Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to dzień dobry,

daliście mi lekturę na godzinę czytania. Pozwoliłem sobie w zamian wręczyć parę "żółtych kartek" bo język w tej dyskusji poszedł trochę w złą stronę.

Rozumiem spory merytoryczne, nie oceniam poprawności poglądów - od tego jest Wasza dyskusja, ale nie zapominajcie o szacunku do swoich oponentów. Nawet z wrogiem można rozmawiać kulturalnie.

Nie dało się usunąć wszystkich postów ze względu na dalsze cytowania - nie mam zwyczaju "kroić" wypowiedzi które są merytoryczne. Wypadło tylko kilka postów zawierających wyłącznie osobiste "wycieczki". Dobrze że sami rozluźniliście atmosferę, więc proszę - nie wracajmy już do stylu z poprzednich stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- proszę o przykład kogo obraziłem kto wcześniej mnie nie zaatakował.

 

Proszę się sianem nie wykręcać.

 

Kto "zaatakuje" wytykając niewiedzę to go..... [ napisałbym w ryj ale Finlandia czuwa ] ... szkoda tylko że niektórzy zamiast toczyć merytoryczna dyskusję atakują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem w trakcie budowy kominka, moja wiedza jest zerowa, kominek na dzialce robi Mi "fachowiec" dzisiaj zastanowiło mnie kilka czynników, zamieszczam zdjęcia i chciałem zasięgnąć rady, nurtuje mnie to czy sam wkład może dotykać cegieł po bokach jak i z tyłu czy powinna może być cyrkulacja powietrza, zastanawia mnie tez ten cały stelarz pod komore, w planie fachowca jest wsadzic w ten stelarz wate i taka folie odbijajaca ciepło a sama zabudowa ma byc z chyba z płyt, kolejnym aspektem to jest ta dziwna zostawia dziura między kominkiem a ta duża płyta z cementu, czy ta dziura nie jest za duża?

 

http://jpghost.pl/20150321-161419_1426961405/

 

http://jpghost.pl/20150321-161426_1426961526/

 

http://jpghost.pl/20150321-161612_1426961591/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst pana Bohusza utwierdza mnie w przekonaniu, że kominki są zbyt skomplikowanymi urządzeniami grzewczymi dla niektórych zdunów. Zamiast przedstawiać argumenty to łapie za cegłę i w łeb wali. Jeżeli Pan przez te 10 lat takie bzdury rozsiewał to jest dobra pora: sypać popiół na głowę, wdziać włosienicę i na klęczkach udać się tam gdzie pokutnik powinien się udać. Skróty niech Pan też zostawi w spokoju bo się Panu niezbyt to udało (niewiadomo co autor miał na myśli).

 

Pozdrawiam

 

Szanowny Panie Bohusz

 

Po sprawdzeniu moich wpisów tu na forum stwierdzam moją bardzo istotną pomyłkę, we pisie jaki tu przytoczyłem. W tym wpisie przez mój błąd pojawiło się Pana nazwisko Bohusz. Ten mój wpis był następstwem wcześniejszych wpisów: Pana i Pana Batury. Poniosło mnie po wpisie Pana Batury oraz po przeczytaniu Jego artykułu który polecał. W miejscu gdzie jest Pana nazwisko - Bohusz powinno być nazwisko Batura.

Pan w swoim wpisie odniósł się w sposób wyważony do moich uwag i jest to w standardzie dyskusji dlatego jest mi bardzo przykro za ten mój wpis z Pana nazwiskiem.

Przepraszam bardzo Pana Bohusza, że Jego nazwisko użyłem w bardzo złym kontekście.

Moja pomyłka była wynikiem pewnego zbiegu okoliczności.

 

Przepraszam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem w trakcie budowy kominka, moja wiedza jest zerowa, kominek na dzialce robi Mi "fachowiec" dzisiaj zastanowiło mnie kilka czynników, zamieszczam zdjęcia i chciałem zasięgnąć rady, nurtuje mnie to czy sam wkład może dotykać cegieł po bokach jak i z tyłu czy powinna może być cyrkulacja powietrza, zastanawia mnie tez ten cały stelarz pod komore, w planie fachowca jest wsadzic w ten stelarz wate i taka folie odbijajaca ciepło a sama zabudowa ma byc z chyba z płyt, kolejnym aspektem to jest ta dziwna zostawia dziura między kominkiem a ta duża płyta z cementu, czy ta dziura nie jest za duża?

 

http://jpghost.pl/20150321-161419_1426961405/

 

http://jpghost.pl/20150321-161426_1426961526/

 

http://jpghost.pl/20150321-161612_1426961591/

 

 

Boroowik :) , a poczytaj kilka stron wstecz. Konkretnie od postu 7747. Tam masz dokładną odpowiedź Zdunów co stanie się z Twoją zabudową kominka.

 

Jeśli chodzi o wełnę, gdyby mnie jakiś „fachowiec” zaproponował takie uszczelnianie jak Tobie, wyrzuciłabym go nawet nie przez drzwi, ale oknem i poszczuła kotami (psów nie mam). Będziesz oddychał czymś co nagrzewając się wydziela bardzo toksyczne substancje, ponoć nawet są rakotwórcze.

 

Wklejam Twoje fotki bezpośrednio. Zdunom będzie łatwiej ocenić problem.

boroowik_1426961405.jpg

Boroowik_1426961526.jpg

boroowik_1426961591.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borowik. Problem jest jeszcze inny i bardziej poważny. Czy na tym stelażu stalowym opiera się komin z cegieł?! Jeśli tak to płyta nad wkładem prawdopodobnie go nie utrzyma. Po podgrzaniu przez wkład kominkowy, zbrojenie w płycie rozsadzi beton i cała konstrukcja runie. Wkład rozsadzi też cegły podpierające płytę, jeśli jest tak jak mówisz i przylegają one do wkładu. Istnieje też problem bliskości desek na stropie... Pokaż zdjęcia ile jest tego komina nad stelażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin nad stelażem ma mniej wiecej 3metry do samego wylotu na dachu niestety teraz nie mogę zrobić zdjęcia bo mnie tam nie ma, wcześniejszy "fachowiec" zrobil mi komin w ten sposób, ze nie zamontował rury i tylko zabudowal ceglami... tak ten cały komin trzyma się na tym metalowym pospawanym stelażu... czyli rozumiem, ze aktualny fachowiec ma byc w trybie natychmiastowym odsuniety od pracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napracował się chłopina...Ale raczej grozi to wszystko katastrofą budowlaną. Jeśli komin ma 3 metry, kilkaset kilogramów opiera się na płycie, która straci stabilność po rozpoczęciu palenia. Są co prawda jakieś kotwy do ściany za kominkiem, ale bez nadzoru kogoś z uprawnieniami albo doświadczeniem budowlanym, nie powinieneś prac kontynuować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ślicznie dziękuję Wam za szybkie i rzeczowe odpowiedzi, w pierwszym wolnym terminie kontaktuje się z firmą zajmującą się budowaniem kominów i niech oni to zrobią wreszcie tak jak należy pozdrawiam! !

 

Jest to najlepsze rozwiązanie na tym etapie .

Czy takie budowanie nie wynikało z założenia że kominek ma być właśnie pod kominem ?

Często dla zaoszczędzenia 0,5 x0,4 metra powierzchni podłogi architekci kreślą wkład kominkowy pod kominem... później konsekwencje ponosi inwestor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...