Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może ja mam omamy, ale wg mnie widać na fotkach zabrudzenia nad kratkami, czyli coś paskudnego z komory kominka leci.

Na zdjęciach wnętrza ewidentnie folia na wełnie nie jest jednolicie szczelna. Widać miejscami całkiem spore kawałki odkrytej wełny. Zaznaczyłam na czerwono co budzi moje wątpliwości. To co na zielono, to już się raczej nieżle przysmażyło.

Taśma na łączeniach odstaje i pełno zagnieceń, być może nawet dziurawych.

 

20150927_191914.jpg

20150927_191904.jpg

20150927_192013-PANO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mała kratka wlotowa - potraktuj jakby jej nie było, ten wkład ma ok 12kW wg czeskich papierów, wkłady francuskie lub polskie żeliwne przy tych gabarytach mają 16-18kW w papierach. Ilość kratek o dużo za mała oraz wełna wszędzie odstaje, rura spalinowa ma z nią też bezpośredni kontakt przy wejściu do komina. Masz dużo do poprawki lub do zbudowania od nowa na nowych, lepiej innych materiałach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyle czola. zakladaj kominkowa firme☺

p.s.

gug : oprocz za malych kratek setka bledow, ktore tylko potwierdzaja regule o trujacej welnie.

to jest nie do uratowania.

Może ja mam omamy, ale wg mnie widać na fotkach zabrudzenia nad kratkami, czyli coś paskudnego z komory kominka leci.

Na zdjęciach wnętrza ewidentnie folia na wełnie nie jest jednolicie szczelna. Widać miejscami całkiem spore kawałki odkrytej wełny. Zaznaczyłam na czerwono co budzi moje wątpliwości. To co na zielono, to już się raczej nieżle przysmażyło.

Taśma na łączeniach odstaje i pełno zagnieceń, być może nawet dziurawych.

 

[ATTACH=CONFIG]332571[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]332572[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]332573[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru wkładu kominka i trafiłem na Lechme LP600 http://www.lechma.com.pl/kominki-z-plaszczem-wodnym/wklad-kominkowy-wodny-prestige-m-15kw-detale.html czy możecie powiedzieć o nim coć więcej niż to co jest w jego opisie, może ktoś z forumowiczów ma taki wklad.Chce go umieścić bezpośrednio pod kominem i zrobić w układzie zamkniętym z piecem gazowym+solary. Powierzchnia domu to 150m2. Pieca gazowego jeszcze nie mam więc jeśli ktoś się zna na piecach to prosiłbym o podpowiedz jaki w moim przypadku się sprawdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc, bo jestem laikiem w temacie. Szukam wkładu kominowego na podstawie "czy mi się podoba czy nie", a to chyba nie najlepsza droga. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć który wkład jest lepszy http://www.kominki.ign.com.pl/produkt/pama_diablo_lspd_17_kw/2529 czy http://www.kominki.ign.com.pl/produkt/wklad_kominkowy_mba_17_prawy_bs/4230 i czy w ogóle sa dobre. Kominek ma być używany sporadycznie, powierzchnia domu 140 m2, salonu 45 m2 - razem z kuchnią 60 m2 (kuchnia otwarta). Dom z rekuperacją. Nie wiem, czy jeszcze jakies informacje byłyby przydatne. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Bierz poprawkę na każdą forumową poradę

2.deflektor za dopłatą ... czy można używać ten wkład bez deflektora

3.spytaj o jakieś normy certyfikaty itp. np. Blumsch 2 (nie jest w Polsce wymagana, ale...)

4. Wkład jak wkład, podobnych jest sporo, nie wybieraj pochopnie, tylko zainteresuj się tematem, lub zaufaj wykonawcy.

5. box na popiół to przeżytek, szukaj palenisk bezrusztowych

 

Witam. Proszę o pomoc, bo jestem laikiem w temacie. Szukam wkładu kominowego na podstawie "czy mi się podoba czy nie", a to chyba nie najlepsza droga. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć który wkład jest lepszy http://www.kominki.ign.com.pl/produkt/pama_diablo_lspd_17_kw/2529 czy http://www.kominki.ign.com.pl/produkt/wklad_kominkowy_mba_17_prawy_bs/4230 i czy w ogóle sa dobre. Kominek ma być używany sporadycznie, powierzchnia domu 140 m2, salonu 45 m2 - razem z kuchnią 60 m2 (kuchnia otwarta). Dom z rekuperacją. Nie wiem, czy jeszcze jakies informacje byłyby przydatne. Pozdrawiam
Edytowane przez lecho*ski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolek, póki pora wywal tę wełnę :( Byle rysa na folii alu i będziesz mieć to samo, o czym tu ostatnio było. Poza tym za 3-4 lata i tak będziesz musiała to wymienić, bo jeśli się nie mylę, to ten czas wystarczy by ta ciuniutka warstewka alufolii przegrzała się, taśmy na łączeniach zaczną puszczać. Bryndza :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolek, póki pora wywal tę wełnę :( Byle rysa na folii alu i będziesz mieć to samo, o czym tu ostatnio było. Poza tym za 3-4 lata i tak będziesz musiała to wymienić, bo jeśli się nie mylę, to ten czas wystarczy by ta ciuniutka warstewka alufolii przegrzała się, taśmy na łączeniach zaczną puszczać. Bryndza :no:

przeciez biokominek generuje minimalne ilości ciepła, może byc cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu.

Biokominek nie generuje wcale minimalnej ilości ciepła.

Litr spalonego bioetanolu daje około 4-5 kW energii. A sam płomień biokominka jest normalny i prawdziwy, z temperaturą wynoszącą 300 - 400 stopni C. Obudowa stalowa biokominka może mieć miejscowo nawet ponad 200 stopni.

Zarówno przy zabudowie biokominka jak i samym użytkowaniu takiego urządzenia trzeba się niestety wykazać dużą dozą ostrożności i fantazji co może sięstać przy niewłaściwym montażu i nieostrożności podczas jego obsługi.

To jest po prostu prawdziwy i żywy ogień w środku domu - tak samo jak zwykły kominek.

Pozdrawiamy i zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...