Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Po co wyciągasz takie wnioski na podstawie jednego wpisu? Ja we wkładzie za 6k mam kompletnie inne wyniki spalania. Poza tym nie wiesz dlaczego są takie słabe osiągi... Może instalacja CO źle wykonana, może kisi te brykiety (jak Adam626) 10 godzin co uniemożliwia zagrzanie wody. Przyczyn może być wiele.

 

OK, kisić nie kisi, bo jak napisał mimo piekła we wkładzie bardziej wody nie podgrzewa.

 

U Ciebie gaz wychodzi 33% drożej, niż drewno i to pokrywa się moimi spostrzeżeniami przy PW.

Tyle, że wygląda na to, że PW u Ciebie i u mnie działał dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakie wyniki, co Ty pieprzysz? 10-12 kg brykietu z casto, gdzie ostatnia cena to 5,4 zł/10 kg. Czym ogrzejesz dom podobnych gabarytów taniej? Tylko nie wyjeżdżaj już z filozoficznymi wywodami o kubaturze i prawdziwym metrażu. Ty to zawsze wsadzisz ryja gdzie coś się dzieje. Nikt Cię o zdanie nie pyta ale ryj wsadzasz jak świnia. Opanuj się, nie wszystkim zależy na czytaniu Twoich wypocin. Twój dom potrzebuje 2 m3/ dobé to zajebiście ale ludzie przeważnie mają większe domy. Ja przeprowadziłem się z bloku gdzie miałem 71 m2 więc dom rzędu 100 m2 zupełnie mnie nie rajcuje. To tyle. Nie właź między wódkę a zakąskę!

 

Uważaj, bo żyłka pęknie, albo zaliczysz kolejnego bana w swoje krótkiej historii na forum.

Ni zagrzałeś swego domu 10 brykietami, bo musiałbyć palić przez kilka dni i wyciągnąć średnią.

Po prostu - w rozgrzanym domu spaliłeś 10 brykietów i nawet nie wiesz, czy jest to ilość energii wystarczająca, aby stale utrzymywać 23C.

Już napisałem, że do tego potrzeba by było tygodniowego okresy testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wy macie coś ze łbami. W domu ciepło, w kominku ładnie płonie, nic się nie kisi, temperatura na kominkowym termometrze 42 stopnie. Po jakiego grzyba więcej, niech ktoś poda jeden powód. Po co 60-70 stopni i na siłę to mieszać żeby w podłogę nie podać tak gorącego czynnika. W IMIĘ CZEGO, PYTAM SIĘ? Piotr Batura bardzo dobrze skomentował mój przypadek. Ale widzę, że jest tu wielu mistrzów nad mistrze, u których Piotr powinien się doszkalać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo żyłka pęknie, albo zaliczysz kolejnego bana w swoje krótkiej historii na forum.

 

Ni zagrzałeś swego domu 10 brykietami, bo musiałbyć palić przez kilka dni i wyciągnąć średnią.

Po prostu - w rozgrzanym domu spaliłeś 10 brykietów i nawet nie wiesz, czy jest to ilość energii wystarczająca, aby stale utrzymywać 23C.

Już napisałem, że do tego potrzeba by było tygodniowego okresy testów

 

Ban też jest dla ludzi. Cztery doby palę brykietem, kocioł gazowy w ogóle się nie włącza. Myślisz, że przez cztery doby trzyma się ciepło nagrzane kotlem gazowym? Napewno nie. Rano był mróz a w domu przyjemnie ciepło od tych 10 kg brykietu z casto. Jak przez tydzień taki stan się utrzyma to do czego się wtedy przyczepisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni zagrzałeś swego domu 10 brykietami, bo musiałbyć palić przez kilka dni i wyciągnąć średnią.

Po prostu - w rozgrzanym domu spaliłeś 10 brykietów i nawet nie wiesz, czy jest to ilość energii wystarczająca, aby stale utrzymywać 23C.

Już napisałem, że do tego potrzeba by było tygodniowego okresy testów

 

Dlaczego więc napisałeś, że wkład taki drogi, a wyniki słabe.

Fotohobby, naprawdę przesadzasz.

Ja ten wkład testowałem, a Ty go nawet nie widziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ban też jest dla ludzi. Cztery doby palę brykietem, kocioł gazowy w ogóle się nie włącza. Myślisz, że przez cztery doby trzyma się ciepło nagrzane kotlem gazowym? Napewno nie. Rano był mróz a w domu przyjemnie ciepło od tych 10 kg brykietu z casto. Jak przez tydzień taki stan się utrzyma to do czego się wtedy przyczepisz?

 

 

Trzeba było od razu napisać, że palisz cztery dni.

O tyle dziwne, że Adam 10 brykietów wędzi cały dzień, Ty masz piekło we wkłądzie i cały dzień ciepło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek_796

 

Może Ty napiszesz czy dla wkładu, który dobrze znasz taka eksploatacja bez podmieszania powrotu, z temperaturą wyjścia z płaszcza 42 stopnie będzie długoterminowo zdrowa? A skoro jest tak jak pisze Piotr Batura to dlaczego producent wymaga jednak podmieszania powrotu dla zachowania gwarancji? Na wyrost?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 485 pisalem od jakiego czasu palę w kominku bez uruchamiania kotła. Kocioł podgrzewa tylko cwu.

