Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Pytania pomocnicze:

- czy dom ma wentylację mechaniczną - rekuperator ?

- czy chciałabyś mieć kominek ciepły jak piec ?

- jaka jest strata ciepła tego salonu kominkowego ?

- jaki jest układ pomieszczenia z kominkiem ?

- jaki jest komin ?

 

Proponuje coś "małego" .............

Dzięki za zainteresowanie, właśnie o to coś "małego" mi chodzi, a nie potrafię znależć. Dom się dopiero rysuje, ale mniej więcej wiem, że salon będzie miąL ok 7x4,5, oraz 2,70 wysokość. Nie potrzebuję jakoś specjalnie ciepłego pieca.Komin nie wiem jeszcze z czego będzie, ale myślę, że systemowy. Teraz mieszkam w domu, gdzie jest otwarty kominek zbudowany 35 lat temu, pali się w nim doskonale, ale chyba do nowego domu to powinnam szukać zamkniętego. Dodam jeszcze, że nie planuję rekuperacji.

Edytowane przez brasica
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Brasica, pytaj raczej o to jaki wkład dobrać do wielkości Twojego salonu i jak go obudować, by spełnił funkcję, o której piszesz. Do każdego domu można z istniejącej oferty wybrać odpowiedni wkład kominkowy. :) Podaj wielkość pomieszczenia i pewnie jubatura też nie byłaby od rzeczy. Inaczej żaden fachowiec, żaden zdun nie udzieli ci rady.

 

Może masz rację Pestko, chociaż czy do oglądania ognia potrzebna jest wielkość pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o poradę, kompletnie się nie znam na tych sprawach. Będę do nowobudowanego domu montował kominek. Kominek ma spełniać bardziej funkcje estetyczno wizualne niż dociepleniowe. No ale jak zimą dociepli salon to też będzie fajnie. Bardzo boje się jakiś zgrzytów z wentylacją mechaniczną (+rekuperator) .. Duże znaczenie ma właściwy montaż jeśli chodzi o kwestie np. nie robienia mostka termincznego ale też duża role mają kwestie bezpieczeństwa (nieuprawnione otwieranie przez dzieci małe lub jakiś dym dostający się do salonu). Jaki wład możecie mi polecić, jaka firmę która będzie w pełni spełniała moje oczekiwania, ma super renomę i sprawdza się już od lat? JEśli dodatkowo możcie polecić kogoś dobrego od montażu pieców , byłbym wdzięczny (wawa i okolice).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Warszawy :) Mamy kilku znakomitych Zdunów speców od każdego rodzaju kominków w naszej okolicy. Przejedź się np. do Żabiej Woli do forumowego Zduna Darka (kominki Bielawski). W Zielonce są Zduni Ekspresja Ognia. Popatrz, pogadaj.

Edit:

Między Żyrardowem a Mszczonowem mieści się KominkiArt. Kolejna firma zduńska forumowego speca od kominków, pieców i co bardzo ważne kominów.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć cechę PW jaką jest pojemność płaszcza wodnego [litr]? Im większa tym szybciej możemy sie spodziewać ciepłych kaloryferów?

Mam tez zagwozdkę z mocą kominka - ma forum ogólnie panuje opinia żeby z nią nie przesadzać. Jestem na etapie wyboru takowego kominka. Niestety sprzedawcy i zarazem monterzy (i odwrotnie) mocy nie są w stanie mi pomóc dobrać (czego nie jestem w stanie pojąć) - kierując mnie do hydraulika, bo to podobno jego rola. (zadnego zduna w okolicach Nowego Sącza nie znalazłam - może ktoś zna? poleci kogoś kto na kominkach sie zna:?) Na hydraulików różnych się natknęłam i każdy ma inne zdanie:

- kominek ok 15 KW i bufor 300 l max

- kominek 19 kW i bufor 1000 l

I kto ma rację? Lub rozwiązanie którego z Panów jest bardziej odpowiednie?

Myśleliśmy z mężem o 1000 l buforze+ 300 l cwu z solarów (dom 130 m2). Tylko ten kominek ciągle jest sprawą nierozwiązaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć kto ma rację? Lub rozwiązanie którego z Panów jest bardziej odpowiednie?

.

A ten kominek to ma być jakiś konkretny ,ilość przeszklenia ,jak otwierany jakiej firmy itd..

W jakiej kwocie chce Pani się zamknąć po wybudowaniu całości z obudową ,własnymi siłami chcecie to zrobić ,czy firma od A do Z.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kominek to ma być jakiś konkretny ,ilość przeszklenia ,jak otwierany jakiej firmy itd..

