Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Decyzja padła a nie zapadła... proszę czytać ze zrozumieniem a złośliwe odpowiedzi zachować sobie dla siebie. Pozdrawiam

 

W mojej wypowiedzi nie było nic złośliwego, jeżeli nie planujesz wentylacji mechanicznej a wkład będziesz użytkować bardziej rekreacyjnie niż do ogrzewania, to możesz być zadowoloną użytkowniczką tego wkładu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale tylko w niektórych. I to właśnie problem, że kupujący nie wie nic o jakości tej porady. Np. ostatnio jedna z forumek napisała, że zrezygnowała z olejowania podłogi na rzecz lakieru, bo sprzedawca w sklepie powiedział jej, że dzieci zachlapią kechupem i nie doczyści. Wierutna bzdura do kwadratu, a ona uwierzyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek tylko rekreacyjne. Znajomy namawia mnie jeszcze na Basię ale dzisiaj jadę oglądać... może coś doradza w sklepie... Dla mnie to czarna magia i tyle...

 

Witam. Sądząc po informacjach przy twoim nicku to niedaleko masz do Foresta Natura:bye: Jedź do niego w ciemno to nie dość, że dostaniesz odpowiedzi na każdy kominkowy temat, informacje na temat każdego konkretnego wkładu to jeszcze napijesz się kawy;).Polecam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoje przed wyborem miedzy kominkami Lazara - westą compact, a westa 18kW. Dylemat polega na tym, ze compact wydaje mi sie za slaby, a 18kW za duzo... moze ktos doswiadczony cos podpowie/ rozwieje watpliwosci? oto domek - http://www.dobreprojekty.pl/lustrox.php?kod=w2712a bez budynku gospodarczego. Na parterze podlogowka w salonie, kuchni, korytarzu i lazience, reszta grzejniki; pietro - wszedzie grzejniki i dodatkowo podlogowka w lazience. Sciany 15cm grafitu, podloga na gruncie 10cm grafitu, dach 30cm welny, okna trzyszybowe Uw=1,1. W planie jest bufor nie mniej jak 700l.

Boje sie ze powierzchnia salonu jest za mala zeby odebrac 6kW z westy 18 i tak jak pisal wczesniej forest - bedziemy obnizac temp co nie bedzie dobre dla kominka itd itd.. pyt.1 - gdybysmy wzieli podwojna szybe czy to by cos zmienilo? pyt. 2 - czy compact wystarczylby na taka powierzchnie i na ogrzanie bufora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miał bym pytanie odnośnie kominka, bardziej szczegółowo to głownie chodzi mi o odprowadzenie spalin. Czy to prawda że jeśli wyjście z kominka ma fi/180 to rura do komina musi być większej średnicy. Napisze może jak chciałem to zrobić czyli kupić redukcje z 180 na 150 do tego kolanko 45 stopni rura /stalowa czarna/ następne kolanko rozeta i w ścianie wkład ceramiczny. Komin jest dość stary ale wydajny, jest tak zbudowany jakby w ścianie była pólka i z jednej strony jest wylot i tam są rury idące do góry. Wydaje mi się że przy takiej strukturze komina można zastosować redukcja na czopuchu kominka i powstałe w taki sposób zwężenie może wywołać różnice ciśnień która może korzystnie wpływać na spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest 180 ..gdyby mogło być 150 to zapewne taki właśnie wymiar wylotu spalin byłby zamontowany.......

Jeśli wymiar wylotu spalin jest 180 to komin powinien być przynajmniej w tym rozmiarze, w przypadku kominów systemowych rozmiar komina najlepiej mieć " o numer większy" czyli w tym przypadku fi 200 .

Poszerzanie średnicy na odcinku pomiędzy wkładem a kominem to kiepski pomysł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoje przed wyborem miedzy kominkami Lazara - westą compact, a westa 18kW. Dylemat polega na tym, ze compact wydaje mi sie za slaby, a 18kW za duzo... moze ktos doswiadczony cos podpowie/ rozwieje watpliwosci? oto domek - http://www.dobreprojekty.pl/lustrox.php?kod=w2712a bez budynku gospodarczego. Na parterze podlogowka w salonie, kuchni, korytarzu i lazience, reszta grzejniki; pietro - wszedzie grzejniki i dodatkowo podlogowka w lazience. Sciany 15cm grafitu, podloga na gruncie 10cm grafitu, dach 30cm welny, okna trzyszybowe Uw=1,1. W planie jest bufor nie mniej jak 700l.

Boje sie ze powierzchnia salonu jest za mala zeby odebrac 6kW z westy 18 i tak jak pisal wczesniej forest - bedziemy obnizac temp co nie bedzie dobre dla kominka itd itd.. pyt.1 - gdybysmy wzieli podwojna szybe czy to by cos zmienilo? pyt. 2 - czy compact wystarczylby na taka powierzchnie i na ogrzanie bufora?

 

Uw=1,1

 

To zobowiązuje...Z pewnością mniejszy wkład. Ale czy akurat Lazar? Są lepsze. Do Twojego domu ja bym polecił 6.6.2.TV Romotopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle ale zaprzeczasz sam sobie "Fabrycznie jest 180 ..gdyby mogło być 150 to zapewne taki właśnie wymiar wylotu spalin byłby zamontowany......." "o numer większy" czyli w tym przypadku fi 200" "Poszerzanie średnicy na odcinku pomiędzy wkładem a kominem to kiepski pomysł "

Rozumie że chodziło ci o "Pomniejszenie" średnicy.

 

Dobra czyli jak na kominku jest wylot 180 to co trzeba zastosować jako pierwszy element. Tzn. na wylot kominka może być założone od razu kolanko i później rura i dalej następne kolanko wchodzące w rozeta która będzie w wkładzie ceramicznym. Komin w tym przypadku jest częścią ściany i po prostu w ścianie jest dziura i w tą dziurę włożył bym sobie wkład ceramiczny. I w wkładzie ceramicznym była by rozeta kolanko rura i następne kolanko i kominek. Tak mniej więcej miało by to wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...