Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Witam

Kupiłem dom z kominkiem i chyba mnie to przerasta :). Poprzedni właściciel był typem człowieka "specjalista ustawił i powiedział, żeby tego nie ruszać", więc od niego nie otrzymam żadnej informacji, nie istnieje firma, która montowała kominek, co gorsza nie ma firmy która kominek wyprodukowała (CTM). Nie wiem więc co i jak jest zamontowane. Kominek ma płaszcz wodny (ogrzewa tylko kaloryfery), ma doprowadzenie powietrza z ogrodu, dwie przepustnice ręczne (chyba tak to się nazywa) i takie małe elektroniczne "coś" przymocowane na ścianie. Na tym czymś jest kilka trybów pracy - automatyczny, półautomatyczny, ręczny, rozpalania itd. ustawia się temp załączenia i górna temperatura. Poprzedni właściciel załączanie miał ustawione na 39 st., odcięcia na 75. Przy tych 39 kaloryfery były gorące, można było też rozpalić tak, żeby temperatura utrzymywała się na poziomie np 40 lub 43 stopnie. Dowiedziałem się jednak, że dolna temp. powinna być min 55 st. Teraz efekt jest taki, że temperatura dochodzi do 63 spada do 46 i tak w kółko - czy kominek jest niewydolny ? czy coś robię nie tak ? Druga sprawa to jak (i czy w ogóle) regulować tymi ręcznymi przepustnicami. Rozumiem, że przy rozpalaniu obie otwarte na full a jak się rozpali ? niestety nie mam żadnych dodatkowych informacji o rodzaju płaszcza wodnego, sposobie montowania itd. Jedyny sposób to rozwalić kawał ściany - ktoś może pomóc ?

Masz kominek który nie potrzebuje 55 o C...Wróć nastawienia takie jak były i ciesz się całkiem dobrym urządzeniem, jakim jest CTM, bo możesz mieć gorsze....Przepustnice zaraz po rozpaleniu (i zamknięciu drzwi) zamknij, tak by nie paliło się na full. Temperaturą możesz regulować również drewnem. Mam nadzieję , że ilość jest dla Ciebie oczywista, ale wielkość rozdrobnienia, gatunek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poprzedni właściciel załączanie miał ustawione na 39 st., odcięcia na 75. Przy tych 39 kaloryfery były gorące, można było też rozpalić tak, żeby temperatura utrzymywała się na poziomie np 40 lub 43 stopnie. Dowiedziałem się jednak, że dolna temp. powinna być min 55 st. Teraz efekt jest taki, że temperatura dochodzi do 63 spada do 46 i tak w kółko - czy kominek jest niewydolny ? czy coś robię nie tak ?

"Taktowanie" pompy, grzania w takim małym przedziale nastaw to rzecz normalna, trzeba wyposażyć instalację w zawory 3-D lub 4-D podmieszanie.

 

 

Kondensacja.

Czystość spalania , emisja tego ce leci z komina , to jednak pochodna między innymi temperatur w płaszczu wodnym ...

To złożony proces zależny od urządzenia i instalacji, nie można generalizować.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powrotu nie musi mieć związku z czystością spalania. I bardzo często nie ma. To są dwie różne sprawy.

 

Kondensacja jest istotna w skomplikowanych kotłach.

 

Doświadczenia w profesjonalnej pracowni , wyposażonej w precyzyjną aparaturę pomiarową , w której bada się konstrukcje kominków z płaszczem wodnym dowodzą że jest całkiem odwrotnie niż twierdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia w profesjonalnej pracowni , wyposażonej w precyzyjną aparaturę pomiarową , w której bada się konstrukcje kominków z płaszczem wodnym dowodzą że jest całkiem odwrotnie niż twierdzisz.
Chłop swoje, baba swoje....Ja mam dowody u siebie, w swoich realizacjach, namacalne, a nie Twoje wirtualne opowieści o tym co słyszałeś w jakimś laboratorium.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ja mam dowody u siebie, w swoich realizacjach, namacalne, a nie Twoje wirtualne opowieści o tym co słyszałeś w jakimś laboratorium.....

 

 

Zajmowałem się budową kominków i wykonywałem pozostałe prace zduńskie w czasach gdy jeszcze byłeś LEŚNIKIEM [ lub jeszcze nie byłeś leśnikiem ] , o zduństwie to zapewne nawet nie myślałeś ....

 

Wirtualne opowieści ?

Co chwila mam okazję "naprawiać" kominki wodne po takich którzy zrobili wg " Misia Widzimisia " jakiegoś wykonawcy , niezależnie od marki jakiej jest dany wkład wodny , bo tak się jakość dziwnie składa że pewne zasady poprawnego działania są niezmienne.

 

Dziwi mnie że zamiast stosować sprawdzone , przetestowane i zalecane przez producenta , techniczne rozwiązania KLIENCI sugerują się pisaniną na Forum Muratora .

Konsekwencje takich wyborów widać z dymiących kominów i "cieknących" przegniłych wkładów wodnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmowałem się budową kominków i wykonywałem pozostałe prace zduńskie w czasach gdy jeszcze byłeś LEŚNIKIEM [ lub jeszcze nie byłeś leśnikiem ] , o zduństwie to zapewne nawet nie myślałeś ....

