Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Szukam wkładów kominkowych, pieców kominkowych bądź kóz, które nadawałyby się do montażu w domu pasywnym i współpracowałyby z rekuperatorem.

Czy orientuje się ktoś czy takie produkty są dostępne w rozsądnych cenach?

 

Od kilku lat wykonujemy pieco-kominki do domów z minimalnym zapotrzebowaniem na kW/h :)

Proponujemy zastosowanie wkładów Romotop SERIA 025 lub Kv075 01/02 w połączeniu z zabudową akumulacyjną emitująca taka ilośc ciepła jaka jest policzona dla danego budynku.

Właśnie jesteśmy w trakcie budowy takiego urządzenia opartego na Kv025F.01 i szamotowych kanałach akumulacyjnych .

Następne realizacje w tej technologi czekają ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Co rozumiesz pod pojęciem "współpracowały z rekuperatorem" ?

Czy pod pojęciem "dom pasywny" rozumiesz faktycznie taki dom, czy też jednąz wielu "naszych polskich" odmian czegoś takiego ?

Generalnie nie ma wkładów kominkowych przeznaczonych do domów pasywnych ... bo dom pasywny z założenia nie posiada czegoś takiego jak kominek czy piecyk / koza ... stąd moje dwa poprzednie pytania.

Są paleniska do domów energooszczędnych. A i tu wiele zależy nie tyle od samego paleniska, co od kogoś, kto robi projekt całości kominka w takim domu i zajmuje się jego wykonaniem. Samo palenisko (wkład) nie wystarczy ... tu musi być jeszcze cała reszta takiej instalacji pomiędzy wkładem a wlotem do komina, misi być elektronika sterująca tym i musi być jeszcze zabudowanie tego wszystkiego.

Kozy ? NIe znajdziesz narynku kozy mniejszej niż produkującej ciepło w ilości 2-5 kWh ... czyli masz już odpowiedź czy nadają się do prawdziego domu pasywnego ...

Są jeszcze piecyki na pellet, które mogą (prawie) spełniać założenia domów pasywnych.

Jeszcze masz do przerobienia temat samego komina w takim domu ... to też kolejna przeszkoda, której nie zakłąda w ogóle dom pasywny ...

Wbrew pozorom to trudny temat, kóry ogarnia pod względem technicznym może z kilka zaledwie osób w nazym kraju.

Pozdrawiam.

 

Dom szkieletowy, prawdziwie pasywny spełniający normy nf15. głównie chodzi o to, by palenisko było szczelne, i pobierało powietrze potrzebne do spalania w 100% z zewnątrz budynku. Moc wkładu raczej nie ma znaczenia bo to uzyskujemy ze spalanego surowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moc wkładu raczej nie ma znaczenia bo to uzyskujemy ze spalanego surowca?

Ma znaczenie i to duże ...

Wkładów szczelnych jest w tej chwili bez liku, a takich do domu pasywnego to doszukał bym się moze z kilku sztuk. Te o których wspomniał wcześniej M***ki nie nadają sie do "pasywniaka". Do domu energooszczędnego i owszem, ale ne do pasywnego.

Aaa ... i tradycyjnie powtórzył bym tu to co z uporem maniaka staram się wtłoczyć do głów Forumowiczów od dłuższego już czasu - palenisko (wkład kominkowy) jest ostatnią rzeczą jaką powinno się dobrać do kominka / pieca ... do jego założeń użytkowych, do techniki jaką się weń "włoży" i jego projektu zabudowy.

Pozdraiwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wkładu kominkowego, proszę o sugestie. Kominek bardziej do patrzenia niż grzania, ale wszelkie ciepło bijące od niego jest mile widziane. Bedzie stał w salonie (ok 33m2 ) z otwarta kuchnią ok 12-13m2 plus komunikacja. Mieszkalna część domu ma ok 170m2. Co ważne dom można określić energooszczędnym, będzie wietrzony rekuperacją z odzyskiem ciepła. Na chwilę obecną jest doprowadzona rura fi 200(poprawka 110) doprowadzająca powietrze z zew oraz komin z wejściem 45stopni na wys ok 2m. Szukam wkładu narożnego z podnoszoną szybą który bedzie pobierał powietrze z tej rury w podłodze a nie z salonu. Przyjmę wszelkie sugestie Rzut.jpg Edytowane przez CzarnyIwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na chwilę obecną jest doprowadzona rura fi 200 doprowadzająca powietrze z zew

Sugestia pierwsza ... miałeś już na wstępie planowania kominka do czynienia z idiotą (idiotami), albo coś źle zrozumiałeś lub pokręciłeś ... :rolleyes:

