Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

marrrr

 

Zważywszy na konstrukcję tego domu dobrym rozwiązaniem byłby kominek z płaszczem wodnym .

Kominek z ciepłą obudowa i akumulacja także wchodzi w grę .

Jeżeli chcesz zobaczyć kominek z masą akumulacyjną i grzaniem powietrznym połączone w całość ZAPRASZAM

Nie tylko takie budujemy ale i użytkujemy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa kominka z plyt krzemowych, u gory komora (zapomnialam jak sie ona nazywa)

ale pytanie: czy ta komora powinna byc wentylowana czy nie ?

 

zapomnialam jeszcze napisac ze przez ta komore przechodzi rura grawitacyjnie odprowadzajaca cieple powietrze na gore

i rura ta nie jest w izolacji

Edytowane przez Yaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenariusz:

Mamy dom parterowy 130m2 lub piętrowy/z poddaszem 130m2, kominek względnie w centralnym puncie.

W obu przypadkach jak najbardziej zwarta bryła w swojej kategorii.

 

Pytanie1 - Który dom będzie łatwiej ogrzać kominkiem?

 

W sumie jest to pytanie do jakiej odległości od kominka będzie to produktywane grzanie? Czy ogrzeje mi tylko salon czy też np. pokój na parterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenariusz:

Mamy dom parterowy 130m2 lub piętrowy/z poddaszem 130m2, kominek względnie w centralnym puncie.

W obu przypadkach jak najbardziej zwarta bryła w swojej kategorii.

 

Pytanie1 - Który dom będzie łatwiej ogrzać kominkiem?

 

W sumie jest to pytanie do jakiej odległości od kominka będzie to produktywane grzanie? Czy ogrzeje mi tylko salon czy też np. pokój na parterze?

 

 

 

Zdecydowanie łatwiej ogrzać bryłę dwu kondygnacyjną. Na górną kondygnacje ciepło poleci nawet bez rozprowadzenia, klatką schodową. W domach z użytkowym poddaszem, tzw otwartych, zwykle trzeba zabiegów, by zostało na dole.

 

Z wajchą, mam nadzieje że odpowiedź Pestki wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenariusz:

Mamy dom parterowy 130m2 lub piętrowy/z poddaszem 130m2, kominek względnie w centralnym puncie.

W obu przypadkach jak najbardziej zwarta bryła w swojej kategorii.

 

Pytanie1 - Który dom będzie łatwiej ogrzać kominkiem?

 

W sumie jest to pytanie do jakiej odległości od kominka będzie to produktywane grzanie? Czy ogrzeje mi tylko salon czy też np. pokój na parterze?

 

Jak nikt nie odpowiada to Batura pomoże.Ma rację chłop branżysta.Jest tylko jedno ale.Jak z otwartego zrobisz zamknięty ,dobrze ocieplisz strop to lepiej ogrzejesz ten parterowy jeśli dobrze cię zrozumiałem.Czyli masz dom np z użytkowym poddaszem ale chcecie mieszkać stricte tylko na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powodem jest chlodzenie komory czy cos innego ?

 

No napiszcie proszę czy potrzebna jest ta wentylacja komory żeby ja chlodzic ?

Czy wentylacja jest niepotrzebna jeśli przechodzi rura w izolacji, czy może i tak i tak lepiej wentylowac ?

I czy przez 1 szczeline na górze, wystarczająco się będzie wentylowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napiszcie proszę czy potrzebna jest ta wentylacja komory żeby ja chlodzic ?

Czy wentylacja jest niepotrzebna jeśli przechodzi rura w izolacji, czy może i tak i tak lepiej wentylowac ?

I czy przez 1 szczeline na górze, wystarczająco się będzie wentylowac ?

 

Jak wentylować zależy od wkładu i oczekiwań. Jak ma grzać, trzeba wentylować zgodnie z wytycznymi producenta wkładu, zawartymi w instrukcji obsługi i montażu. Chyba, że ma tylko świecić...To co innego, ale nie każdy wkład się do tego nadaje, by go wentylować w sposób niedostateczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dwie ... umieszczone w dodatku krzywo względm siebie - jedna wyżej, druga nieco niżej ...

A jak patrzysz, to z reguły ... widzisz źle wykonane zabudowy kominków - bo u nas to tradycja już mocno zakorzeniona w naorodzie że daje sie dużo, dużo za małe kratki w obudowach kominków.

Albo patrzysz na restuszowane zdjęcia reklamowe, gdzie komputerowo usuwa się kratki żeby ładniej wyglądało i ludziom się bardziej podobało ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...