musisz posprawdzać na stronach producenckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piotrze, podoba mi się ta propozycja Kratkowa, ale mam wątpliwość jeśli chodzi o umieszczenie, jak ładnie je nazwali, otworów konwekcyjnych w plecach zabudowy. Ile to trzeba odsunąć od ściany ???

 

Te otwory z tyłu to leTka porażka. Będę po świętach u nich i spytam, doradzę. Ściana z "cegłów" wytrzyma wszystko, ale smugi będą jak przy kaloryferach...

 

 

Mam coś podobnego, z kumulacją w super cenie: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?225900-PROMOCJE-firmy-KOMINKI-PIOTR-BATURA&p=6450265&viewfull=1#post6450265

 

Zawadza, czas zrobić miejsce dla innych cudeniek...

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niewiele wkładów o głębokości poniżej 50 cm i wcale to nie zależy od wielkości frontu. Kratkowa Blanka 910, która ma front 91 x 60 ma głębokość 45 cm. Kratki przy każdym wkładzie zamieszczają rysunek zwymiarowany. Inni producenci najczęściej też podają co najmniej 3 wymiary.

Zdaje się, że BeF też ma „szczupłe” wkłady. Ktoś na fm o tym pisał.

Po prostu musisz posprawdzać na stronach producenckich.

 

Dorobie nawet 30 cm głęboki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niewiele wkładów o głębokości poniżej 50 cm i wcale to nie zależy od wielkości frontu. Kratkowa Blanka 910, która ma front 91 x 60 ma głębokość 45 cm. Kratki przy każdym wkładzie zamieszczają rysunek zwymiarowany. Inni producenci najczęściej też podają co najmniej 3 wymiary.

Zdaje się, że BeF też ma „szczupłe” wkłady. Ktoś na fm o tym pisał.

Po prostu musisz posprawdzać na stronach producenckich.

 

Ok dzięki, dobrze że cos tam jest mam nadzieję, że cos z tego wybiorę muszę poszukać konkretnie :)

 

Czy mam patrzeć na ten wymiar :

 

długość kłody 45 cm ?

 

Dorobie nawet 30 cm głęboki ...

 

tzn. ... Sam zrobisz ;)

Edytowane przez sylwus115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy fabryczny, a drugi zduński.

 

Może mylę pojęcia, ale dla mnie wkład fabryczny to stalowy lub żeliwny z paleniskiem wyłożonym szamotem, bądź nie. Nic nie wiem, żeby można było seryjne wkłady fabryczne przystosowywać pod względem wymiaru już po opuszczeniu przez nie wytwórni. Seryjny, to seryjny. Jeśli chcę nietypowy rozmiar, to niektórzy producenci wykonają go na zamówienie.

 

Czy ja powiedziałam, że fabryczne gorsze? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniałam po wyglądzie zdjęć.

 

Czy ten pierwszy jest stalowy, czy tylko tak oszukuje fotka?

Napisz więcej, albo tu, albo w Twoim wątku na temat tego pierwszego.

 

Brunner Stil Kamin 75/90 – masz go na swojej stronie. Jak byś go porównał ze zduńskim (wykonanym prze Ciebie) tej samej wielkości. Jak kształtują się ceny też jest interesujące. Może być na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniałam po wyglądzie zdjęć.

 

 

Brunner Stil Kamin 75/90 – masz go na swojej stronie. Jak byś go porównał ze zduńskim (wykonanym prze Ciebie) tej samej wielkości. Jak kształtują się ceny też jest interesujące. Może być na priv.

 

O wysoko poprzeczkę postwiłaś :) W żadnym razie nie będzie to palenisko zdunskie. Co więcej nie jest to wkład, którym można by skutecznie i tanio ogrzewać dom, ale za to wizja ognia i długich płomieni... przepiękna

 

...i jeszcze jedno -oryginał nie posiada żadnej klamki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kominiarzu ... dużo rzeczy można samemu i owszem ... też robię podobnie jak Piotr ... Ale są granice skromności ... oraz ekonomii, o których raczysz zapominać ... nie da się, chocbyś chciał nie wiem jak bardzo, zrobić żeliwnej czwórki HKD własnym sumptem, tak jak nie da się zrobić Stil'a o jakim pisze Pestka ... a czasami skromność i pokora przychodzi po "entym" palenisku, w którym znowu nie przewidziało się tego czy owego i trzeba kolejny raz poprawiać ...

