Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

kilka tygodniu temu został u mnie w domu zamontowany wkład hajduk volcano 2lth. po kilku dniach i grzaniu w kominku odspoiły się płytki gresowe, które były wyklejone w miejsce typowej ramki. Załączam zdjęcia. Podejrzewam, że to kwestia wysokiej temperatury a "fachowiec" używał zapewne zaprawy elastycznej ceresit cm17 zamiast jakieś "zduńskiej". Dodam tylko, że obudowa jest ciepła (plyty cpa).

 

Pytanie jak to można poprawić, czy wystarczy te płytki gresowe przykleić jeszcze raz na jakąś fachową zaprawę zduńską?

Kominek jest już otynkowany, pomalowany i niechciałbym robić totalnej rozwałki. Czy powinienem skuć tę starą zaprawę (jakieś 2-3 centymetry zaznaczyłem na zdjęciu) i płytki kleić do samych płyt cpa?

 

Dziękuję z góry za porady

20161026_215103.jpg

20161026_215115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie szukania piecyka do domu z drewna.

Moje pytanie jest następujące, czy piecyk takie jak np kratki neptun 9 dość duży piecyk o mocy 9kw kosztujący 2000 zł jest wart rozpatrzenia, czy takie piecyk można nazwać dobrym piecykiem? W porównaniu np z piecykiem dovre 640cb i INVICTA BRADFORD 6173-44, które kosztują razy dwa.

Ogólnie zastanawia mnie za co się płaci w tych piecykach, gwarancję i tak wszyscy dają na 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie szukania piecyka do domu z drewna.

Moje pytanie jest następujące, czy piecyk takie jak np kratki neptun 9 dość duży piecyk o mocy 9kw kosztujący 2000 zł jest wart rozpatrzenia, czy takie piecyk można nazwać dobrym piecykiem? W porównaniu np z piecykiem dovre 640cb i INVICTA BRADFORD 6173-44, które kosztują razy dwa.

Ogólnie zastanawia mnie za co się płaci w tych piecykach, gwarancję i tak wszyscy dają na 5 lat.

Kiełbasę też masz po 14 i 28....Drewniany dom. Pokaż może najpierw miejsce na kominek i komin...To może być ważniejsze od smaku kieł....sorry, od różnic w cenach kóz. Są i takie za 14.000 ! A tu sympatyczna z odzysku...http://blog.kominki-batura.pl/montaz-odnowionej-kozy-z-koniem/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

kilka tygodniu temu został u mnie w domu zamontowany wkład hajduk volcano 2lth. po kilku dniach i grzaniu w kominku odspoiły się płytki gresowe, które były wyklejone w miejsce typowej ramki. Załączam zdjęcia. Podejrzewam, że to kwestia wysokiej temperatury a "fachowiec" używał zapewne zaprawy elastycznej ceresit cm17 zamiast jakieś "zduńskiej". Dodam tylko, że obudowa jest ciepła (plyty cpa).

 

Pytanie jak to można poprawić, czy wystarczy te płytki gresowe przykleić jeszcze raz na jakąś fachową zaprawę zduńską?

Kominek jest już otynkowany, pomalowany i niechciałbym robić totalnej rozwałki. Czy powinienem skuć tę starą zaprawę (jakieś 2-3 centymetry zaznaczyłem na zdjęciu) i płytki kleić do samych płyt cpa?

 

Dziękuję z góry za porady

 

 

A czy te płytki nie dotykały czasem blachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiełbasę też masz po 14 i 28....Drewniany dom. Pokaż może najpierw miejsce na kominek i komin...To może być ważniejsze od smaku kieł....sorry, od różnic w cenach kóz. Są i takie za 14.000 ! A tu sympatyczna z odzysku...http://blog.kominki-batura.pl/montaz-odnowionej-kozy-z-koniem/

Dlatego w kiełbasie wiem za co płacę. W tych piecykach nie wiem, wiem że ten po 14k a nawet 20k to nie moja bajka bo nawet nie wpisuja sie w mój klimat. Szukam solidnego urządzenia, tylko nie wiem gdzie kończy się granica solidnego urządzenia, a zaczyna się twórczość producentów, sztuka nie wiem jak to nazwać, hehe. Mój komin to komin ceglany to jakie się morowało dawniej, kiedy nie było kominów systemowych(potrzbne źródło). Zanjduje sie w centrum domu i ma otwór kwadratowy o przekroju 15x15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Zdun Darek B pyta to z pewnością gres nie jest optymalnym materiałem do zastosowania w tym miejscu.

