Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Witam, proszę o radę w wyborze kominka z płaszczem wodnym. Przeczytałam już chyba wszystkie opinie jakie znalazłam i dalej nie wiem jakiej firmy wkład wybrać.Mama domek drewniany 110m2 w sumie z poddaszem, docieplony solidnie 24cmwata+szalówka drewniana, wewnątrz 5 cm waty.Nie mam możliwości podłączenia gazu bo go nie ma we wsi więc kominek ma być jako jedyne źródło ogrzewania C.O +C.W.Nie chce wkładu z marketu bo wiemy jakiej są jakości,na pewno chciałabym żeby był wyłożony szamotem to ponoć jest duży plus. Jakiej mocy mam wybrać kominek i jakiej firmy? proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wiesz, ja nigdy nie powiedziałem, ze komin z nie izolowaną rurą nie nadaje się do użytku, zwracałem uwagę na jego mankamenty i odradzałem montowanie gołej rury z gołym pustakiem keramzytowym w nowych domach, czyli tam gdzie da się osiągnąć lepsze rozwiązania.

bardzo dużo też zależy od tego czy komin jest na zewnętrznej ścianie czy wewnątrz budynku

 

Nie przejmuj się on wie wszystko bo palił słupami elektrycznymi i podkładami kolejowymi impregnowanymi tym syfem.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AREK13

Otrzymałeś pozwolenie na budowę z kominkiem jako jedynym źródłem ciepła?

Jeśli tak to zanim wybierzesz model kominka odpowiedz sobie na pytania:

- co z cwu latem,

- co z ewentualnym wyjazdem zimą na kilka dni,

- co to jest kotłownia w salonie?

Poza tym najważniejsze: - Jakie masz zapotrzebowanie na ciepło?

Edytowane przez Greengaz
wytłuszczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w projekcie rozbudowy i nadbudowy ujęte było ze jest to jedyne źródło ogrzewania pozwolenie na budowę jest więc nie ma tu żadnych wątpliwości.Dom był podnoszony więc komin będzie stawiany od nowa(TERAZ GO NIE MA:)Jeżeli chodzi o C.W latem mówili nam w salonach że jest taki bojler który zimą ma c.w z kominka a latem przełącza się go na prąd. Co do zimy to na pewno nie będzie on zamieszkany przez najbliższe 4 lata a potem docelowo mamy tam mieszkać wiem że musimy wypełnić układ jakimś środkiem aby nie zamarzło. Nie wiem co oznacza zapotrzebowanie na ciepło bo jeżeli chodzi o temperaturę jaką lubimy to nie więcej niż 20st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja nigdy nie powiedziałem, ze komin z nie izolowaną rurą nie nadaje się do użytku, zwracałem uwagę na jego mankamenty i odradzałem montowanie gołej rury z gołym pustakiem keramzytowym w nowych domach, czyli tam gdzie da się osiągnąć lepsze rozwiązania.

bardzo dużo też zależy od tego czy komin jest na zewnętrznej ścianie czy wewnątrz budynku

 

Zawsze jest jakieś lepsze rozwiązanie od zastosowanego...ja tylko odniosłem sie do tego, że w jednym miejscu pewne rozwiązanie określiłeś jako brednie, a tu brednie te sam proponujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AREK13

Zanim zaczniesz remont/rozbudowę zleć obliczenie wykonania zapotrzebowania na ciepło.

Dopiero wówczas podejmuj decyzję co do wyboru rodzaju ogrzewania i ewentualnej mocy kominka.

Jeśli dom nie będzie zimą użytkowany wypełnienie instalacji środkiem niezamarzającym nie załatwia sprawy. I tak bedziesz musiał utrzymywać w całym domu temperatury pow. 7 st. C. Kominek tego nie załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest jakieś lepsze rozwiązanie od zastosowanego...ja tylko odniosłem sie do tego, że w jednym miejscu pewne rozwiązanie określiłeś jako brednie, a tu brednie te sam proponujesz...

 

Ale na litość boską napisz to, gdzie pisze te brednie.Baturka znowu oskarżasz.Masz problem w domciu, wal jak w dym pomogę.:rolleyes:;).Przeciez napisał

wiesz, ja nigdy nie powiedziałem, ze komin z nie izolowaną rurą nie nadaje się do użytku, zwracałem uwagę na jego mankamenty i odradzałem montowanie gołej rury z gołym pustakiem keramzytowym w nowych domach,

Ty w gołych rurach już dałeś popis.Jak powiedziałeś sprawdzaj.Sprawdzam na ile mój komin jest silny by sprostać twoim zduńskim ideałom.Boże co ja gadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... jaką firmę pan poleci nie chce oszczędzać na tym ale tez nie wydać majątku chciałbym kupić wkład dobrej jakości. co pan myśli na temat wkładów LECHMA i KRATKI.PL?

 

W tym temacie to już niech się wypowiedzą instalatorzy i użytkownicy tych producentów.

