Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Witam.

Chyba nie chcesz udowadniać, że podwójna szyba nagrzewa się tak jak pojedyncza.

Możesz wskazać gdzie tak napisałem ?

Niczego nikomu nie muszę udowadniać. Po prostu mierzę sam takie rzeczy.

Dzięki temu że wiem, pozbywam złudzeń przyszłych posiadaczy kominków i wyganiam z ich głów marketingowy bełkot tych, którzy nie wiedzą a tylko powtarzają.

Pozdrawiam.

PS. Jakaś tam różnica pomiędzy 250 oC w piekarniku a 600 - 900 w palenisku wkładu kominkowego jest ... :rolleyes:

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

 

 

Możesz wskazać gdzie tak napisałem ?

Niczego nikomu nie muszę udowadniać. Po prostu mierzę sam takie rzeczy.

Dzięki temu że wiem, pozbywam złudzeń przyszłych posiadaczy kominków i wyganiam z ich głów marketingowy bełkot tych, którzy nie wiedzą a tylko powtarzają.

Pozdrawiam.

PS. Jakaś tam różnica pomiędzy 250 oC w piekarniku a 600 - 900 w palenisku wkładu kominkowego jest ... :rolleyes:

 

Co by człowiek nie kupił, zawsze znajdzie się ktoś, kto to podważy. Kupiłem wkład z podwójną szybą, żeby była mniej gorąca i tyle. Po co te wszystkie wywody? Zawsze podwójna szyba będzie mniej gorąca od pojedynczej. To niezaprzeczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by człowiek nie kupił, zawsze znajdzie się ktoś, kto to podważy. Kupiłem wkład z podwójną szybą, żeby była mniej gorąca i tyle. Po co te wszystkie wywody? Zawsze podwójna szyba będzie mniej gorąca od pojedynczej. To niezaprzeczalne.

Prawdopodobnie niezaprzeczalne. Właściwie, to niezaprzeczalne w 100%☺

Napisałeś tez nieco wyżej, że szyba podwójna pozwoli Ci zminimalizować straty.

Jeśli mógłbyś przybliżyć co miałeś na myśli.

To że dość prawdopodobnie podniesie temperaturę płaszcza to rozumiem, choć niekoniecznie w każdej sytuacji będzie to równe cieplu, które nie zostało oddane przez szybę.

Ale jakie straty zminimalizuje, tego nie pojmuję. Chyba, że ciepło wypromieniowane przez szybę uważasz za stracone.

Przyjmijmy tez, ze jest sobota i pytania mogą być nieco tendencyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie niezaprzeczalne. Właściwie, to niezaprzeczalne w 100%☺

 

Napisałeś tez nieco wyżej, że szyba podwójna pozwoli Ci zminimalizować straty.

Jeśli mógłbyś przybliżyć co miałeś na myśli.

To że dość prawdopodobnie podniesie temperaturę płaszcza to rozumiem, choć niekoniecznie w każdej sytuacji będzie to równe cieplu, które nie zostało oddane przez szybę.

Ale jakie straty zminimalizuje, tego nie pojmuję. Chyba, że ciepło wypromieniowane przez szybę uważasz za stracone.

Przyjmijmy tez, ze jest sobota i pytania mogą być nieco tendencyjne

 

Pisząc o stratach, miałem na myśli to, iż wolę więcej energii odprowadzonej do podłogówki niż przez szybę do salonu. Nie zależy mi na saunie w salonie tylko na w miarę zrównoważonej temperaturze. Ja tak to widzę. Chyba, że się mylę. Jeszcze jedno pytanie: na początku użytkowaia kominka będę palił brykietem ze względu na brak suchego drewna. Dostałem nawet próbkę brykietu z jednej firmy niedaleko Wągrowca. Jak myślisz, czy palenie brykietem może być ekonomicznie porównywalne do palenia drewnem? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop jest ok, ale ma jedną wadę: nawet za dopłatą nie ma możliwości dołożenia drugiej szyby w dzwiczkach. Czyli mamy zagwarantowane oparzenia, wcześniej lub później. O małych dziaciach nie wspomnę.

 

 

Romotop posiada wkłady :

a) 2-szybowe [ szyba zewnętrzna + wewnętrzna IR ]

- KV 025LN 01

- Dynamic 2G44.55.01 + pochodne

- Dynamic 2G66.50.01 + pochodne

- KV 075.02

- KV 025N01 + pochodne

- KV 025W.01 - "wodny"

b) 3- szybowe [ z nadrukiem + IR+ Mirror Images]

- KV 025W.02 - "wodny"

- Dynamic 2G 44.55.13

- Dynamic 2G66.50.13

 

Na temat "zagwarantowanych poparzeń " wypowiedzieli się już wcześniej koledzy z branży.

Od siebie dodam tylko że .....

............... DZIECI NIE SĄ GŁUPSZE OD SWOICH RODZICÓW ............ tylko w reklamach TV piją wodę z kibla....... a do ognia nie lecą jak pszczoły do miodu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop posiada wkłady :

a) 2-szybowe [ szyba zewnętrzna + wewnętrzna IR ]

 

- KV 025LN 01

- Dynamic 2G44.55.01 + pochodne

- Dynamic 2G66.50.01 + pochodne

- KV 075.02

- KV 025N01 + pochodne

- KV 025W.01 - "wodny"

b) 3- szybowe [ z nadrukiem + IR+ Mirror Images]

- KV 025W.02 - "wodny"

- Dynamic 2G 44.55.13

- Dynamic 2G66.50.13

 

Na temat "zagwarantowanych poparzeń " wypowiedzieli się już wcześniej koledzy z branży.

