Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Prawidłowo wykonana obudowa z płyt KW jest dużo sztywniejsza niż ta zrobiona na podbudowie z profili ...

Możesz to obłożyć z zewnątrz płytą kartonowo-gipsową, ale raczej pomaga ona tylko w wykończeniu zenwętrznym takiego kominka lub przy montażu np. elementów kamiennych wokół paleniska (ramki).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź.

Obudowę zrobię z KW tak jak się ją prawidłowo powinno wykonać a dodatkowo przykręcę do wcześniej wykonanego stelaża.

Jakbyś mi jeszcze napisał co z profilami, nic im nie będzie w tej obudowie, temperatura nic z nimi nie zrobi?

I jeszcze jedno pytanko, kominek będzie z Kratek a dokładnie Oliwia 17 KW, ile kratek i jakiej wielkości zrobić w obudowie (kratki będą po bokach obudowy)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obudowę zrobię z KW tak jak się ją prawidłowo powinno wykonać a dodatkowo przykręcę do wcześniej wykonanego stelaża.

Jakbyś mi jeszcze napisał co z profilami, nic im nie będzie w tej obudowie, temperatura nic z nimi nie zrobi?

Jarson78 ... ręce mi zaraz opadną ... weź przeczytaj jeszcze raz co napisałem wcześńiej ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź.

Obudowę zrobię z KW tak jak się ją prawidłowo powinno wykonać a dodatkowo przykręcę do wcześniej wykonanego stelaża.

Jakbyś mi jeszcze napisał co z profilami, nic im nie będzie w tej obudowie, temperatura nic z nimi nie zrobi?

I jeszcze jedno pytanko, kominek będzie z Kratek a dokładnie Oliwia 17 KW, ile kratek i jakiej wielkości zrobić w obudowie (kratki będą po bokach obudowy)???

 

Witam.

Zabudowy z płyt krzemianowo-wapniowych nie robi się "na profilach" ...

Bo to nic nie daje, a szkodzi... no chyba że te profile zaizolujesz dokładnie płytami krzemianowo - wapniowymi przed działaniem temperatury

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowicjuszem w temacie kominków.

Chciałem zapytać fachowców lub doświadczonych użytkowników o wyrażenie opinii o wkładzie żeliwnym Supra Altima 105 11kW.

Jest już zamontowany i rozprowadzone DGP.

Zamieszkamy w tym niewielkim domku za 3-4 lata(trzeba uzbierać pieniądze na wykończenie,a drewno się suszy)

Czy ten wkład przystaje do obecnych wymogów?

Czy może trzeba będzie coś usprawnić,żeby palić czysto i ekonomicznie?(trochę szamotu,PW-tylko jak poprowadzić?)

Bardzo proszę o radę.

Pozdrawiam.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zabudowy z płyt krzemianowo-wapniowych nie robi się "na profilach" ...

Bo to nic nie daje, a szkodzi... no chyba że te profile zaizolujesz dokładnie płytami krzemianowo - wapniowymi przed działaniem temperatury

 

Pozdrawiam.

 

W jaki sposób profile mogą zaszkodzić? Pytam bo nie wiem.

A może użyć profili stalowych??

Edytowane przez jarson78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób profile mogą zaszkodzić? Pytam bo nie wiem.

A może użyć profili stalowych??

 

W każdej sytuacji, łączenie na stałe dwóch różnych materiałów, które będą poddawane działaniu temperatury dosyć wysokiej jest niewskazane. No chyba, że te materiały są o takim samym współczynniku rozszerzalności. Robienie różnego rodzaju przerw (dylatacji) to są podstawy budownictwa i nie tylko. Płyty są miękkie, więc umiejętnie wkręcone wkręty, mogą sobie same wyrobić miejsce do ruchu i zdylatować rozszerzające się profile.

Tego nie wiem z doświadczenia, bo takowych realizacji nie czyniłem, no ani też nie wykonywałem takowych testów na swój koszt.

 

Ważne aby to co proste, nie komplikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie dotyczące profili.

Ale w dalszym ciągu mam problem z wykonaniem moje obudowy.

Obudowa ma wyglądać mniej więcej tak 1.jpg

Jak w takiej sytuacji przymocować te dwie podświetlane płyty do płyt krzemianowych??

