Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Piotr, może by tak podstawową wiedzę o doprowadzeniu powietrza do wkładu i do obudowy.

I... dlaczego kratka nawiewna jest mniejsza od wywiewnej w obudowie. Ostatnio spotkałam się z wykonaniem, przez montażystę obudowy, kratek nawiewnych i wywiewnych tej samej wielkości

A, i jeszcze czy ta dodatkowa komora, którą wykonuje się, gdy jest rozprowadzenie powietrza do innych pomieszczeń, jest konieczna zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piotr, może by tak podstawową wiedzę o doprowadzeniu powietrza do wkładu i do obudowy.

I... dlaczego kratka nawiewna jest mniejsza od wywiewnej w obudowie. Ostatnio spotkałam się z wykonaniem, przez montażystę obudowy, kratek nawiewnych i wywiewnych tej samej wielkości

A, i jeszcze czy ta dodatkowa komora, którą wykonuje się, gdy jest rozprowadzenie powietrza do innych pomieszczeń, jest konieczna zawsze.

Trzeba by na blogu jakiegoś gotowca uszykować, ale to raczej po nowym roku. Teraz (spiętrzenie prac) nawet jak wchodzę na forum, myśli skupione na robocie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę Ci, OK?

Bo to się robi jakiś horror. Ludzie nie mają podstawowego pojęcia, a taki mądrala z kielnią w ręku może wmówić wszystko.

 

Nie mówiąc już o tym, że im więcej wiem o kominkach i projektowaniu domów, tym bardziej jestem przekonana, że decyzję o umieszczeniu kominka i wyborze wkładu powinno się podejmować już na etapie projektowania domu. Niby projektuje się miejsce na komin, ale potem okazuje się, że po postawieniu wkładu nie ma miejsca na np. wyczystkę, nie przewidziano doprowadzenia powietrza do paleniska, a kanały wentylacyjne uniemożliwiają montaż kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rety nie wiem niczego. zakładam ze instalator z jotula powinien wiedziec wszystko skoro 25 letnia gwarancja jest uzalezniona od tego ze wkład jest montowany przez specjaliste ? przeraza mnie to wszystko i w Tworkach wyląduję niedługo :( jakaś podstawowa checklista co i jak powinno byc zrobione przy takim jotulu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rety nie wiem niczego. zakładam ze instalator z jotula powinien wiedziec wszystko skoro 25 letnia gwarancja jest uzalezniona od tego ze wkład jest montowany przez specjaliste ? przeraza mnie to wszystko i w Tworkach wyląduję niedługo :( jakaś podstawowa checklista co i jak powinno byc zrobione przy takim jotulu?
Jedyne co możesz zrobić, to "opstrykać" w trakcie montażu i fotki tu wklejać. W Polsce w zduństwie i kominkarstwie jest dziki zachód. Pan kominkowy mający gadane, puści Cie w rogi bez zmrużenia okiem, jeśli tylko będzie nieuczciwy...Obojętnie z jaka firmą współpracuje. Marka nie ma nic do rzeczy. Wielkie firmy chcą sprzedawać i mają Cię w bardzo "głębokim poważaniu"...Tylko na banerach się uśmiechają zachęcająco. Sorki, ale mi się zebrało.... mam sporo telefonów zrozpaczonych ludzi. Dzisiaj Pani z niepełnosprawnym dzieckiem i dwoma kredytami w Providencie, bo chciała piec i kominek skończyć przed zimą....:(. Nie udało się. Zdun po spieprzeniu co się tylko dało, oddalił się z miejsca zdarzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze klient może się zwrócić do nas .... Mamy dobre rozeznanie w możliwościach firm wykonawczych praktycznie w całej Polsce . Pomożemy, doradzimy , pokierujemy ...

www.kafle-kominki.pl

 

Darku, żeby się zwrócić, musi wiedzieć, że coś nie pasuje. Co ma zrobić człowiek, który o kominku nie wie nic?

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć od firmy która wie co i jak...

Czasem najtańszy kominek okazuje się najdroższym...płacone dwa razy zawsze wychodzi drogo.

 