Od siebie dodam tylko że .....

............... DZIECI NIE SĄ GŁUPSZE OD SWOICH RODZICÓW ............ tylko w reklamach TV piją wodę z kibla....... a do ognia nie lecą jak pszczoły do miodu ....

 

No to mamy katalog Romotap-a w skrócie. Wyżej była mowa o modelu 6.6.2, który został zastąpiony nowym wkładem, bardzo fajnym oprócz ceny. Kupiłem Unico Nemo 2 TopEco. Narazie mi się podoba. Zobaczę co jest wart jak rozpalę w nim ogień i będę grzał wodę do podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zachowa się energia, której emisję przez szybę ograniczymy ?

 

Załóżmy, że Twój wkład ma 85 % sprawności i wypuszcza do komina spaliny o temperaturze 250 stopni (tego Twój producent z jakichś powodów nie podaje )

 

Dolozenie 2 szyby zmniejsza emisję energii w tym miejscu, czyli zmniejsza sprawność.

I teraz pytanie brzmi : czy tą utraconą na szybie energię odzyska w całości wymiennik, czy zwiększy się również temperatura spalin ulatujacych do nieba ?

 

Pisząc o stratach, miałem na myśli to, iż wolę więcej energii odprowadzonej do podłogówki niż przez szybę do salonu. Nie zależy mi na saunie w salonie tylko na w miarę zrównoważonej temperaturze. Ja tak to widzę. Chyba, że się mylę. Jeszcze jedno pytanie: na początku użytkowaia kominka będę palił brykietem ze względu na brak suchego drewna. Dostałem nawet próbkę brykietu z jednej firmy niedaleko Wągrowca. Jak myślisz, czy palenie brykietem może być ekonomicznie porównywalne do palenia drewnem? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do lecho*ski ;

Jaka Twoim zdaniem jest optymalna temperatura wewnątrz wkładu kominkowego , dokładniej w palenisku i na wylocie do komina ?

 

jak najwyższa w palenisku i jak najniższa na wylocie, nad tym godzinami pracują konstruktorzy.(oczywiście nie mówimy tutaj o wkładzie który ma posyłać temperaturę do kanałów akumulacyjnych, tylko o tradycyjnym wkładzie konwekcyjnym spotykanym w 98% domostw)

istotnym elementem "pozbycia się" tej energii jest szyba, kiedy ograniczamy jej emisję, najczęściej podnosimy również w jakimś stopniu temperaturę spalin.

 

Jak zostało zauważone wcześniej, niektórzy marketingowcy proponują podwójne przeszklenia jako zapobiegające oparzeniom, co jest dość dyskusyjne.

Ale inną strategią niektórych producentów jest sprzedaż podwójnych przeszkleń jako remedium na zadymianie szyby, co dla mnie jest znacznie bardziej kuriozalne.

Owszem zadymianie ogranicza, ale kosztem utraty sprawności, czego ani się nie bada, ani w żaden sposób nie wyłuszcza.

Ma to za zadanie przykryć niedoskonałość wkładu, aby klient cieszył się widokiem czystej szyby.

 

P.S. w opisywanym tu wcześniej wkładzie wodnym jest to znacznie bardziej akceptowalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do lecho*ski ;

Jaka Twoim zdaniem jest optymalna temperatura wewnątrz wkładu kominkowego , dokładniej w palenisku i na wylocie do komina ?

 

Z punktu widzenia paliwa ( ekonomi i czystości spalania ): 700 - 900 o C w palenisku, 100 - 200 o C do komina.

 

Z punktu widzenia producenta wkładu - komin rybka, w palenisku jak najmniej...dłużej wytrzyma :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do lecho*ski ;

Jaka Twoim zdaniem jest optymalna temperatura wewnątrz wkładu kominkowego , dokładniej w palenisku i na wylocie do komina ?

 

Jeśli pozwolisz.Nie ma takiego pojęcia jak optymalna temperatura w komorze paleniskowej w kominku.Dlaczego??? .Po pierwsze primo.Przecież wiesz ,że dla KZPŁW będzie inna , a dla DGP jeszcze inna , a dla kozy zupełnie inna.Po drugie secundo na wylocie do komina także różna ponieważ dysponentem tych temp. jest ich palacz.Wiem ,że pytanie kierowałeś do Lechowski ale o głupotę w zadawaniu pytań nie masz sobie równych wielki "szu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 to szerokość ramy - przedniej części kominka, która wsunięta jest kilka centymetrów w obudowę z klinkieru.

 

Hm, a co z odległością wkładu od izolacji w obudowie? Ile tam masz zachowane przestrzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolisz.Nie ma takiego pojęcia jak optymalna temperatura w komorze paleniskowej w kominku.Dlaczego??? .Po pierwsze primo.Przecież wiesz ,że dla KZPŁW będzie inna , a dla DGP jeszcze inna , a dla kozy zupełnie inna.Po drugie secundo na wylocie do komina także różna ponieważ dysponentem tych temp. jest ich palacz.Wiem ,że pytanie kierowałeś do Lechowski ale o głupotę w zadawaniu pytań nie masz sobie równych wielki "szu".

 

Dawno mnie nikt tak nie rozśmieszył ......

Piszesz o czymś o czym zupełnie nie masz pojęcia.

Jeśli pozwolisz to twój wpis wydrukuję i powieszę na ścianie w galerii " O kominkach na wesoło "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...