Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

W końcu zadziałało:p

Salon ok 26m2 ,schody.Do tego korytarz, itd zresztą widać na rysunku.

Byłem wczoraj w dwóch firmach w Krotoszynie. Pierwszą EV kominki druga firma też w branży kominki.

 

W Ev Pani stwierdziła że z racji na niewielką ilość metrów salonu odpowiedni będzie jak najmniejszy wkład ,najlepiej z niewielką szybą, może być narożny ale jak najbardziej płytki. Z propozycji padł BEF Flat narożny.Mówiła że moc ok 5w.Lub jakiś mały pionowy.

 

Podczas wizyty w drugiej firmie Pan stwierdził ( spoglądając na rysunek) iż wkład Maja Kratki 12kw bedzie idealny.Uważa że 40% ucieknie do innych po mieszczeń i przez otwór na stropie do schodów.

Stwierdził też że lepiej wybrać wkład żeliwny, bo wermikulit ze stalowych dość szybko się niszczy a koszt wymiany to ok 400pln.

 

I teraz kompletnie nie wiem kto ma rację((.

Myślałem o lechmie Green 8.5Kw szyba narożna-tylko nie wiem czy zbyt mała czy duża moc.

Wkład ma być nie tylko do ozdoby.Dziękuję i pozdrawiam Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pan chce Ci po prostu prymitywne Kratki wcisnąć, bo niczym innym nie umie pracować...Pani z EV to firma z klasą i wiedzą wykraczającą raczej poza horyzonty wkładu Maja, tym bardziej, że Kratki też mają dużo lepsze propozycje...Jeśli domek masz dobrze ocieplony, posłuchaj Pani z EV.

 

Wermikulit faktycznie kiepski. Celuj w szamot. Najlepiej prawdziwy, wypalany. Popęka, ale nie będzie przynajmniej się sypał jak co niektóre betonowe wynalazki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Panie Piotrze a znajdzie się coś godnego polecenia z wkładów ( najlepiej szyba narożna) do 5000tys??

Bo kurde drogie te cuda:(

A czy wykonanie wkładu na zamówienie( wiem że można kupić osobno drzwiczki -np. w kratki ) może okazać się trafne i troszku tańsze czy to złe poszukiwania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Lukasz31 ... nie dopytuj się już na FM ... masz na podorędziu, na miejscu, bardzo dobrą firmę, którą poleca Ci Piotr i ja też się do tego dołączam. Poprowadzą Cię za rękę i współpraca z nimi będzie dla Ciebie na pewno przyjemnością. Kombinując sam dalej i szukając porady injtenretowej, wpędzisz się tylko w pewną paranoję współczesnego "internetowego społeczeństwa" ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak skorzystam z ich oferty i doświadczenia. Ale myślę że " kto pyta nie błądzi".

Przykład prosty- ta druga firma w której wczoraj byłem to http://www.kominkipiece.com.pl/

I gdybym wcześniej nie zapytał na forum, to może uwierzyłbym Panu, który wygląda na fachowca.

Więc jak widać warto pytać i czytać:)

 

Proszę tylko o podpowiedz czy wybrać wkład masowy czy na zamówienie? Czy np. Ten BEF Flat 6CP ma jakiś odpowiednik i czy np. jest godny polecenia??

Myślałem że do 5000 tys da się kupić coś sensownego.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Posiadam kominek firmy Nordflam model Alba 14kW, posiada szyber oraz funkcję czystej szyby lecz nie posiada dolotu powietrza z zewnątrz (dolot powietrza jest zamontowany pod kominkiem dla lepszego cugu). Problem tkwi w tym, gdy podkładam drewno do kominka dym ulatnia się na mieszkanie zamiast iść do komina (wylot spalin z kominka fi200, komin ceramiczny nowy fi160, długość ok.8m zakończony strażakiem). Czynność ta ma miejsce zarówno jak jest duży ogień w kominku jaki i gdy jest sam żar. Podkładając otwieram szyber i dopływ powietrza na maxa, czekam chwilę i otwierając po chwili drzwiczki zaczyna się w środku kotłować. Po otwarciu drzwiczek przestaje komin ssać i dym wydobywa się do pomieszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed zakupem poradziłeś się kogokolwiek w temacie czy ten wkłąd nadaje się do Twojego komina ?

Czy sprzedawca o co kolwiek pytał ? Czy powiedziałeś mu jaki masz komin, czy masz możliwość doprowadzenia powietrza do spalania bezpośrednio do paleniska ? Określiłeś jak ma mniej więcej wyglądać Twój przyszły kominek ? Sytałeś się przy zakupie czy ten wkład nadaje się wielkością i mocą do Twojego domu i pomieszczenia w którym stoi oraz czy będzie się nadawał do nie za dużego (160 mm) komina ?

Przyczyn zjawisk o których piszesz może być kilka na raz ... jak niby mamy przez internet zgadywać daczego tak się u Ciebie dzieje ?

