Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Witam! Chcę urządzić salon w stylu skandynawskim ale tak, żeby nie było to chłodne nowoczesne wnętrze, tylko żeby panował w nim przytulny klimat. Dlatego pomyślałam o kominku. Bardzo podobają mi się marmurowe kominki, ale czy nie będą się "gryzły" z nowoczesnymi dodatkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! Chcę urządzić salon w stylu skandynawskim ale tak, żeby nie było to chłodne nowoczesne wnętrze, tylko żeby panował w nim przytulny klimat. Dlatego pomyślałam o kominku. Bardzo podobają mi się marmurowe kominki, ale czy nie będą się "gryzły" z nowoczesnymi dodatkami?

Witaj. Jednemu będą się gryzły (mnie i mojej żonie) innemu nie będą . Mną się przejmuj bo ja nie lubię kamienia ,ale jeśli się Tobie podoba to czemu nie . A jeśli oczekujesz na wskazanie "obowiązujących" trendów to lepiej będzie jak zapytasz na forum z wystrojem wnętrz. Ja proponuje wpisz w google "nowoczesne kominki" -grafika i jest tego całe mnustwo. Oprucz tego na stronie firmy brunner,spartherm i wielu innych jest galeria z "obowiązującymi trendami" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na forum wobec czego witam wszystkich.

 

Muszę podjąć bardzo szybko decyzję nt. wkładu kominkowego. Potrzebuje wkład dość mały gabarytowo. Głównie chodzi o głębokość. Wolałbym aby nie przekraczała 45cm. Zależy mi na wkładzie który nie będzie służył do ogrzewania - raczej do okazjonalnego palenia i ładnego wyglądu lub sporadycznego dogrzewania powierzchni ok 20m2 salon oraz otwarta kuchnia ok 10m2. (główne źródło ciepła to piec kondensacyjny - podłogówka parter i grzejniki na piętrze). Nie chciałbym wydawać za dużo. Myślę że kwota 2500 -3500zł satysfakcjonowała by mnie.

Nie mam pojęcia jak zapatrywać się na tanie wkłady z kratki.pl np. Jaś lub narożna Maja lub Zibi (dają 5 lat gwarancji) lub inne podobne.

Gdyby wkład byłby narożny byłoby świetnie, jednak musiałby być dość kompaktowych rozmiarów.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragooPL, zobacz w wątkach Ewedela i Gaja2. Zrobiłam im wizualizacje obudów właśnie dla płytkich wkładów. W pewnym momencie dokonywałyśmy wyboru między kilkoma wkładami nie tylko z Kratek i dziewczyny zdecydowały się na niekratkowe wkłady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, totalnie nie znam się na kominkach i przyznam szczerze nie mam za bardzo nawet kiedy doczytać co nieco o nich. Może Wy mi pomożecie. Chcę mieć kominek w salonie. Salon jest połączony z jadalnią i mają łącznie 54 mkw. Buduję dom w stylu dworkowym, więc kominek też powinien mieć taki styl. Chodzi mi głównie o wkład kominkowy nie wiem jakiego szukać, o jakiej mocy itp. Wiem, że chcę aby ten kominek był rekreacyjny, ale jeżeli zabraknie prądu to żeby dogrzał mi te pomieszczenia. Chce też żeby był szczelny, miał samooczyszczającą szybę, która będzie się podnosiła do góry i będzie otwierana także tradycyjnie. Możecie coś polecić? Jakąś firmę, moc wkładu itp.? Dom będzie raczej ogrzewany pompą ciepła, ale jeszcze się na to nie zdecydowałam. Napiszcie mi tez proszę czy jakbym zdecydowała się na doprowadzenie powietrza to czy brak prądu powoduje, iż te ciepło z kominka nie zostanie rozprowadzone po pokojach? Z góry serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, totalnie nie znam się na kominkach i przyznam szczerze nie mam za bardzo nawet kiedy doczytać co nieco o nich. Może Wy mi pomożecie. Chcę mieć kominek w salonie. Salon jest połączony z jadalnią i mają łącznie 54 mkw. Buduję dom w stylu dworkowym, więc kominek też powinien mieć taki styl. Chodzi mi głównie o wkład kominkowy nie wiem jakiego szukać, o jakiej mocy itp. Wiem, że chcę aby ten kominek był rekreacyjny, ale jeżeli zabraknie prądu to żeby dogrzał mi te pomieszczenia. Chce też żeby był szczelny, miał samooczyszczającą szybę, która będzie się podnosiła do góry i będzie otwierana także tradycyjnie. Możecie coś polecić? Jakąś firmę, moc wkładu itp.? Dom będzie raczej ogrzewany pompą ciepła, ale jeszcze się na to nie zdecydowałam. Napiszcie mi tez proszę czy jakbym zdecydowała się na doprowadzenie powietrza to czy brak prądu powoduje, iż te ciepło z kominka nie zostanie rozprowadzone po pokojach? Z góry serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź. pozdrawiam
Może powinnaś odwiedzić jakiś fajny salon kominkowy. Czasem w takich salonach trafiają się ludzie mający trochę wiedzy na interesujące Cie tematy. Nie zawsze, ale może będziesz mieć trochę szczęścia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem na początkowym etapie przed rozpoczęciem budowy po zakupie projektu przed jego adaptacją.

 

W domu będzie kominek z DGP - teraz pytanie czy kupować specjalnie Projekt Ogrzewania Kominkowego do swojego projektu z Archon czy później wykonawca ogarnie temat kompleksowo.

Pamiętam aby zadbać o dolot zimnego powietrza.

 

Dodam że projekt z biura Archon.

Edytowane przez Marcin55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...