Czy nie zastanawialiście się z jakiego powodu nikt nie próbuje samodzielnie wykonywać instalacji gazowej a z kominkami kombinuję wielu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam porady jaki kominek z płaszczem wodnym wybrać, żadnych fajerwerków szyba prosta myślę cenowo do 5tys, dolot powietrza z zewnątrz. Dom nowy pow 150m2 ,ogrzewanie podłogowe całość, poddasze oprócz łazienki otwarte, mury ceramika gr 44cm na cienką spoinę , dach dwuspadowy prosty tylko wejście na dach 30cm wełny, będzie mechaniczna grawitacja z rekuperacją.Okna 3 szyby Veka Alphaline. W projekcie przewidziany piec gazowy kondensacyjny 24kW, po konsultacji z fachmanem powinien wystarczyć 14kW. Założenie będzie bufor 200l lub 300l i teraz dobrać do tego kominek. Fachman twierdzi że 19kW wystarczy czyli jakieś 15kW mocy z wody. Przy okazji kopania prze firmę przyłącza gazowego na działce do budynku ( gaz ma być w grudniu ) pan szef właściciel pooglądał i stwierdził kategorycznie żeby nie montować żadnego z płaszczem wodnym ewentualnie powietrzny. Kominek raczej będzie do wspomagania i nacieszenia się widokiem ognia-jeżeli w wodniakach jest to możliwe.Proszę o jakieś sugestie-typy. Edytowane przez Jarek W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam porady jaki kominek z płaszczem wodnym wybrać, żadnych fajerwerków szyba prosta myślę cenowo do 5tys, dolot powietrza z zewnątrz. Dom nowy pow 150m2 poddasze oprócz łazienki otwarte, mury ceramika gr 44cm na cienką spoinę , dach dwuspadowy prosty tylko wejście na dach 30cm wełny, będzie mechaniczna grawitacja z rekuperacją.Okna 3 szyby Veka Alphaline. W projekcie przewidziany piec gazowy kondensacyjny 24kW, po konsultacji z fachmanem powinien wystarczyć 14kW. Założenie będzie bufor 200l lub 300l i teraz dobrać do tego kominek. Fachman twierdzi że 19kW wystarczy czyli jakieś 15kW mocy z wody. Przy okazji kopania prze firmę przyłącza gazowego na działce do budynku ( gaz ma być w grudniu ) pan szef właściciel pooglądał i stwierdził kategorycznie żeby nie montować żadnego z płaszczem wodnym ewentualnie powietrzny. Kominek raczej będzie do wspomagania i nacieszenia się widokiem ognia-jeżeli w wodniakach jest to możliwe.Proszę o jakieś sugestie-typy.

 

 

Romotop 6.6.2 TV. W Żorach kupisz u Pawliczka. Pewnie trochę więcej niż 5000, ale warto dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Czytam forum od dawien dawna, ale to pierwsza wiadomość, którą piszę. Zabudowuje własnoręcznie kominek, długo zastanawiam się czym go zabudować w ostateczności wybór padł na płyty wermikulitowe. Kominek jest dość spory model MBA 17 z kratek z rozprowadzeniem ciepła grawitacyjnie do trzech punktów na piętrze. Kończę powoli skręcać zabudowę, jednak nie jestem pewien co do rozmiarów i umiejscowienia kratek w komorze dekompresyjnej. Jak gdzieś tutaj wyczytałem kratki w komorze dwie na przewiew, niestety u mnie nie mogę zamontować kratek po przeciwległej stronie, dlatego oddaliłem je od siebie maksymalnie jak mogłem, nie są na jednej wysokości aby wymusić w minimalny sposób ruch powietrza, kratka która jest wyżej jest ciut większa. Niestety nie jestem pewien czy tak to będzie działać. Proszę doświadczonych o ocenę.

 

Pozdrawiam

 

DSC_1751.jpgDSC_1755.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Czytam forum od dawien dawna, ale to pierwsza wiadomość, którą piszę. Zabudowuje własnoręcznie kominek, długo zastanawiam się czym go zabudować w ostateczności wybór padł na płyty wermikulitowe. Kominek jest dość spory model MBA 17 z kratek z rozprowadzeniem ciepła grawitacyjnie do trzech punktów na piętrze. Kończę powoli skręcać zabudowę, jednak nie jestem pewien co do rozmiarów i umiejscowienia kratek w komorze dekompresyjnej. Jak gdzieś tutaj wyczytałem kratki w komorze dwie na przewiew, niestety u mnie nie mogę zamontować kratek po przeciwległej stronie, dlatego oddaliłem je od siebie maksymalnie jak mogłem, nie są na jednej wysokości aby wymusić w minimalny sposób ruch powietrza, kratka która jest wyżej jest ciut większa. Niestety nie jestem pewien czy tak to będzie działać. Proszę doświadczonych o ocenę.

 

Pozdrawiam

 

[ATTACH=CONFIG]373355[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]373356[/ATTACH]

Jakiś dziwny ten wermikulit...;) . Kwestia kratek - jaka jest konstrukcja stropu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwny ten wermikulit...;) . Kwestia kratek - jaka jest konstrukcja stropu?

 

Dlaczego dziwny?:-)

Teriva plus sufit podwieszany, co troszkę widać na zdjęciach. Gdzieniegdzie wyczytałem, że przy takim stropie komora dekompresyjna niepotrzebna, ale nie mogę tego tak po prostu zamknąć, rury które idą na górę mimo ocieplenia oddają trochę ciepła, tak więc jakoś trzeba to wietrzyć. Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...