Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Witam. Mam kominek narożny z firmy Kratki, bez szprosa. Czy w szybach stykających się na narożu powinna być przerwa (szpara) czy powinno to być szczelne. Mam wrażenie, że ma to istotny wpływ na zabrudzenie szyby podczas palenia. Mam problem z brudzeniem szyby, palę suchym drewnem ale szyba po jednym paleniu jest brudna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Mam kominek narożny z firmy Kratki, bez szprosa. Czy w szybach stykających się na narożu powinna być przerwa (szpara) czy powinno to być szczelne. Mam wrażenie, że ma to istotny wpływ na zabrudzenie szyby podczas palenia. Mam problem z brudzeniem szyby, palę suchym drewnem ale szyba po jednym paleniu jest brudna.

Połączenie dwóch szyb we wkładzie narożnym powinno byc szczelne.

Twoje przemyślenia są jak najbardziej słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na oku dwa kominki dwustronne vis-a-vis i bardzo proszę o radę który polecacie.. Może ktoś miał już z nimi do czynienia choć wątpię bo oba to dość świeże propozycje tych firm.

 

- HAJDUK Volcano FDT h

http://www.hajduk.com.pl/pl/katalog/produkt-1484-VOLCANO_FDT_h

Moc 14kW, Sprawność 85%, Cena około 8 tys. netto

 

SPARTHERM Varia AS FDh 4s II Linear

http://www.spartherm.pl/produkt/265/varia-as-fdh-4s-2-linear

Moc 8kW, Sprawność 85%. Cena około 10 tys. netto

 

Dom 170m2.

Kominek będzie w centralnym miejscu pomiędzy salonem i jadalnią (50m2)

Wentylacja z rekuperacją.

DGP miało być podłączone do kanałów wentylacyjnych (zasysanie turbiną za rekuperator) ale ostatnio doczytałem że to nie polecane rozwiązanie więc również proszę o radę jak najlepiej zrobić rozprowadzenie ciepła w takim przypadku?

 

Drewna mam sporo (własny las) więc palić zamierzam dużo, ale zwracam też dużą uwagę na wygląd (tu wygrywa Spartherm bo jest w panoramie).

 

Aktualnie jestem za Spartherm (bardziej polecane) ale boję się że ma za małą moc i że jest za mało głęboki (tylko 43cm).

Zdecydowanie Spartherm. Sprawdzona konstrukcja, solidne prowadnice i mechanizm drzwi unoszonych, najcieńszy czarny nadruk na szybie. Praktycznie 99% powierzchni drzwi to przeszklenie. Przy tak niewielkiej różnicy w cenie nawet nie zastanawiałbym sie. W kartach technicznych Spartherma oficjalna moc grzewcza urządzeń jest mocno zaniżona. Wystarczy minimalnie zwiekszyć załadunek drewna i bez problemu zwiększysz wydajność o 50 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Połączenie dwóch szyb we wkładzie narożnym powinno byc szczelne.

Twoje przemyślenia są jak najbardziej słuszne.

NIe da się połaczyć w sposób szczelny takich dwóch szyb bez szprosa ...

Nawet jak takie połączenie jest szczelne na "zimno", to pod wpływem wysokiej temperatury przestaje nim być.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłam przeczytać wpisu Vitcasa :(

 

Vitcas, jeśli Cię nie zniechęcił ten pierwszy kontakt :) Może pójdź za radą Piotra Batury, a potem wykup profil. Tu jest wiele osób, które z chęcią będą korzystać z wiedzy takiej firmy :) Na pewno Twoja pomoc się przyda, jak jest potrzebna obecność Piotra, Margot, Foresta, Bohusza, Ktototaki i pozostałych fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Vitcasa, to trudne, bo jak by nie napisał, każdy się od razu zorientuje, że pisze o tym co jego firma oferuje :(

 

Dlatego dziwią mnie przepadki "napalania" się na forum, bez pojęcia jak to działa i bez przygotowania do funkcjonowania w społeczności zwanej "sieć".

Niektórym wydaje się, że to krowa, którą się tylko doi, a jak coś nie po mysli idzie, można kopnąć w zadek i opluć....

 

Ja wcale nie jestem zadowolony z konieczności posiadania profilu reklamowego. Niestety chcąc pisać o wszystkim na co mam ochotę, krótki okres bez profilu był przykrym doświadczeniem. Elfir wręcz polowała na mnie...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...