Najlepiej by było gdybyś poray szukał tam, gdzie kupiłeś palenisko :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenia w kominku trzeba się nauczyć, to nie jest zabawa. Do wkładu powinna być dołączona instrukcja użytkowania wkładu, którą należałoby wcześniej przeczytać.

 

Nie otwieramy kominka, jak drewno się pali. Można dopiero otworzyć, jak jest sam żar bez płomienia. Przed otwarciem drzwiczek otwórz szyber na maxa, Dopływ powietrza do popielnika zamykasz, drzwiczki trzeba otwierać powoli. Pomocne jest też uchylenie okna lub drzwi, przed otwarciem kominka.

Ta dziura pod kominkiem, jak nie jest połączona szczelnym kanałem z paleniskiem, to nadaje się tylko do zatkania. Sam to poczujesz i zrozumiesz, jak się mocno ochłodzi.

Jak chałupa szczelna to podczas palenia, trzeba rozszczelnić okna w tym pomieszczeniu.

 

Jeżeli pomimo zastosowania powyższych rad, dalej się będzie dymiło, to patrz na radę Foresta.

Edytowane przez M K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed zakupem poradziłeś się kogokolwiek w temacie czy ten wkłąd nadaje się do Twojego komina ?

Czy sprzedawca o co kolwiek pytał ? Czy powiedziałeś mu jaki masz komin, czy masz możliwość doprowadzenia powietrza do spalania bezpośrednio do paleniska ? Określiłeś jak ma mniej więcej wyglądać Twój przyszły kominek ? Sytałeś się przy zakupie czy ten wkład nadaje się wielkością i mocą do Twojego domu i pomieszczenia w którym stoi oraz czy będzie się nadawał do nie za dużego (160 mm) komina ?

Przyczyn zjawisk o których piszesz może być kilka na raz ... jak niby mamy przez internet zgadywać daczego tak się u Ciebie dzieje ?

Najlepiej by było gdybyś poray szukał tam, gdzie kupiłeś palenisko :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

czasem, a może nawet często dzieje się tak że wchodzi klient do marketu budowlanego czy innego sklepu, chodzi, krąży, porównuje, czyta tabliczki czy 3 liniowe opisy, podchodzi do kasy i mówi "to poproszę". obsługa pakuje i Pan odjeżdża..... później ma problem.

 

Gdzie była obsługa?

1. miała przerwę i wcinała kanapki z 2-gig śniadania

2. na pytanie w czym pomóc - usłyszała "a nic tak patrzę"

 

Często to wina samego klienta, że nie pyta tylko samemu podejmuje decyzję, tak samo jak w Twoim sklepie jak i moim tacy się trafiają.

 

.... życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Panów ekspertów mógłby mi polecić firmę z Leszna wielkopolskiego i okolic, która jest dobra w montażu i doradztwie? Jestem zielona w temacie kominków, a bardzo bym chciała nie popełnić błędu, zależy mi na fachowym zdaniu, z góry dziękuję

 

Kiedyś Pol-Kom był dobry. Masz w Krotoszynie EV Ewa Przewoźna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

 

czy normalne jest, że przy włączeniu okapu w kuchni gaśnie kominek ? :)

 

wkład zamkniety ( szczelny teoretycznie - SUPRA

doprowadzenie pow. z zewnątrz + sterownik kratki MSK Plus - dzisiaj po pomiarze okazało się, że pow. z zewnątrz nie jest zaciągane

w domu rekuperator - do niedawna nawiew=wywiew, od kilku dni zmienione na nadciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wkłady naszej produkcji:

http://www.iwonapellets.pl/

 

Oprócz pelletu można spalać również drewno i brykiet.

 

Dodatkowo rozszerzyliśmy ofertę o dodatkowe zbiorniki na pellet:

http://www.iwonapellets.pl/kategoria...pellet-pl.html

 

Przy zastosowaniu zbiornika 400kg, pozwala on na dosypywanie pelletu raz w miesiącu.

zbiornik 200.jpg

 

Dodatkowo mamy już w sprzedaży systemy pozwalające na zasypanie pelletu 1 raz w roku !

http://www.iwonapellets.pl/kategoria...a-pelletu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować, że aktualnie zakończyliśmy badania naszych wkładów na pellet i drewno z płaszczem wodnym, które od Listopada 2015r. będą mogły być stosowane jako jedyne źródło ogrzewania w budynkach jednorodzinnych - zgodnie z prawem.

 

http://www.iwonapellets.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować, że aktualnie zakończyliśmy badania naszych wkładów na pellet i drewno z płaszczem wodnym, które od Listopada 2015r. będą mogły być stosowane jako jedyne źródło ogrzewania w budynkach jednorodzinnych - zgodnie z prawem.

 

http://www.iwonapellets.pl/

 

A jaki przepis zabrania stosowania innych wodnych wkładów kominkowych jako: "jedyne źródło ogrzewania w budynkach jednorodzinnych - zgodnie z prawem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...