 

 

na stronie 485 napisałeś:

Od czterech dni palę w kominku wodnym wpiętym w podłogówkę. Palę brykietem RUF ciasno poukładanym w piramidę. Rozpalam od góry tak jak polecają kominkarze z forum. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że w wodniakach szyba jest zawsze brudna, jak na razie jest lekko "zarumieniona" w górnych narożnikach. Nie ograniczam powietrza do minimum, staram się nie zamykać dopływu poniżej połowy. Nie mam żadnej elektronicznie sterowanej przepustnicy. Kominek mam bez rusztowy i codziennie wybieram popiół (małe ilości) odkurzaczem kominkowym. I nawet są ładne płomienie a to tylko brykiet.

 

Jakoś nie widzę ani słowa o wyłączonym kotle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek_796

 

Może Ty napiszesz czy dla wkładu, który dobrze znasz taka eksploatacja bez podmieszania powrotu, z temperaturą wyjścia z płaszcza 42 stopnie będzie długoterminowo zdrowa? A skoro jest tak jak pisze Piotr Batura to dlaczego producent wymaga jednak podmieszania powrotu dla zachowania gwarancji? Na wyrost?

 

Ona generalnie zdrowa nigdy nie jest. Różnicę może robić użytkownik, który potrafi palić nie mocząc paleniska, no ale każdy nabywca ma prawo nie być doświadczonym. Producenci zastrzegają ten warunek, bo on daje mniejsze ryzyko awarii. A ta polega na korozji płaszcza od zewnątrz (w dolnej części, w okolicach podłogi). Są miejsca, które mogą być stale mokre.

Wkład, który ma @wg takich miejsc akurat został pozbawiony, więc ma szanse pracować bezawaryjnie. Pod tym kątem został opracowany - modulacja mocy w szerokim zakresie, zdarzenia losowe typu: zimny powrót, uzdolniony palacz.

Ma też możliwość palenia z mocą wyższą od nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi taniej niż gazem...[/quote

 

Póki co tak, ale jak przyjdą konkretne mrozy to nie wiem czy będzie tak kolorowo. Teraz ten brykiet w casto jest po 6,29/10 kg, ja go trochę nawiozlem z promocji po 5,46. Naprawdę daje radę ten brykiet. Mam też kilka paczek pini key, niebawem przetestuję, ale ten sporo droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona generalnie zdrowa nigdy nie jest. Różnicę może robić użytkownik, który potrafi palić nie mocząc paleniska, no ale każdy nabywca ma prawo nie być doświadczonym.

Producenci zastrzegają ten warunek, bo on daje mniejsze ryzyko awarii. A ta polega na korozji płaszcza od zewnątrz (w dolnej części, w okolicach podłogi). Są miejsca, które mogą być stale mokre.

Wkład, który ma @wg takich miejsc akurat został pozbawiony, więc ma szanse pracować bezawaryjnie. Pod tym kątem został opracowany - modulacja mocy w szerokim zakresie, zdarzenia losowe typu: zimny powrót, uzdolniony palacz.

Ma też możliwość palenia z mocą wyższą od nominalnej.

 

Wojtek, muszę ppwiedzieć, że z mojego wkładu jestem naprawdę zadowolony. Pewnie ktoś powie, że po latach można wydać opinię, ale jak dla mnie to chyba złoty środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi taniej niż gazem...

 

Taniej tak, innej opcji nie ma, ale...

 

45kg * 4.4kWh/kg *0,8 = 158kWh

158 kWh / 9 kWh/m3 = 17,6m3 gazu

 

 

w regularnej cenie te 4,5op brykietu kosztuje 28zł

17,6m3 gazu kosztuje 38 zł

 

26% oszczędnosci........

 

Na drewnie byłoby pewnie te 33%.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej tak, innej opcji nie ma, ale...

 

45kg * 4.4kWh/kg *0,8 = 158kWh

 

158 kWh / 9 kWh/m3 = 17,6m3 gazu

 

 

w regularnej cenie te 4,5op brykietu kosztuje 28zł

17,6m3 gazu kosztuje 38 zł

 

26% oszczędnosci........

 

Na drewnie byłoby pewnie te 33%.

 

Z matmy byłem dobry. Ale muszę napisać, że te suche obliczenia życie dezwzględnie weryfikuje po swojemu. To są szacunki. Tak nie obliczymy żadnego realnego zużycia. Za dużo jest zmiennych a do tego owe często się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gazu życie nie ma nic do zużycia - chyba, że serwisant nie znał się na swojej robocie.

W przypadku kominka - życie weryfikuje, ale raczej na minus. Niewprawny palacz, brudzący się wymiennik, niedosuszone drewno, nieprawidłowy ciąg w kominie........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...