Możemy robić ... i robimy, dużo dobrych palenisk, trzeba wiedzieć gdzie jest nisza, którą można zająć i ją dobrze zagospodarować, a nie gadać że można zrobić wszystko i to najtańszym kosztem i porywać się często na rzeczy, których nie da się (z wielu różnych względów) jednak wykonać samemu ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunner = very expensive

takie coś można spokojnie wykonać za 1/2 ceny albo jeszcze taniej samemu

przepraszam... klamka będzie inna

 

Słowo się rzekło.....

A więc dawaj i rozwijaj... konkretnie gdzie oszczędności na produkcie i jakie koszty robiąc samemu...

 

Po ilu sprzedanych sztukach..... zaczynasz zarabiać "na czysto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wysoko poprzeczkę postwiłaś :) W żadnym razie nie będzie to palenisko zdunskie. Co więcej nie jest to wkład, którym można by skutecznie i tanio ogrzewać dom, ale za to wizja ognia i długich płomieni... przepiękna

 

...i jeszcze jedno -oryginał nie posiada żadnej klamki :)

 

Tego Brunnera wzięłam jako przykład wielkości. Jest oczywiście znakomity i wiem, że do ogrzewania w sensie współpracy z kumulacją się nie nadaje.

W zadnym razie nie chodzi mi o skopiowanie Stil'a. Intereuje mnie porównanie tej wielkości i klasy wkładu z tej samej wielkości paleniskiem-kominkem wybudowanym przez zduna i zaopatrzonym w szybę osłaniającą ogień. W znajomym domu widziałam drzwiczki harmonijkowe bez pionowych opraw szyb.

W wątku Piotra wkleiłam pomysł, który narzucił mi mój komin, jego umiejcowienie między salonem i kuchnią oraz wielkość pomieszczenia.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kominiarzu ... dużo rzeczy można samemu i owszem ... też robię podobnie jak Piotr ... Ale są granice skromności ... oraz ekonomii, o których raczysz zapominać ... nie da się, chocbyś chciał nie wiem jak bardzo, zrobić żeliwnej czwórki HKD własnym sumptem, tak jak nie da się zrobić Stil'a o jakim pisze Pestka ... a czasami skromność i pokora przychodzi po "entym" palenisku, w którym znowu nie przewidziało się tego czy owego i trzeba kolejny raz poprawiać ...

Możemy robić ... i robimy, dużo dobrych palenisk, trzeba wiedzieć gdzie jest nisza, którą można zająć i ją dobrze zagospodarować, a nie gadać że można zrobić wszystko i to najtańszym kosztem i porywać się często na rzeczy, których nie da się (z wielu różnych względów) jednak wykonać samemu ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunner = very expensive

takie coś można spokojnie wykonać za 1/2 ceny albo jeszcze taniej samemu

przepraszam... klamka będzie inna

 

Witam po okresie banicji....

Kominiarzu, jestem zainteresowany Twoim wpisem o możliwościach produkcji produktów w połowie ceny.

Może Masz jakiś szczegółowy plan... dostęp do tanich materiałów i taniej siły roboczej. No i oczywiście do taniego projektanta technicznego - co by to rozrysował na obrabiarki CNC (laser, giętarki, itp.)

Widziałeś na Targach Dragona X - też Masz koncepcje jak go zrobić w połowie aktualnej jego ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Brunnera wzięłam jako przykład wielkości. Jest oczywiście znakomity i wiem, że do ogrzewania w sensie współpracy z kumulacją się nie nadaje.

W zadnym razie nie chodzi mi o skopiowanie Stil'a. Intereuje mnie porównanie tej wielkości i klasy wkładu z tej samej wielkości paleniskiem-kominkem wybudowanym przez zduna i zaopatrzonym w szybę osłaniającą ogień. W znajomym domu widziałam drzwiczki harmonijkowe bez pionowych opraw szyb.

W wątku Piotra wkleiłam pomysł, który narzucił mi mój komin, jego umiejcowienie między salonem i kuchnią oraz wielkość pomieszczenia.

 

Zrobię jak trzeba...Najlepiej zrezygnować z gilotyny. Będzie się wtedy mniej psuł od oryginału...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...