Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po wypaleniu pierwszego załadunku zapalonego od góry, możesz kłaść, sypać na żar węgiel drzewny.

 

W drewnie masz okolu 70% części lotnych i te 30% części stałych w postaci węgla drzewnego.

 

Czy także tego, który sprzedają z przeznaczeniem do grilla? ;) Może to pytanie z serii "głupich", ale mam niepotrzebnych kilka worków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy także tego, który sprzedają z przeznaczeniem do grilla? ;) Może to pytanie z serii "głupich", ale mam niepotrzebnych kilka worków ;)

 

Ja bym skonstruował podajnik żmijowy do podawania węgla drzewnego do kominka...To będzie hicior sezonu 2016! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skonstruował podajnik żmijowy do podawania węgla drzewnego

To drogi interes palić węglem drzewnym w kominku, a podajnik żmijkowy mocno go skruszy, ale jak ktoś ma jakieś odpady z zeszłego roku i chce się tego pozbyć. Tylko ognia, czyli wizualizacji spalania w kominku z węgla drzewnego będzie mało.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam pytanie... Jestem w trakcie budowy małego domku ( dół 63m2 plus poddasze użytkowe) w konstrukcji szkieletowej i zastanawiam się nad kominkiem, jako jedynym źródłem ciepła, ale nie wiem jaki wybrać, z płaszczem wodnym czy bez ? zastanawiam się też aby na dole zrobić ogrzewanie podłogowe a na górze grzejniki.. co o tym sądzicie ? jakie są wasze opinie ? z góry dzięki za pomoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam pytanie... Jestem w trakcie budowy małego domku ( dół 63m2 plus poddasze użytkowe) w konstrukcji szkieletowej i zastanawiam się nad kominkiem, jako jedynym źródłem ciepła, ale nie wiem jaki wybrać, z płaszczem wodnym czy bez ? zastanawiam się też aby na dole zrobić ogrzewanie podłogowe a na górze grzejniki.. co o tym sądzicie ? jakie są wasze opinie ? z góry dzięki za pomoc ;)

 

Ja bym zrobiła ścianę grzejną w oparciu o pieco-kominek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...