Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Jest podejrzenie że suwaki ruszają przepustnicą.

Ma 2 króćce, jeden na dole drugi u góry.

Tu masz wszystko nawet tel. do przyjaciela.

Tam jest opcja z jakąś turbiną nie chciałem się zagrabiać.

Materiały do pobrania :

Instrukcja obsługi

Karta produktu

Certyfikaty

Opcja dodatkowa - turbina

Opcja dodatkowa - panel regulatora

itd.....

http://www.piecepolska.pl/la-nordica-wklad-kominkowy-focolare-70-piano-o_l_232.html

Tam nie ma suwaków. Są dwie szczeliny, jeden suwak. Popatrz sobie, jak to wygląda z drugiej strony. Moim zdaniem dziura do popielnika jak w Zuzi. Tyle, że może się nie zacina....Rozpalasz na otwartym, potem zamykasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć

 

Chciałem zapytać o regulator ciągu kominowego do zainstalowania w kominie, do którego mam podłączony wkład kominkowy. Nawet przy całkowicie zamkniętym szybrze oraz zupełnie zamkniętym dolotem powietrza w popielniku i w 1/3 otwartym dolocie z zewnątrz - płomień nie pali się super równo a czasami przy bardziej otwartym szybrze i dolotach słyszę jak wiatr hula we wkładzie. Komin ceramiczny CJBloka fii200.

 

Czytałem w wielu artykułach, że takie urządzenie poprawia/stabilizuje pracę kominka oraz ciągu. http://oxywent.pl/regulatory-ciagu-kominowego-lublin/550-regulator-ciagu-rco.html takie o coś. Zamontowałbym to pod czopuchem.

 

Macie doświadczenie z tego rodzaju urządzeniami? no i co i nich myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma suwaków. Są dwie szczeliny, jeden suwak. Popatrz sobie, jak to wygląda z drugiej strony. Moim zdaniem dziura do popielnika jak w Zuzi. Tyle, że może się nie zacina....Rozpalasz na otwartym, potem zamykasz.

Też mi się tak wydaje... ale czy w takim razie wkład nadaje się do skojarzenia z WM - jakby nie było ma doprowadzenie powietrza z zewnątrz, ale zamknięta komora spalania to jest tylko kiedy zamknie się ten dopływ w drzwiczkach... Czy można to potraktować jako element służący wyłącznie wspomaganiu rozpalania, nie kłócący się z wymogami WM ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące obudowy kominka. Kominek z wkładem seguin rubis. Obudowa jest od środka izlolowana wełną firerock. chcę tą wełnę usunąć i wymienić na płyty izolacyjne. Zauważyłem jednak że wkład jest dosunięty do ściany i nie ma tam izolacji. Między radiatorem (takie wystające elementy na tylnej ścianie wkładu) a ścianą jest ok 8mm. I izolacja z wełny jest przyklejona do ściany mniej więcej 5 cm od miejsca gdzie kończy się wkład. Nie wiem czy dobrze to opisałem... Wygląda to tak jak by ktoś na ścianę za wkładem nakleił izolację a następnie wyciął w niej otwór na wkład i go dosunął do ściany zostawiając ok 8mm odległości między wkładem a ścianą. między wkładem a izolacją jest ok 5cm. Teraz mam pytanie czy wymieniając izolację mogę zrobić tak samo? tzn że nie dotykac wkładu, tylko wymienić wełnę na płyty izolacyjne (było by to dla mnie dużo łatwiejsze do wykonania), czy jednak musze odsunąć wkład od ściany i włożyć tam płytę. Ściana za kominkiem to komin z pełnej cegły pokryty tynkiem gipsowym. Czym grozi mi takie zostawienie wkładu kominkowego w obecnej pozycji? Z góry dzieki za odpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Było palone w tym kominku?

Powinieneś się jednak zdecydować na odsunięcie wkładu od ściany, jeżeli już przy okazji przeróbki chcesz to zrobić porządnie.

Ryzyko polega na tym, że może popękać ściana. Powinno być przynajmniej około 5 cm odległości ściany wkładu od powierzchni izolacji - nie musisz tu liczyć radiatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej 10 + te 3 cm plyty izolacyjnej na ścianie? Tak zalecają instrukcje wielu wkładów :)

 

To chyba nie tylko o pekanie ściany chodzi, ale o dłuższy żywot wkładu. Skoryguj, Wojtku, jeśli coś źle piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma suwaków. Są dwie szczeliny, jeden suwak. Popatrz sobie, jak to wygląda z drugiej strony. Moim zdaniem dziura do popielnika jak w Zuzi. Tyle, że może się nie zacina....Rozpalasz na otwartym, potem zamykasz.

http://i.imgur.com/wmE5DQz.png

Dwa suwaki.

http://i.imgur.com/LeVn7ch.png

Ten dolny suwak na rysunku z otwartymi drzwiami wygląda jakby otwierał żaluzją w drzwiczkach - dolot powietrza pod ruszt.Po jego przesunięciu robią się dwie szczeliny,, ale się dogadaliśmy. :)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku :)

 

Użytkowałam przez kilka lat wolnostojący piecyk / kominek o podobnym rozwiązaniu suwaków i popielnika. Tyle, że u mnie popielnik był otwierany osobnymi drzwiczkami. Nie dało się o tym powiedzieć, że jest szczelne już choćby z tego powodu, że te suwaki to zwyczajne listewki metalowe przesuwające się by zamknąć i otworzyć otwory. Zero szczelności. Te na dole to zwyczajne dziury na przestrzał drzwiczek.