 

Chciałem tylko, abyś zwrócił uwagę, że istnieje jeszcze kilka uwarunkowań, a wybór rodzaju ogrzewania nie sprowadza się tylko do wyboru producenta.

Nie każdy pomysł jest wygodny i racjonalny w danej sytuacji.

Wybór zawsze należy do inwestora i na końcu to on ponosi konsekwecje swoich decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma pan całkowitą racje i my zadajemy sobie sprawę z tego ze jest to mało wygodny sposób ogrzewania ale nie mamy zbyt dużego wyboru albo kominek albo stawianie od nowa pieca kaflowego co nie bardzo nam pasuje nie mamy możliwości zrobienia dodatkowego pomieszczenia jako kotłowni bo to załatwiało by sprawę wiec stanęło na kominku. Co do opinii instalatorów to jak się pan domyśla to każdy chwali swoje i naprawdę jesteśmy w kropce co do wyboru producenta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma pan całkowitą racje i my zadajemy sobie sprawę z tego ze jest to mało wygodny sposób ogrzewania ale nie mamy zbyt dużego wyboru albo kominek albo stawianie od nowa pieca kaflowego co nie bardzo nam pasuje nie mamy możliwości zrobienia dodatkowego pomieszczenia jako kotłowni bo to załatwiało by sprawę wiec stanęło na kominku. Co do opinii instalatorów to jak się pan domyśla to każdy chwali swoje i naprawdę jesteśmy w kropce co do wyboru producenta

 

Czyli jakaś wycieczka objazdowa po salonach kominkowych stała się koniecznością...

Wycieczki, podróże kształcą i zapewne umożliwią wybranie trafnego produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......nie mamy zbyt dużego wyboru albo kominek albo stawianie od nowa pieca kaflowego co nie bardzo nam pasuje nie mamy możliwości zrobienia dodatkowego pomieszczenia jako kotłowni bo to załatwiało by sprawę wiec stanęło na kominku.

Nie jest tak tragicznie. Wybór jest.

PC, bezpośrednio prąd i propan nie wymagają kotłowni i są całkowicie bezobsługowe. Kominek rekreacyjnie lub jako wspomaganie, ale to już temat na inny dział FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieczki objazdowe owszem tylko nie mamy na to czasu poza tym jesteśmy z sosnowca a dom jest na podlasiu ok Sokółki więc muszę zdecydować się na coś i znaleźć dystrybutora w Białymstoku. Może ktoś podpowie gdzie są jakieś salony na śląsku poza Godzicem. Jeżeli chodzi o to rozwiązanie prąd i propan to ok tylko skąd propan z małej butli bezsens a nie wkopiemy zbiornika w ziemię(taki był plan) bo jesteśmy na terenie Parku Narodowego i nie dostaniemy pozwolenia i tak był problem z pozwoleniem na rozbudowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieczki objazdowe owszem tylko nie mamy na to czasu poza tym jesteśmy z sosnowca a dom jest na podlasiu ok Sokółki więc muszę zdecydować się na coś i znaleźć dystrybutora w Białymstoku. Może ktoś podpowie gdzie są jakieś salony na śląsku poza Godzicem. Jeżeli chodzi o to rozwiązanie prąd i propan to ok tylko skąd propan z małej butli bezsens a nie wkopiemy zbiornika w ziemię(taki był plan) bo jesteśmy na terenie Parku Narodowego i nie dostaniemy pozwolenia i tak był problem z pozwoleniem na rozbudowę.

No ale przecież salon Godziców, zapewnia kompleksową obsługę i to pod nosem. Coś wybrzydzasz.

Niedaleko Masz również salon Foresta użytkownika tego forum. Zresztą do mnie też często z Sosnowca zajeżdżają klienci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę ciężki z Ciebie klient.

Zasada taka, klient zadowolony - nic z reguły nie pisze... piszą z reguły niezadowoleni.

 

Ogrzewanie tylko kominkiem wymaga budowy (instalacji) jakiegoś układu dostosowanego i stanowiącego po instalacji pewną całość. Tym bardziej jak mamy przykładowo możliwość palenia okresowego np. 2-3 godziny na dobę.

- stosowne palenisko, serce (napęd) tutaj zwróć szczególną uwagę

- dostosowany wymiennik akumulacyjny

- zabudowa z właściwych materiałów

 

Ja jestem zwolennikiem nowych rozwiązań. Więcej się nie mogę rozpisywać, bo bedzie to odczytane jako reklama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrzydzać to my nie wybrzydzamy tylko nie wiemy co zrobić wydać 12 000 za sam wkład to nie sztuka może inna firma ma takiej samej klasy wkłady.Jeżeli pan może to proszę mi podać gdzie jest ten salon Foresta i gdzie pana można odwiedzić byłbym wdzięczny

 

Forest to gdzieś za Mikołowem, przy A2 z tego co wiem.

Ja to po prostu fraza "kominki BOHUSZ" do wpisania w google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...