Sugestia druga ... nie chce mi się pisać kolejny raz, więc wkleję z jednego z poprzednich postów -

tradycyjnie powtórzył bym tu to co z uporem maniaka staram się wtłoczyć do głów Forumowiczów od dłuższego już czasu - palenisko (wkład kominkowy) jest ostatnią rzeczą jaką powinno się dobrać do kominka / pieca ... do jego założeń użytkowych, do techniki jaką się weń "włoży" i jego projektu zabudowy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wkładu kominkowego, proszę o sugestie. Kominek bardziej do patrzenia niż grzania, ale wszelkie ciepło bijące od niego jest mile widziane. Bedzie stał w salonie (ok 33m2 ) z otwarta kuchnią ok 12-13m2 plus komunikacja. Mieszkalna część domu ma ok 170m2. Co ważne dom można określić energooszczędnym, będzie wietrzony rekuperacją z odzyskiem ciepła. Na chwilę obecną jest doprowadzona rura fi 200 doprowadzająca powietrze z zew oraz komin z wejściem 45stopni na wys ok 2m. Szukam wkładu narożnego z podnoszoną szybą który bedzie pobierał powietrze z tej rury w podłodze a nie z salonu. Przyjmę wszelkie sugestie [ATTACH=CONFIG]272594[/ATTACH]

 

Spora dziura w tym energooszczędnym domu. Z jednej strony inwestycja nie tania, by było cieplej i oszczędniej, a potem wietrzymy i schładzamy grunt pod budynkiem!:D

 

Każdy wkład z odseparowaną komorą spalania. To nie może być wkład z króćcem przyłączeniowym typu Zuzia czy Basia. Musi mieć króciec i być jednocześnie szczelny. Te fi 200 możesz zredukować spokojnie nawet do fi 110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora dziura w tym energooszczędnym domu. Z jednej strony inwestycja nie tania, by było cieplej i oszczędniej, a potem wietrzymy i schładzamy grunt pod budynkiem!:D

 

Każdy wkład z odseparowaną komorą spalania.

 

To nie może być wkład z króćcem przyłączeniowym typu Zuzia czy Basia. Musi mieć króciec i być jednocześnie szczelny. Te fi 200 możesz zredukować spokojnie nawet do fi 110.

 

 

Całkowicie zgadzam się z Piotrem .

Na rynku jest sporo wkładów "z doprowadzeniem powietrza pod ruszt " , pominę podawanie nazw typu Basia czy Zuzia, jest to domena "tańszych" producentów a przecież wiadomo że tego pod ruszt potrzeba najmniej , zasadniczo na kilka minut podczas rozpalania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sugestia pierwsza ... miałeś już na wstępie planowania kominka do czynienia z idiotą (idiotami), albo coś źle zrozumiałeś lub pokręciłeś ... :rolleyes:

Sugestia druga ... nie chce mi się pisać kolejny raz, więc wkleję z jednego z poprzednich postów -

tradycyjnie powtórzył bym tu to co z uporem maniaka staram się wtłoczyć do głów Forumowiczów od dłuższego już czasu - palenisko (wkład kominkowy) jest ostatnią rzeczą jaką powinno się dobrać do kominka / pieca ... do jego założeń użytkowych, do techniki jaką się weń "włoży" i jego projektu zabudowy.

Pozdrawiam.

 

Widzę tu że jak zwykle mamy tu do czynienia z typowym naszym krajowym "fachofcem" który wie wszystko w swojej dziedzinie a wszyscy w okół to idioci i tak wszem i wobec należy ich tu określać.... Twój cytat czytałem już wcześniej jak go nasmarowałeś kilka stron temu. W mojej opinii uwłacza on naszej pięknej choć skomplikowanej gramatyce i zasadom budowania zdań. Wiesz chodzi o to by wypowiadać sie tak aby Cie każdy zrozumiał, nawet taki idiota jak ja.

 

Co do doprowadzenia powietrza to moj błąd, rura ma fi110. Przed zimą nałożyłem na jej wystający koniec 110, kawałek fi 200 co by jej nikt nic nie uszkodził. Wczoraj na szybko spojrzałem i tak napisałem. Nie ma powodu do paniki. Wszystko jest jak powinno. Czekam na sugestie pisane prostym językiem dotyczące wkładu. Założenia pisałem powyżej, technikę zastosowaną dotychczas również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wkładu kominkowego, proszę o sugestie. Kominek bardziej do patrzenia niż grzania, ale wszelkie ciepło bijące od niego jest mile widziane. Bedzie stał w salonie (ok 33m2 ) z otwarta kuchnią ok 12-13m2 plus komunikacja. Mieszkalna część domu ma ok 170m2. Co ważne dom można określić energooszczędnym, będzie wietrzony rekuperacją z odzyskiem ciepła. Na chwilę obecną jest doprowadzona rura fi 200(poprawka 110) doprowadzająca powietrze z zew oraz komin z wejściem 45stopni na wys ok 2m. Szukam wkładu narożnego z podnoszoną szybą który bedzie pobierał powietrze z tej rury w podłodze a nie z salonu. Przyjmę wszelkie sugestie [ATTACH=CONFIG]272594[/ATTACH]