 

Ściągnęłam zdjęcia, bo dobrze widać na nich o co chodzi.

 

Lanordica-Focolare Piano-01.jpg

Lanordica-Focolare Piano-02.jpg

Lanordica-Focolare Piano-03.jpg

Lanordica-Focolare Piano-05.jpg

Lanordica-Focolare Piano-04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/wmE5DQz.png

Dwa suwaki.

http://i.imgur.com/LeVn7ch.png

Ten dolny suwak na rysunku z otwartymi drzwiami wygląda jakby otwierał żaluzją w drzwiczkach - dolot powietrza pod ruszt.Po jego przesunięciu robią się dwie szczeliny,, ale się dogadaliśmy. :)

 

Przeceniasz italińców! :). Wkład wygląda jakby z tej samej formy co Jotula leją...Tylko front swój dorobili i pirdolniki...

 

Zrobiłeś rejestrację Stila? Tą na wydłużoną gwarancję (7lat). Pewnie będziesz musiał za moim pośrednictwem, ale spróbuj bezpośrednio do Kuczwalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku :)

 

Użytkowałam przez kilka lat wolnostojący piecyk / kominek o podobnym rozwiązaniu suwaków i popielnika. Tyle, że u mnie popielnik był otwierany osobnymi drzwiczkami. Nie dało się o tym powiedzieć, że jest szczelne już choćby z tego powodu, że te suwaki to zwyczajne listewki metalowe przesuwające się by zamknąć i otworzyć otwory. Zero szczelności. Te na dole to zwyczajne dziury na przestrzał drzwiczek.

 

Ściągnęłam zdjęcia, bo dobrze widać na nich o co chodzi.

 

[ATTACH=CONFIG]371016[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]371017[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]371018[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]371020[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]371019[/ATTACH]

 

 

Ty to umiesz....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam zapytanie i proszę o odpowiedź.'

 

Cześć

 

Chciałem zapytać o regulator ciągu kominowego do zainstalowania w kominie, do którego mam podłączony wkład kominkowy. Nawet przy całkowicie zamkniętym szybrze oraz zupełnie zamkniętym dolotem powietrza w popielniku i w 1/3 otwartym dolocie z zewnątrz - płomień nie pali się super równo a czasami przy bardziej otwartym szybrze i dolotach słyszę jak wiatr hula we wkładzie. Komin ceramiczny CJBloka fii200.

 

Czytałem w wielu artykułach, że takie urządzenie poprawia/stabilizuje pracę kominka oraz ciągu. http://oxywent.pl/regulatory-ciagu-k...ciagu-rco.html takie o coś. Zamontowałbym to pod czopuchem.

 

Macie doświadczenie z tego rodzaju urządzeniami? no i co i nich myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam zapytanie i proszę o odpowiedź.'

 

Cześć

 

Chciałem zapytać o regulator ciągu kominowego do zainstalowania w kominie [...]

 

Cześć.

 

To jest takie urządzenie trochę dla desperatów. Może gasić zbyt duży, ale stabilny ciąg. Jeżeli u Ciecie występują jakieś zachwiania, niestabilność ciśnienia w kominie, to raczej pomyśl o jakiejś nasadzie.

Ta klapka będzie Ci stukać, poza tym lubi się zacinać.

No i jest to do zamocowania poniżej wlotu spalin- jak najdalej od niego. Taka dziura w kominie jest trochę ryzykowna - co na przykład przypadku pożaru sadzy.

Generalnie dla mnie urządzenie do używania pod ciągłym nadzorem, do zamontowania w widocznym miejscu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://produktregistrierung.brunner.de/

 

Na powyższej stronie można wybrać język polski, żeby było łatwiej przejść proces rejestracji :)

 

Bardzo ładnie, 10 lat gwarancji.

Tylko co obejmuje gwarancja i jakie są wykluczenia?

Brunner odsyła do:

Przedłużona gwarancja na okres 10 lat (szczegóły na http://www.produktregistrierung.brunner.de ).

a tam formularz rejestracyjny a nie ma szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak klikniesz tu

https://www.brunner.de/de/Service/Garantie

 

 

a potem na BRUNNER Garantie w akapicie o tekście brzmiącym "Was müssen Sie für die BRUNNER Garantie tun? Bitte registrieren Sie Ihr Produkt hier."

 

 

Otworzy Ci sie plik PDF wraz ze wszystkimi:

1. wymaganiami Voraussetzungen

2. lista produktów, których ta gwarancja dotyczy Für welche Produkte wird die BRUNNER-Garantie angeboten?

3. opisem co obejmuje gwarancja Umfang der BRUNNERGarantie

4. opisem poczatku od kiedy zaczyna obowiazywac gwaranacja Beginn der BRUNNERGarantie.. Oczywistym jest ze obowiazuje ona ab dem Kaufdatum des Produkts

 

 

 

Jeżeli jakiejs informacji brakuje - pisz :)

 

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...