Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kermit, ja bardzo przepraszam za to co za chwilę napiszę.

 

Prosisz o zrobienie wyboru za Ciebie, a parametry możesz przecież znaleźć bez pomocy kogoś innego. Wystarczy porównać instrukcje obu wkładów.

Wszystkie dane są dostępne na stronach producentów:

http://jotul.com/pl/produkty/kominki/jotul-i-570-flat

http://kratki.com/sklep/pl/produkt/1539/nadia-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam historii firm kominkowych. Nawet nie wiedziałam, że Hajduk to niegdysiejszy Spartherm, TAK ??? Czyli Spartherma już nie ma, przejął go polski Hajduk ? :o

 

 

Dawno się tak nie obśmiałem jak po przeczytaniu tego tekstu.....

Szanowna KOLEŻANKO potrafisz jak nikt na tym forum poprawić humor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop ma większe doświadczenie niż Hajduk? Przyznaję się, że nie znam historii Romotopa.

Myślałem że Hajduk ma duże doświadczenie odziedziczone po Sparthermie ...

 

Co mogło Hajduk "odziedziczyć po Sparthermie " ?

Romotop oprócz produktów pod własną marką także dla 12 marek "zachodnich" na rynki które bardzo wyśrubowane normy czystości spali ...

Dodatkowo posiada nowoczesne zaplecze doświadczalne...

Romotop to produkcja roczna ponad 44 000 palenisk.... w tym 1/3 pod własną marką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tak nie obśmiałem jak po przeczytaniu tego tekstu.....

Szanowna KOLEŻANKO potrafisz jak nikt na tym forum poprawić humor...

 

Darku, a co ja mogłam napisać przeczytawszy tamten wpis. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, ale serio mi to nic nie mówi, wystarczy ze już robię doktorat z odkurzaczy centralnych ;)

Kermit, ja bardzo przepraszam za to co za chwilę napiszę.

 

Prosisz o zrobienie wyboru za Ciebie, a parametry możesz przecież znaleźć bez pomocy kogoś innego. Wystarczy porównać instrukcje obu wkładów.

Wszystkie dane są dostępne na stronach producentów:

http://jotul.com/pl/produkty/kominki/jotul-i-570-flat

http://kratki.com/sklep/pl/produkt/1539/nadia-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mają, bo firmy kominkowe szkolą monterów wkładów. Musisz zapytać. Na stronie Jotul są jeszcze 3 dystrybutorzy w okolicach Warszawy.

Najczęściej jest tak, że sprzedawca to tylko sprzedawca, handlowiec. Klient kupuje i klient się dalej martwi. Częściej dotąd czytałam na forum o źle zainstalowanym wkładzie przez kominkarza, niż o tym, że nabywca wkładu zatrudnił do montażu firmę zduńską.

Zapytaj naszych forumowych zdunów najlepiej.

Możesz też zobaczyć na stronie kominki.org w katalogu firm kominkowych. Jest wyszukiwalka wg. miast i regionów. No, a potem to już musisz sprawdzić w opisie takiej firmy, czy montuje Jotule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogło Hajduk "odziedziczyć po Sparthermie " ?

Romotop oprócz produktów pod własną marką także dla 12 marek "zachodnich" na rynki które bardzo wyśrubowane normy czystości spali ...

Dodatkowo posiada nowoczesne zaplecze doświadczalne...

Romotop to produkcja roczna ponad 44 000 palenisk.... w tym 1/3 pod własną marką

Przy tak sformułowanym pytaniu, odpowiedź brzmi: wszystko! Producentów zaś mających nowoczesne zaplecze doświadczalne w bród. W tym wspomniany Hajduk...;) Każdy producent, choćby najlepszy, wali kichę związana z komerchą i ową wychwalaną przez Ciebie olbrzymią ilością produkcji...W przypadku Romotopa, zawsze przypominam sobie o tym jadąc naprawiać jakieś idiotyczne, nieprzemyślane i nie sprawdzone problemy. Jakieś spadające blaszki, przewracające się szamoty, spadające deflektory....To oczywiście przypadłość również innych wielkich i małych, ze Sparthermem i Brunnerem włącznie. Dlatego cieszę się, że moje zakupy u wielkoludów to sporadyczna konieczność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Piotrze podaj ;

- adresy

- numery fabryczne

- opisy

 

Wiesz dobrze że Romotop nie zwala serwisów , tak jak to robi to np. Hajduk [ gwarancja od producenta a serwis wykonywany przez dilera !!!!! ] , na firmy dilerskie tylko wysyła własną grupę serwisową .

Jeśli więc miałbyś jakiekolwiek problemy z produktami Romotop to pojechałby tam

serwis fabryczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać, że zabierasz głos tak jakbyś był wypuszczany na przepustkę tylko nie wiadomo skąd? Jesteś bardzo opóźniony...w wypowiedziach.

Jeżeli jedne majty Ci nie wystarczyły to wysyłam Ci następne

.

Gubisz się bo żadnej fotki nie wkleiłeś.

 

Siema bystry.

 

http://images82.fotosik.pl/29/d2e80052b40edd87.jpg

 

http://images81.fotosik.pl/29/cff404f172c4c2e5.jpg

 

no to ............gumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was trochę inne pytanie związane z kominkiem. Czy możecie doracić czy szczotkę (średnicę) do czyszczenia płomieniówek należy dobrać do wkładu czy są uniwersalne? Wkład jaki posiadam to Unico Nemo Top 4.

 

Tam masz nie płomieniówki tylko kwadratowe opłomki rozstawione z przerwami około 35 mm, więc szczotka o takiej mniej więcej średnicy czy grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Piotrze podaj ;

- adresy

- numery fabryczne

- opisy

 

Wiesz dobrze że Romotop nie zwala serwisów , tak jak to robi to np. Hajduk [ gwarancja od producenta a serwis wykonywany przez dilera !!!!! ] , na firmy dilerskie tylko wysyła własną grupę serwisową .

Jeśli więc miałbyś jakiekolwiek problemy z produktami Romotop to pojechałby tam

serwis fabryczny...

Na gwarancji wołałem serwis. Teraz, żeby blaszkę założyć, bo spadła, raczej nie będę klienta obciążał kosztami serwisu. Nie skarżę się tylko wkurza mnie idiotyczny czeski patent...Do tego blaszka trzymała szamot, szamot się przewrócił i są dwa...Chcesz to pociągnąć dalej, czy może sam podjedziesz do kilku klientów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A czy coś poza szczotką będzie potrzebne do w miarę dokładnego wyczyszczenia tego wkładu?

 

Raczej nie. Może odkurzacz kominkowy, ale to nie środek bezpośredni.

Na temat czyszczenie wymiennika pytasz profilaktycznie, czy jest taka konieczność?

Jak on w ogóle wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...