 

Kod pocztowy świadczy że do Żabiej Woli jest jakieś 15 km .

Zapraszam do obejrzenia naszej wystawy i zapoznania się z ofertą wkładów, na wystawie ponad 20 palenisk .

Budowa kominków i pieco-kominków w domach energooszczędnych z rekuperatorem nie jest dla nas nowością .

Aktualnie budujemy w domu o powierzchni 150 metrów z maksymalną stratą ciepła 6-7kW.

Doprowadzenie fi 110 /100 jest wystarczające do wkładu z szybą narożną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu że jak zwykle mamy tu do czynienia z typowym naszym krajowym "fachofcem" który wie wszystko w swojej dziedzinie a wszyscy w okół to idioci i tak wszem i wobec należy ich tu określać.... Twój cytat czytałem już wcześniej jak go nasmarowałeś kilka stron temu. W mojej opinii uwłacza on naszej pięknej choć skomplikowanej gramatyce i zasadom budowania zdań. Wiesz chodzi o to by wypowiadać sie tak aby Cie każdy zrozumiał, nawet taki idiota jak ja.

 

Kod pocztowy świadczy że do Żabiej Woli jest jakieś 15 km .

Zapraszam do obejrzenia naszej wystawy i zapoznania się z ofertą wkładów, na wystawie ponad 20 palenisk .

Budowa kominków i pieco-kominków w domach energooszczędnych z rekuperatorem nie jest dla nas nowością .

Aktualnie budujemy w domu o powierzchni 150 metrów z maksymalną stratą ciepła 6-7kW.

Doprowadzenie fi 110 /100 jest wystarczające do wkładu z szybą narożną .

 

Czarny nie naburmuszaj się tak :cool: i nie obrażaj Foresta, bo to Zdun, a nie byle kto :)

Forumowi Zduni już tyle razy pisali na taki temat, że mają prawo być nieco wkurzeni.

Pamiętasz co miałeś przy nicku napisane, gdy się zarejestrowałeś na forum? Przeczytaj zanim zapytasz. Zrobiłeś tak, czy po prostu uznałeś, że bez odrobinki wysiłku zdobędziesz wiedzę? Ci, którzy tu piszą, dzielą się swoją wiedzą wynikającą często nawet z kilku pokoleniowego doświadczenia. Ta wiedza jest cenna, bo dzięki niej zarabiają pieniądze. Nie dziw się więc, że nie wykładają wszystkiego na talerz. Z drugiej strony śledziłam na fm wątki, gdzie prowadzili za rękę chętnych do samodzielnego wykonania dość skomplikowanych urządzeń kominkowych.

 

Najlepiej jedź do Żabiej Woli i popatrz sobie na miejscu co oferuje pracownia zduńska. Zmieni Ci się podejście i do tematu, i do fachowców. Tym bardziej, że Bielawski to też prawdziwy Zdun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny nie naburmuszaj się tak :cool: i nie obrażaj Foresta, bo to Zdun, a nie byle kto :)

Forumowi Zduni już tyle razy pisali na taki temat, że mają prawo być nieco wkurzeni. .

 

Możliwe że jest. Natomiast ja jestem człowiekiem który na co dzień nie siedzi w budownictwie. Nie znam sie na tym. Wpadłem wraz z żoną na szalony pomysł zbudowania sobie domu i korzystam z FM jako źródła wiedzy i opinii przy kolejnych etapach. Od samego początku zarówno tutaj jak i u siebie na budowie mam do czynienia z "fachofcami" którzy każdą rozmowę zaczynają jak powyżej. Czyli "Panie, ale Panu ten idiota przede mną spierd...ił " Lub tym podobne teksty. Na budowie natychmiast dziękuje takiemu Panu za dalszą współpracę ponieważ wydaje mi się że nawet jeżeli tak jest (w 90% nie jest) to poziom fachowca ocenia się po efektach jego pracy i ew pomysłach na poprawki po poprzednikach a nie po jego opinii na temat poprzedników która często jest błędna. Nie widzę powodów by kogokolwiek nazywać idiotą. Takie określenia świadczą o poziomie osoby które je wypowiada. Tyle w temacie.

