Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Widziałem widziałem, właśnie pod wpływem tych testów zainteresowałem się tymi wkładami - ale z tego co widzę w ofercie na ich stronie, to "najsłabsze" modele z płaszczem wodnym są ciut zbyt mocne :-(
Przestań kupować oczami! 18 kW które widzisz w jednym opisie, jest słabsze od 12 kW w innym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przestań kupować oczami! 18 kW które widzisz w jednym opisie, jest słabsze od 12 kW w innym.

 

Idzie to jakoś rozpoznać na podstawie danych technicznych udostępnianych przez producenta? Dla Was to pewnie wszystko jest banalne, ale komuś kompletnie nie obcykanenu w temacie kominków, i nie ma Waszego doświadczenia - tak jak w moim przypadku -przysparza to niemałych problemów :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zupełnie teoretycznie w jaki wkład z PW byś zainwestował?
W żaden...Właśnie przebudowuję instalację grzewczą w warsztacie z wodnej na akumulacyjną....Przez rok testowałem nowe palenisko akumulacyjne, teraz czas je wykorzystać. Potwierdzam słowa Animusa...Najlepsze firmy produkują najpierw wkład wodny, a potem dorabiają do tego filozofię, parametry itp...Nie da się dobrze spalić drewna, chłodząc wodą drogę dymu do komina. Prawie dobrze spala Brunner, Romotop, Spartherm...jeszcze kilka firm zza miedzy...Ale te trzy marki są w Polsce w miarę popularne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa "płaszcz wodny" sugeruje złe spalanie.

Dół z szamotu a woda tylko powyżej paleniska a to raczej wygląda jak nasada wodna.

 

Jakie palenisko opisujesz powyżej ?

Sama nazwa sugeruje złe spalanie ?

A niby z jakiego powodu tak uważasz ?

 

Poniżej porównanie wyników badań KV 025W do obowiązujących obecnie i przyszłych norm czystości spalin

Slajd6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie palenisko opisujesz powyżej ?

Sama nazwa sugeruje złe spalanie ?

A niby z jakiego powodu tak uważasz ?

Typowe 2 przekroje, kominki "pożal się Boże" skrzynka z wodą, takich sprzedaje się najwięcej.

http://www.kominki.ign.com.pl/pliki/257/zuzia_z_plaszczem_wodnym_257_841.jpg

http://img04.imgland.net/5t2WUam.jpg

 

 

Ten "o niebo" lepszy, woda tylko powyżej drzwiczek, jet też szamot i podwójna szyba.

http://sklep1652779.home.pl/public/assets/images/Przekroje/KOM-004-02%20Przekr%C3%B3j.png

 

 

Ten prawie idealny, szamot, szyba dual, deflektor i komora dopal. z wermikulitu.

http://img03.imgland.net/l4-90eZ.png

 

Najpierw spalamy w całości paliwo, a dopiero odbieramy energię ze spalin.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się zastanawiać :)

Wkład musi być szczelny, a to znaczy przede wszystkim, że z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz bezpośrednio do wkładu. To podstawa.

Poza tym trzeba pamiętać, że częściej nie zachowują szczelności wkłady z tzw. gilotyną.

Reszta to informacja od producenta, którą jasno podaje „wkład spełnia warunki...”.

Oczywiście są lepsze i gorsze wkłady, także w ramach jednego producenta. Ale to podstawowy sposób wyboru. Żadna tajemnica i żadna filozofia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeglądając liczne tematy forum ciężko o konkrety w tym temacie. Domów z WM ciągle przybywa, firmy oferują nowe modele wkładów do takiej wentylacji, więc postanowiłem odświeżyć ten temat - może inni skorzystają przy okazji. Jeśli źle zrobiłem to na wstępie Sorry:wiggle:

 

Skłaniam się ku WM ale kominek również chcę mieć i tu jest pies pogrzebany. Im więcej czytam tym mniej wiem - a powinno być odwrotnie:bash:

Jest wiele (albo i nie) wkładów kominkowych z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz ale czy jest tak w 100% ono z zew.

Funkcja czystej szyby. Skąd pobierane jest powietrze?

 

Więc:

Jaka marka?

Jaki model?

Ewentualnie dlaczego taki wybór

 

Prosiłbym o wypowiedzi użytkowników wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jak i również osoby obeznane w tym temacie.

Jakie konkretnie wkłady (marki - modele) posiadacie. Jak się sprawdzają w użytkowaniu?

 

Dzięki

Piotrek

 

Temat bezsensownie założony bo dużo informacji ale odpowiem. Po pierwsze producent wkładu deklaruje czy nadaje się do WM czy nie. Po drugie ja używam robiren i brunner, obydwa w warunkach WM i nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz i PC powietrze/woda, bez kominka, ostatecznie kominek Elektryczny 3D.

Dlaczego?

Cała obsługa od tyłu w garażu, odprowadzenie powietrza z obudowy do garażu, z przodu fix nieotwierany do salonu.

http://www.kwline.pl/wklady/foto/e1000dz-5.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cała obsługa od tyłu w garażu, odprowadzenie powietrza z obudowy do garażu, z przodu fix nieotwierany do salonu.

 

Jeżeli już taką farsę odwalać to robienie czegokolwiek związanego z kominkiem staje się kompletnie bezsensu. Albo chcesz mieć kominek ze wszystkim tego konsekwencjami albo lepiej darować sobie wyrzucanie pieniędzy w błoto po to, żeby robić takie namiastki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już taką farsę odwalać to robienie czegokolwiek związanego z kominkiem staje się kompletnie bezsensu. Albo chcesz mieć kominek ze wszystkim tego konsekwencjami albo lepiej darować sobie wyrzucanie pieniędzy w błoto po to, żeby robić takie namiastki.
To chyba drzwi od strony garażu...takie do dokładania opału;) Niepotrzebnie takie wielkie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sporawe te drzwiczki są, cała teściowa wejdzie naraz.:)

 

Jeżeli już taką farsę odwalać to robienie czegokolwiek związanego z kominkiem staje się kompletnie bezsensu. Albo chcesz mieć kominek ze wszystkim tego konsekwencjami albo lepiej darować sobie wyrzucanie pieniędzy w błoto po to, żeby robić takie namiastki.

 

Namiastką jest kominek elektryczny, to normalny kominek, tu jest żywy ogień i słychać trzaski, jakbyś popalił w takim kominku to doceniłbyś ten luksus, bez wybierania popiołu w domu i dymu w salonie.

Są też wkłady kominkowe otwierane na dwie strony. możesz otworzyć szybę i pogrzebać sobie jak lubisz, ale do WM najbezpieczniej z fix-em brać.

 

Taki kominek, w zimnej zabudowie z płyt krzemianowych, w domach mocno izolowanych, może nawet pracować w pracy ciągłej i np.z nasadą wodną podłączaną z podłogówką opędzi cały dom w okresach przejściowych. Drewno w większym składziku kotłowni leży, nie musisz codziennie nosić i wydeptać ścieżki w salonie do kominka..:cool:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Namiastką jest kominek elektryczny, to normalny kominek, tu jest żywy ogień i słychać trzaski, jakbyś popalił w takim kominku to doceniłbyś ten luksus, bez wybierania popiołu w domu i dymu w salonie.

 

To dlaczego nie poszedłeś w to rozwiązanie? :p Mi jakoś nie przeszkadzają otwierane drzwiczki w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...