W jakiej kwocie chce Pani się zamknąć po wybudowaniu całości z obudową ,własnymi siłami chcecie to zrobić ,czy firma od A do Z.

 

Nie mam konkretnej firmy na mysli. Kominek ma po prostu w najlepszy sposob spelniac swoja funkcje, czyli ogrzewac nasz dom. Kwestie estetyki sa dla mnie mniej istotne. Wolalabym zeby wszystko zrobila firma ktora sie na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konkretnej firmy na mysli. Kominek ma po prostu w najlepszy sposob spelniac swoja funkcje, czyli ogrzewac nasz dom. Kwestie estetyki sa dla mnie mniej istotne. Wolalabym zeby wszystko zrobila firma ktora sie na tym zna.

To nie trzeba się męczyć nad tym zagadnieniem tylko wybrać "firmę kominkową" i zlecić zrobienie projektu wizualizacji i wycenę.

Na tym forum jest kilka firm ,w internecie jeszcze więcej.

Radzę jednak zwrócić uwagę jakiej firmy kominek z PW Pani zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie trzeba się męczyć nad tym zagadnieniem tylko wybrać "firmę kominkową" i zlecić zrobienie projektu wizualizacji i wycenę.

Na tym forum jest kilka firm ,w internecie jeszcze więcej.

Radzę jednak zwrócić uwagę jakiej firmy kominek z PW Pani zaproponują.

 

Ależ ja oczywiscie od tego zaczęłam... A w salonie, w firmie kominkowej Pan pokazał jakie ma kominki i powiedział żebym sobie wybrała który mi się podoba - jakby najważniejszy był wyglad to bym nie szukała pomocy przy wyborze kominka na forum. Niestety żadnej firmy kominkowej z prawdziwego zdarzenia, która by sie znała na tyym co montuje nie znalazlam w mojej okolicy, nikt nie był mi w stanie pomoc przy doborze kominka do domu. Może ktoś z Państwa może jaąś firme mi polece z okolic Nowego Sącza, Gorlic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać kolegów i koleżanki jeśli takowe są.

 

Stałem się posiadaczem tzn zanabyłem domek z bala - ok 80m2

 

Postawiony w roku 2014 z jodły bale 26cm, dach kryty gontem bitumicznym z watą.

 

Cel - kominek na ogrzanie domku bo ma to być domek całoroczny na spokojną emeryturę.

 

Wewnątrz stan surowy, nie ma podłóg więc jest miejsce na kanały itd,

 

Komin zewnętrzny jest systemu BRATA 18 lub 20cm zewnętrzny.

 

Poradźcie co zrobić z głową, nie na łapu capu i tak abym zimą nie słyszał - "a nie mówiłam wracajmy do bloku"

 

Drzewa mam od groma głównie grab i dąb i tym będzie palone - mam na placu ok 70m3.

 

Najważniejsze UWAGA: budżet 3000zł lecz jeśli mój tok rozumowania będzie za tani - czytaj myślisz mentalnością tanio=drogo to budżet może wzrosnąć do kwoty 4000zł brutto.

 

Byłem nie dawno w Castoramie coś tam polecano, zachwalano ale nie mam przekonania do marketowych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Warszawy :) Mamy kilku znakomitych Zdunów speców od każdego rodzaju kominków w naszej okolicy. Przejedź się np. do Żabiej Woli do forumowego Zduna Darka (kominki Bielawski). W Zielonce są Zduni Ekspresja Ognia. Popatrz, pogadaj.

Edit:

Między Żyrardowem a Mszczonowem mieści się KominkiArt. Kolejna firma zduńska forumowego speca od kominków, pieców i co bardzo ważne kominów.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja oczywiscie od tego zaczęłam... A w salonie, w firmie kominkowej Pan pokazał jakie ma kominki i powiedział żebym sobie wybrała który mi się podoba - jakby najważniejszy był wyglad to bym nie szukała pomocy przy wyborze kominka na forum. Niestety żadnej firmy kominkowej z prawdziwego zdarzenia, która by sie znała na tyym co montuje nie znalazlam w mojej okolicy, nikt nie był mi w stanie pomoc przy doborze kominka do domu. Może ktoś z Państwa może jaąś firme mi polece z okolic Nowego Sącza, Gorlic?

 

 

Czy moglby się ktoś wypowiedzieć w mojej sprawie? prosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...