 

Dziękuje za kontakt do Żabiej Woli, przejdę się tam w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny nie naburmuszaj się tak :cool: i nie obrażaj Foresta, bo to Zdun, a nie byle kto :)

Forumowi Zduni już tyle razy pisali na taki temat, że mają prawo być nieco wkurzeni.

Pamiętasz co miałeś przy nicku napisane, gdy się zarejestrowałeś na forum? Przeczytaj zanim zapytasz. Zrobiłeś tak, czy po prostu uznałeś, że bez odrobinki wysiłku zdobędziesz wiedzę? Ci, którzy tu piszą, dzielą się swoją wiedzą wynikającą często nawet z kilku pokoleniowego doświadczenia. Ta wiedza jest cenna, bo dzięki niej zarabiają pieniądze. Nie dziw się więc, że nie wykładają wszystkiego na talerz. Z drugiej strony śledziłam na fm wątki, gdzie prowadzili za rękę chętnych do samodzielnego wykonania dość skomplikowanych urządzeń kominkowych.

 

Najlepiej jedź do Żabiej Woli i popatrz sobie na miejscu co oferuje pracownia zduńska. Zmieni Ci się podejście i do tematu, i do fachowców. Tym bardziej, że Bielawski to też prawdziwy Zdun.

 

A mnie się zdaje, że bycie WYBITNYM fachowcem nie zwalnia od myślenia i rozumienia idei forum. Tu pojawiają się coraz to nowi użytkownicy, a i ci starzy, niekoniecznie muszą czytać nasze wcześniejsze wypociny. Pisanie na fochu nic tu nie da, oprócz efektów jak wyżej. Jak trzeba kogoś opr, sam chętnie to zrobię, ale poczucie wyższości tylko dlatego, że się coś wie to przedszkole...Trzeba wykładać kawę na ławę w kółko i wciąż na nowo. Czasem też mam dość, ale takie życie:)

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zdaje, że bycie WYBITNYM fachowcem nie zwalnia od myślenia i rozumienia idei forum.

 

Amen :bash: Rozumiem że pisanie setny raz tego samego może drażnić. Zwłaszcza pisząc o czymś na czym zjadło się własne zęby i wydaje się banalne. Z drugiej strony inwestor ma nie tylko na głowie temat "kominek", ale i wiele więcej na których się nie zna i nie ma czasu tak jak tutaj czytać prawie 7k postów. Ja przeczytałem 10 ostatnich stron. Ogarniając po kolei temat np, zakup działki, fundamenty, mury, więźba, dach, okna,instalacje itd nie da się być specem w każdej z tych dziedzin. Fochy odstraszają klientów, a niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto ze speców tutaj doradzających nie złapał klienta na forum.

Edytowane przez CzarnyIwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I... okey :)

Ja trochę według siebie osądzam. Lubię pogrzebać i co nieco dowiedzieć się sama, nawet kosztem wolnego czasu. Ale może mnie jest łatwiej, bo moja praca to siedzenie przy komputerze.

 

Mam nadzieję Czarny, że Żabia Wola nie zawiedzie Ciebie :)

Gdybyś potrzebował informacji o specach od schodów też mogę podpowiedzieć, gdzie zajrzeć na fm i kogo pytać. Kominki i schody to dwa najlepiej „opanowane” przeze mnie działy, ale w innych też mogę podpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to ja może się powtórzę ... bo te fi 200 mm na dolocie ani nie spadło samo z nieba, ani też się Tobie CzarnyIwanie nie "urodziło z nikąd" ... można było swego czasu ( a i do tej pory także, jak się pogrzebie w zasobach Muratora) tego kominkowego "kfiatka" znaleźć zarówno w budowlanych czasopismach jak i w ich wydaniach elektronicznych. Tylko dlatego że jakiś idiota tak napisał, wielu kolejnych idiotów to podchwyciło, a jeszce więcej następnych idiotów to wykonało w domach własnych lub w domach bogu ducha winnych inwestorów ...

Więc czytając takie rzeczy mam nie tylko prawo ale i zawodową powinność tak napisać i nazwać pewne rzeczy po imieniu ...

Gdybyś był jednym z takich "szczęśliwych użytkowników" dolotu fi 200 pod kominkiem, w dodatku w formie otwartej pod wkładem, ręczę że słowo "idiota" było by w Twoich ustach jednym z łagodniejszych ... :rolleyes:

Co do reszty ... jak się przekonasz ... to sam przyznasz rację ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...