Czy do nich przykręcić od zewnątrz profile i dopiero te płyty??? Czy to się będzie trzymać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam będzie świeciło? Bo jeśli taśma led, to płyty nie muszą być w dużej odległości od obudowy. Wtedy wydaje mi się, że wystarczyłoby podkleić listwami z płyt tych co obudowa i w ten sposób stworzyć "wnękę" na listwę led. Może dodatkowo skręcić.

To na mój babski rozum :)

Zajrzyj na stronę Orac Clusiv - oni mają spec profile do podświetleń. Też można podpatrzeć, a może nawet wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wobec tego zrobiła to podklejenie listwami ciętymi z płyty KW. Ona ma wystarczającą grubość, żeby taśmę led zmieścić w powstałej wnęce.

To jest konkretne pytanie do Zdunów, czy taka konstrukcja wytrzyma ciężar, czy wystarczy na naklejone listwy nakleić KG czy też powinno być jednolicie, a więc KW i czy wzmacniać wkrętami?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ogromny problem ,przynajmniej tak mi sie wydaje ,otoz doczytalam gdzies ze przy wentylacji mechanicznej ,powinnismy zamontowac specjalny wklad kominkowy bez dojscia powietrza z domu ,tylko z zewnatrz.Kominek dawno zakupiony -zwykly i zeby nie juz zamontowany komin to w chol....e bym zrezygnowala z kominka.Moze cos podradzicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wobec tego zrobiła to podklejenie listwami ciętymi z płyty KW. Ona ma wystarczającą grubość, żeby taśmę led zmieścić w powstałej wnęce.

To jest konkretne pytanie do Zdunów, czy taka konstrukcja wytrzyma ciężar, czy wystarczy na naklejone listwy nakleić KG czy też powinno być jednolicie, a więc KW i czy wzmacniać wkrętami?

:)

 

A nie lepiej by już było zrobić tą obudowę z profili wełny i płyt gipsowych? Przynajmniej byłoby do czego przykręcić te dwie podświetlane płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie dotyczące profili.

Ale w dalszym ciągu mam problem z wykonaniem moje obudowy.

Obudowa ma wyglądać mniej więcej tak [ATTACH=CONFIG]256287[/ATTACH]

Jak w takiej sytuacji przymocować te dwie podświetlane płyty do płyt krzemianowych??

Czy do nich przykręcić od zewnątrz profile i dopiero te płyty??? Czy to się będzie trzymać??

 

 

Ciekawe...

 

Słyszałem o chłopakach, którzy sobie sami motocykle składają, nawet przerabiają. Ba! Samochody podobnie ...Tylko nie słyszałem, by ktoś kto się sam za coś bierze, robił to nie mając zielonego pojęcia o majsterkowaniu....Zastanów się nad tym co napisałem, nie obrażaj (jak to zwykle bywa), poćwicz najpierw na karmikach dla ptaków...Potem możesz jakąś ściankę z suporeksu postawić...Urządzenie ogniowe, do tego skomplikowane, odradzam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...

 

Słyszałem o chłopakach, którzy sobie sami motocykle składają, nawet przerabiają. Ba! Samochody podobnie ...Tylko nie słyszałem, by ktoś kto się sam za coś bierze, robił to nie mając zielonego pojęcia o majsterkowaniu....Zastanów się nad tym co napisałem, nie obrażaj (jak to zwykle bywa), poćwicz najpierw na karmikach dla ptaków...Potem możesz jakąś ściankę z suporeksu postawić...Urządzenie ogniowe, do tego skomplikowane, odradzam!

 

Obrażać się nie będę bo tu akurat masz rację że nie mam o tym zielonego pojęcia. Majsterkować będzie mój brat który lubi sobie samemu coś zrobić ale nigdy nie wykonywał obudowy kominka i stąd o tak wiele pytam.

Jakbyś mógł coś doradzić jak tą obudowę wykonać to będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrażać się nie będę bo tu akurat masz rację że nie mam o tym zielonego pojęcia. Majsterkować będzie mój brat który lubi sobie samemu coś zrobić ale nigdy nie wykonywał obudowy kominka i stąd o tak wiele pytam.

Jakbyś mógł coś doradzić jak tą obudowę wykonać to będę bardzo wdzięczny

 

No więc zaproś na forum brata majsterkowicza. Niech sam popyta.

Może będzie zadawał konkretne pytania. A tak to TY możesz coś pokręcić tłumacząc bratu jak zbudować - zainstalować, palenisko - ognisko w pomieszczeniach mieszkalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...