 

Wirtualne opowieści ?

Co chwila mam okazję "naprawiać" kominki wodne po takich którzy zrobili wg " Misia Widzimisia " jakiegoś wykonawcy , niezależnie od marki jakiej jest dany wkład wodny , bo tak się jakość dziwnie składa że pewne zasady poprawnego działania są niezmienne.

 

Dziwi mnie że zamiast stosować sprawdzone , przetestowane i zalecane przez producenta , techniczne rozwiązania KLIENCI sugerują się pisaniną na Forum Muratora .

Konsekwencje takich wyborów widać z dymiących kominów i "cieknących" przegniłych wkładów wodnych

Zawsze w takich dyskusjach, nie po Twojej myśli, starcza Ci inteligencji zaledwie na argumenty typu "leśnik"....

 

W sumie to i lepiej. Nie muszę się dopasowywać do Twojej "kultury" i raczej kiepskiego poziomu obcowania z bliźnim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziwi mnie że zamiast stosować sprawdzone , przetestowane i zalecane przez producenta , techniczne rozwiązania KLIENCI sugerują się pisaniną na Forum Muratora .

 

Przepraszam, ale widzę tu podwójną niekonsekwencję, Darku.

Sam uczestniczysz w tej pisaninie na forum. Dlaczego skoro masz o tym forum tak niskie zdanie?

A skoro już sam uczestniczysz w tej pisaninie, to czemu ograniczasz się do osobistych wycieczek w kierunku innych zdunów i reklamowania sprzedawanych przez siebie wkładów, zamiast prezentować swoją wiedzę by podnieść wartość pisaniny na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale widzę tu podwójną niekonsekwencję, Darku.

Sam uczestniczysz w tej pisaninie na forum. Dlaczego skoro masz o tym forum tak niskie zdanie?

A skoro już sam uczestniczysz w tej pisaninie, to czemu ograniczasz się do osobistych wycieczek w kierunku innych zdunów i reklamowania sprzedawanych przez siebie wkładów, zamiast prezentować swoją wiedzę by podnieść wartość pisaniny na forum?

Bo to był zawsze pasożyt tego forum... Tylko brać, mało dawać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, gdy zaczynaliśmy budowę, byłam w Żabiej Woli i nawet mi się podobało. Sporo się dowiedziałam. Powiedziałabym nawet, że to wtedy zaczęłam rozumieć czym jest kominek jako urządzenie ogniowe. No, a teraz z niejaką przykrością zaczynam zmieniać zdanie o gospodarzu Żabiej Woli. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Na kominkach cisza to tu sie wcisnełam

.Pomocy szukam

Jestem na etapie wyboru kominka z PW.

Dom 130 m2 ogrzewanie podłogowe oraz prawdopodobnie pompa ciepła powietrze-powietrze

. Pytanie jaki wkład ....juz całkiem zgłupiałam co wybrac.

Mam dwie wyceny na dwa wkłady pierwszy to :

1)LECHMA PL 500 GREEN SBJ/L chyba 15kw - Wykonawca bardzo poleca mi ta firmę "oczywiście do kominka z PW"

2)Słyszeliscie cos o tym? UNICO NEMO 2B TopEco 15kw. A tu bardzo polecany wykonawca z białej listy na Pomorzu "ze on by się nie decydował na Lechme"

A CO WY MYSLICIE O TYCH PRODUCENTACH... PROSZE O POMOC W WYBORZE ..... DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Na kominkach cisza to tu sie wcisnełam

.Pomocy szukam

Jestem na etapie wyboru kominka z PW.

Dom 130 m2 ogrzewanie podłogowe oraz prawdopodobnie pompa ciepła powietrze-powietrze

. Pytanie jaki wkład ....juz całkiem zgłupiałam co wybrac.

Mam dwie wyceny na dwa wkłady pierwszy to :

1)LECHMA PL 500 GREEN SBJ/L chyba 15kw - Wykonawca bardzo poleca mi ta firmę "oczywiście do kominka z PW"

2)Słyszeliscie cos o tym? UNICO NEMO 2B TopEco 15kw. A tu bardzo polecany wykonawca z białej listy na Pomorzu "ze on by się nie decydował na Lechme"

A CO WY MYSLICIE O TYCH PRODUCENTACH... PROSZE O POMOC W WYBORZE ..... DZIĘKI

 

Użytkuję Unico. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z moim tematem :)

Kominek Nadia 14. Problem z kanałem doprowadzającym powietrze.

Otóż po wszelkich testach które wpadły mi do głowy stwierdziłem że wszystko jest ok z kominkiem i szybrem i również z kominem. Podpiąłem rurę 110 i paliło się normalnie. Jest jakiś dziwny problem z kanałem doprowadzającym powietrze gdyż jak rozpalam i zamykam kominek zaraz gaśnie a zatem nie zasysa powietrza z kanału. Co ciekawe kanał jest drożny bo przykładałem od zewnątrz dmuchawę do liści i kominek śmigał jak należy :D Przy tym kanale przy pionie do wylotu fachowcy umieścili trójnik w razie gdyby jakaś woda się zbierała żeby odeszła do gruntu i zastanawiam się czy to może być problemem że nie zaciąga powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...