Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Pomieszanie z poplątaniem... Jak komin będzie miał fi 180 to na pewno nie powinieneś podłączać wkładu z wylotem spalin 200 .. Rękawy są czasami stosowane ale do spalin z gazu , czyli niskotemperaturowych, wymagają jednak aby powierzchnie ścian wewnętrznych komina były gładkie . Znam inne wkłady z podłączeniem powietrza z zewnątrz , czyli CDP - centralne doprowadzenie powietrza , posiadające przy tym wylot spalin fi 150 . Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pomieszanie z poplątaniem... Jak komin będzie miał fi 180 to na pewno nie powinieneś podłączać wkładu z wylotem spalin 200 .. Rękawy są czasami stosowane ale do spalin z gazu , czyli niskotemperaturowych, wymagają jednak aby powierzchnie ścian wewnętrznych komina były gładkie . Znam inne wkłady z podłączeniem powietrza z zewnątrz , czyli CDP - centralne doprowadzenie powietrza , posiadające przy tym wylot spalin fi 150 . Darek B

 

Wiem ze powinno byc ze wylot spalin 200 to komin tez 200 ale jedna firma co specjalizuje sie w kominach powiedziala mi ze moze byc 200 wklad a 180 komin. Jezeli komin bedzie mniejszy to juz kiepsko.

 

Wiem ze sa inne wklady ale maja mniejsza moc co mnie nie interesuje

szukam okolo 15kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lobo0 ; Jest jeszcze jeden temat...ile wazy te 7 metrów komina systemowego ? Jak strop to zniesie ? Jak zaizolujesz termicznie strop nad kominkiem ? Mam takiego klienta któremu zabetonowali rurę spalinowa w stropie ... ciekawe co będzie jak napali ? Jak elementy stalowe stropu przeniosą ciepło ?Czy cały strop nie zamieni sie w jedna siatkę spękań ? Darek B http://www.wklady-kominkowe.com.pl

 

komin systemowy to jakieś 150kg/m a co do izolacji to oczywiście komora będzie komora dekompresyjna i komin nie związany w żaden sposób ze stropem. Dzięki twoim wskazówkom coraz bardziej skłaniam się do zainstalowania tego metalowego dwuściennego, izolowanego.

Jak masz jeszcze jakieś wskazówki to bardzo chętnie przeczytam.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli polecasz kominek : o mocy regulowanej w zakresie 2-14 kW , z dobrym spalaniem o dużej sprawności ponad 80%, z możliwością rozłożenia grzania w czasie np pierścienie + obudowa kumulacyjna, z czystą szybą , spalaniem w wysokich temperaturach , niezbyt wielka komorą spalania......... czyli polecasz http://www.wklady-kominkowe.com.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko kilka zdań... tak do lepszego zobrazowania problemu dla nowobudujących http://www.bertelsen.pl/kominek-czy-kotlownia.html

Życze trafnych decyzji

 

poczytać można, ale nic nowego tam nie piszą 8)

 

najbardziej mnie rozśmiesza to jak ktoś pisze ile to się ton przenosi, szkoda że nie podadzą ile przenosi się ton w postaci zakupów czy nosząc torbe do pracy :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mathiasso piszesz że nic nowego, a ja mam wrażenie czytając posty w tym wątku, że nie wszyscy wiedza o czym piszą, dlatego przypomniałem te kilka prawd.

Zauważ że jest to umieszczone na stronie sprzedawcy kominków...zdarzył się choć jeden uczciwy.

Piszesz że śmieszy cię wwożenie dużych ilości drewna do salonu...hmm nie wiem czy miałeś kiedykolwiek okazje palić choćby w piecu centralnego ogrzewania....tutaj będzie jeszcze trudniej.

Kominek to urządzenie stworzone do rekreacji, i ewentualnego drobnego wspomagania centralnego ogrzewania . Tworzenie z kominka głównego zasilania CO to zmora dla jego użytkownika.

Ale może należy się o tym przekonać na własnej skórze :wink:

Pamiętaj o dobrej siekierze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe oczywiście że dobra siekiera i piła się przyda :D

ale chyba troche mnie źle zrozumiałeś, mnie bawią tylko te przeliczenia wnoszonych ton drewna. To że sobie coś przez całe życie nosimy po trochu nie musimy od razu przeliczać na tony, taka tylko drobna uwaga.

Ja jeszcze w kominku nie paliłem, ale u teściów jest kominek jako jedyne zródło ciepła od 10 lat i nie narzekają. My z żoną też nie widzimy w tym jakieś wielkiej uciążliwości....ale oczywiście zobaczymy :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jak powinnam przygotowac "podloze" pod kominek?

Niedlugo ukladamy ogrzewanie podlogowe i wylewamy posadzki,a nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi czy ukladac sstyropian pod kominkiem czy tez nie.

Z gory dziekuje za podpowiedzi,ktore pozwola nam uniknac bledow.

 

Przewidziec miejsce na kominek i w tym miejscu wylac podloze.

Zadnego styropianu pod kominkiem !!!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem na etapu wyboru wkładu kominkowego i komina.

Podoba mi się Dovre (zapomniałem w tej chwili jego symbolu, ale to nieistotne). Wyjście z wkładu do komina o średnicy 200mm. Moc wkładu ok.14kW. Długość komina będzie wynosić 7,66m. Według informacji z forum powinienem zaplanować komin o przekroju 140mm, ale wtedy musiałbym robić redukcje, a tego absolutnie nie chce. Czy przy tej długości komina i przy średnicy 200mm nie będzie takiego efektu,że duża ilość ciepła będzie szła w komin? Jak można inaczej rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum są różne informacje... Jeśli masz wylot spalin z wkładu fi 200 widocznie tak powinno być.... Możesz sobie zredukować komin ale potem NIE pisz że fachowcy schrzanili kominek... mistrz zduński Darek B http://www.kafle-kominki.pl

Po to teraz szukam informacji,żeby tego uniknąć :wink:

Dzięki za odpowiedź.

(Nie)mistrz zduński Mariusz K. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i mam pytanie, właściwie to duży problem. chce założyc w domu rekuperator i nie mogę znaleść odpowiedniego kominka z zamkniętą komorą spalania. Bardzo prosze o rade i chciałam zaznaczyć że w kominku bedziemy palić okazjonalnie i nie myśle o bardzo drogim wkładzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...