Pewnie ma zupełnie inną rozszerzalność termiczną, albo nie oddycha, słabo trzyma się kleju ;)

Może na pionowej ścianie i dalej od szyby by się utrzymał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w kiełbasie wiem za co płacę. W tych piecykach nie wiem, wiem że ten po 14k a nawet 20k to nie moja bajka bo nawet nie wpisuja sie w mój klimat. Szukam solidnego urządzenia, tylko nie wiem gdzie kończy się granica solidnego urządzenia, a zaczyna się twórczość producentów, sztuka nie wiem jak to nazwać, hehe. Mój komin to komin ceglany to jakie się morowało dawniej, kiedy nie było kominów systemowych(potrzbne źródło). Zanjduje sie w centrum domu i ma otwór kwadratowy o przekroju 15x15.
To już coś...Porządny komin. Jeszcze uważaj, by tej kozy za blisko drewna nie postawić. Zamiast kombinować która kiepska koza jest lepsza, kup używaną Jotula, Morso...Ostatecznie Dovre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma zupełnie inną rozszerzalność termiczną, albo nie oddycha, słabo trzyma się kleju ;)

Wbudowane materiały zwłaszcza te najbliżej ognia

paleniska itd..trzeba najpierw suszyć "przyzwyczajać" do ognia, a nie na drugi dzień jak się zbuduje, napier...ć drewna do pełna i jarać na maxa.:lol2:

 

Przecież woda technologiczna wtedy aż się gotuje tam wewnątrz tych materiałów i ciśnienie rozrywa wiązania, to samo dotyczy tego pękniętego betonu.

Drewno w kominku też trzaska.

 

Jak się długo nie paliło w kominku, to pierwsze wsady powinny być mniejsze, żeby opędzić wilgoć.

Bo słychać jak wszystko trzeszczy,a jak trzeszczy to gdzieś pęka.:D

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już coś...Porządny komin. Jeszcze uważaj, by tej kozy za blisko drewna nie postawić. Zamiast kombinować która kiepska koza jest lepsza, kup używaną Jotula, Morso...Ostatecznie Dovre.

Dobra podpowiedź o tym nie pomyślałem, coś w ten deseń?

https://www.olx.pl/oferta/jotul-8-norweski-piec-kominek-koza-CID628-IDg9iff.html#c23b5d9853;promoted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa suwaki.

Ten dolny suwak na rysunku z otwartymi drzwiami wygląda jakby otwierał żaluzją w drzwiczkach - dolot powietrza pod ruszt.Po jego przesunięciu robią się dwie szczeliny,, ale się dogadaliśmy. :)

 

Czyli zamknięta komora spalania jest tu fikcją i w budynku z wentylacją mechaniczną nie wolno tego wkładu instalować...?

Edytowane przez Mellers
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bingo! Kupujesz za 1900 (cena jakiegoś nowego badziewia) doskonałą jakość (nowy 4000-5000). Oczywiście warto poprosić o fotki środka. Mogę pomóc ocenić....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamknięta komora spalania jest tu fikcją i w budynku z wentylacją mechaniczną nie wolno tego wkładu instalować...?

 

Wygląda na durszlak.:D

Jeżeli są takie żaluzje, szczeliny to i wkład do szczelnych nie należy.

Na upartego można by to czy tamto zakleić na stałe i dać nawiew od spodu pod rusztem, wyciąć, dokręcić kołnierz na uszczelce , tylko czy się tam da, jak to wpłynie na gwarancję.

Jak się narobisz, a efektu nie będzie, bo w najlepszym wypadku zasmoli całą szybę, ale Twoja rodzina się nie zatruje, to i tak nie będziesz szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus, mnie sie wydaje, że tam pod spodem jest doprowadzenie powietrza, ale... jak ono tam dalej wedruje. Poza tym proponowałabym sprawdzić jak jest uszczelniona szyba w drzwiczkach. W moim „bylejakim” góra szyby miala szczelinkę :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...