Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Wytłumacz mi to proszę.

Co tu tłumaczyć, KzPłW to osioł a nie koń, a w Twojej sytuacji najłatwiej takim ustrojstwem, rozprowadzić ciepło po całym mieszkaniu, wykorzystując istniejącą instalację.Dlatego ciągniesz w tym kierunku.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Od razu się usprawiedliwię ,że szukałem podobnego problemu dość długo ale nie znalazłem.

Posiadam piec typu KOZA firmy Jotul. Problem mój jest taki, że ciąg jest dobry pali się dość dobrze. Muszę w prawdzie przed rozpaleniem najlepiej otworzyć okno w pokoju ale gdy już komin się nagrzeje jest wszystko w porządku mogę nawet otworzyć drzwiczki i nie dymi na pokój.

Problem pojawia się w momencie gdy do pokoju są np. zamknięte drzwi (pali się nadal bardzo dobrze) ale ktoś otworzy drzwi wejściowe do pokoju to wtedy bucha dym z kominka na pokój. Podobni jest gdy w kominku już się nie pali a ktoś wejdzie do pokoju to czuć od razu czuć nieprzyjemny zapach spalonego wędzonego drzewa w pomieszczeniu.

Podobna sytuacja jest też gdy w pobliżu domu a mieszkam praktycznie 2m od ruchliwej drogi, przejedzie samochód ciężarowy z naczepą z duża prędkością to też powoduje czasami cofniecie się dymy na pokój.

Za pomoc z góry bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie pitolenie na forum, więc może coś poważniejszego....Filmik i osoby tam występujące - a raczej firmy...Zapis prawny jest jaki jest. Można go różnie interpretować. Dziwi mnie natomiast fakt, że producenci kominków PROMUJĄ interpretację niekorzystną dla siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękła okładzina z Carconu wewnatrz paleniska. Zdarza się to szamotowi i innym płytom z materiałów akumulujących ciepło. Ale czy to podlega reklamacji, to raczej wątpię.

Na co producent daje gwarancję?

A w ogóle czytałeś instrukcję obsługi i wszystko masz wykonane

zgodnie z tą instrukcją?

http://www.befpolska.com/pl/do_pobrania

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od stycznia posiadam Wkład Bef Flat 6. Paliłem w nim ok 15-20razy max. Zauważyłem na tylnej sciance pekniecie( moze uda mi się wstawić zdjęcie).

Czy jest to podstawa do reklamacji??[ATTACH=CONFIG]370850[/ATTACH]

Nie jest to z pewnością powód do niepokoju. Szamot nie stracił swoich właściwości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja z innej beczki. Stoję przed wyborem wkładu kominkowego. Poświęciłem nieco czasu na ogarnięcie tematyki i już prawie podjąłem decyzję! Okazuje się, że sprzedający chyba nieco podbijają "kolorki" mojego wyboru... Konkretnie chodzi o wkład Focolare 70 Piano czasem zwany Focolare 70 Płaski. W opisie technicznym tegoż wkładu słowa nie ma na temat tego, że powietrze pierwotne, kierowane do popielnika, pobierane jest z pomieszczenia. Na stronie jednego ze sprzedawców znalazłem jednak schemat wkładu z którego właśnie to wynika. Króciec powietrza zewnętrznego przeznaczony jest tylko dla powietrza wtórnego i kurtyny kierowanej na szybę. Czy ktoś z profesjonalistów może potwierdzić moje obserwacje lub wyprowadzić mnie z błędu? Nie udało mi się dotrzeć do dokumentacji tego wkładu w języku polskim, a opieranie się na niewyraźnym szkicu jednak jest niepewne dlatego proszę o pomoc :bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja z innej beczki. Stoję przed wyborem wkładu kominkowego. Poświęciłem nieco czasu na ogarnięcie tematyki i już prawie podjąłem decyzję! Okazuje się, że sprzedający chyba nieco podbijają "kolorki" mojego wyboru... Konkretnie chodzi o wkład Focolare 70 Piano czasem zwany Focolare 70 Płaski. W opisie technicznym tegoż wkładu słowa nie ma na temat tego, że powietrze pierwotne, kierowane do popielnika, pobierane jest z pomieszczenia. Na stronie jednego ze sprzedawców znalazłem jednak schemat wkładu z którego właśnie to wynika. Króciec powietrza zewnętrznego przeznaczony jest tylko dla powietrza wtórnego i kurtyny kierowanej na szybę. Czy ktoś z profesjonalistów może potwierdzić moje obserwacje lub wyprowadzić mnie z błędu? Nie udało mi się dotrzeć do dokumentacji tego wkładu w języku polskim, a opieranie się na niewyraźnym szkicu jednak jest niepewne dlatego proszę o pomoc :bash:

 

Suwaki na drzwiach wyraźnie potwierdzają Twoje obserwacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwaki na drzwiach wyraźnie potwierdzają Twoje obserwacje...

 

Jest podejrzenie że suwaki ruszają przepustnicą.

Ma 2 króćce, jeden na dole drugi u góry.

Tu masz wszystko nawet tel. do przyjaciela.

Tam jest opcja z jakąś turbiną nie chciałem się zagłębiać.

Materiały do pobrania :

Instrukcja obsługi

Karta produktu

Certyfikaty

Opcja dodatkowa - turbina

Opcja dodatkowa - panel regulatora

itd.....

http://www.piecepolska.pl/la-nordica-wklad-kominkowy-focolare-70-piano-o_l_232.html

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od stycznia posiadam Wkład Bef Flat 6. Paliłem w nim ok 15-20razy max. Zauważyłem na tylnej sciance pekniecie( moze uda mi się wstawić zdjęcie).

Czy jest to podstawa do reklamacji??[ATTACH=CONFIG]370850[/ATTACH]

 

Raczej nie.

Pęknięcie wygląda na naprężeniowe nie mechaniczne a to słabo wróży na przyszłość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...