Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na fotce pokazana jest komora na kominek. Komora sąsiaduje z 4 pomieszczeniami. Do tych pomieszczeń będę chciał się przebić z kratkami aby dystrybuować ciepło z kominka. Jak to zrobić aby było dobrze?

Miałem koncepcję aby zniszczyć te ścianki (silka 24cm) i tam dać nowe cienkie ścianki aby grzać całymi ściankami. Ale to bardzo dużo roboty i efekt niepewny.

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2013/33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce pokazana jest komora na kominek. Komora sąsiaduje z 4 pomieszczeniami. Do tych pomieszczeń będę chciał się przebić z kratkami aby dystrybuować ciepło z kominka. Jak to zrobić aby było dobrze?

Miałem koncepcję aby zniszczyć te ścianki (silka 24cm) i tam dać nowe cienkie ścianki aby grzać całymi ściankami. Ale to bardzo dużo roboty i efekt niepewny.

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2013/33.jpg

 

W innym wątku piszesz, że wkład ma być :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235194-kominek-z-podnoszon%C4%85-szyb%C4%85&p=6786253&viewfull=1#post6786253

 

Lepiej się zdecyduj czy chcesz grzać, czy grzać + estetyka ...Bo wtedy może się okazać że "only" wyjdzie Ci bokiem...Chyba, że to grzanie ot tak, przy okazji...

Tylko w takiej sytuacji po kiego grzyba mścić się na rozprowadzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie przesyłam szkic obudowy i wentylacji wkładu kominkowego Wiktor 14 kW.

na forach czytam bardzo dużo opinii jednak z wieloma nie mogę się zgodzić co do wentylacji wkładu.

Zgadzam się z tymi, którzy negują instalację zbyt małych kratek. Wkład 14 kw wg producenta wymaga powierzchni czynnej kratek ok. 850cm2.

z uwagi, że nie jestem fachowcem ( poradzę sobie z montażem) natomiast potrzebuję uwag dotyczących proponowanego w szkicu rozwiązania. Co ciekawe jeden z fachowców rzekł, że wszystko jest OK. - ja natomiast nie do końca jestem tego pewien z tego względu moje pytanie.

1.jpg

Bardzo proszę o komentarz do proponowanej wentylacji wkładu kominkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku piszesz, że wkład ma być :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235194-kominek-z-podnoszon%C4%85-szyb%C4%85&p=6786253&viewfull=1#post6786253

 

Lepiej się zdecyduj czy chcesz grzać, czy grzać + estetyka ...Bo wtedy może się okazać że "only" wyjdzie Ci bokiem...Chyba, że to grzanie ot tak, przy okazji...

Tylko w takiej sytuacji po kiego grzyba mścić się na rozprowadzenie?

 

Myślę, że to da się pogodzić.

 

Kominek ma być rekreacyjny z możliwością nagrzania / podgrzania chałupki w okresie przejściowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to da się pogodzić.

 

Kominek ma być rekreacyjny z możliwością nagrzania / podgrzania chałupki w okresie przejściowym.

 

Popatrz na aurę za oknem i dziwnie zmieniający klimat.I znowu ta rekreacja kominkowa.Zapytałbym cię co na te pomysły twoja małża???Rekreacyjny ale ma grzac jak nagle wyskoczy siarczysty mróz.Rozumiem grzać tylko to pomieszczenie???

 

p.s i jeszcze gdybyś mógł.Okres przejściowy ten z twojego okresu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że kominek albo grzeje jak się w nim pali, albo nie grzeje jeśli się nie pali ;)

 

Cię rozumiem.Tylko słowo grzeje musi mieć wymierny skutek.Napalę w jakimś tam rekreacyjnym bez fuzji itp ale jak łapki mi zmarzną, to będę oczekiwał od niego natychmiastowej reakcji.Wsadzę w ta rekreacje kupę kasy a on da mi spokojnie posiedzieć przy szybie razem z małżom.;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to da się pogodzić.

 

Kominek ma być rekreacyjny z możliwością nagrzania / podgrzania chałupki w okresie przejściowym.

 

Jasne, żedasię...Kup więc taką gilotynę, która ma dobry serwis...Ja musiałem sam się nauczyć, bo mi się serwis zbiesił...Ale dla mnie, to akurat korzystnie jest umieć gilotyny naprawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że kominek albo grzeje jak się w nim pali, albo nie grzeje jeśli się nie pali ;)

 

Coś w tym twierdzeniu jest ...

Dla leniwych a LUBIĄCYCH CIEPŁO polecam jednak kominki z dodatkowa masa akumulacyjną + ciepła obudowa , można więc do pewnego stopnia pogodzić niepalenie z grzaniem .

Takie też rozwiązanie polecam sąsiadowi Autorusowi......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...