Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Wracam z moim tematem :)

Kominek Nadia 14. Problem z kanałem doprowadzającym powietrze.

Otóż po wszelkich testach które wpadły mi do głowy stwierdziłem że wszystko jest ok z kominkiem i szybrem i również z kominem. Podpiąłem rurę 110 i paliło się normalnie. Jest jakiś dziwny problem z kanałem doprowadzającym powietrze gdyż jak rozpalam i zamykam kominek zaraz gaśnie a zatem nie zasysa powietrza z kanału. Co ciekawe kanał jest drożny bo przykładałem od zewnątrz dmuchawę do liści i kominek śmigał jak należy :D Przy tym kanale przy pionie do wylotu fachowcy umieścili trójnik w razie gdyby jakaś woda się zbierała żeby odeszła do gruntu i zastanawiam się czy to może być problemem że nie zaciąga powietrza ?

Zaciąganie powietrza nie powinno być problemem, skoro go brakuje? A tak oceniam problem. Kanał 110 jest niewielki. Podczas rozpalania brakuje powietrza w każdym wkładzie, często nawet w takich z kanałami 160mm. Zimny wkład = zimny komin. Brak właściwego ciągu kominowego to mała prędkość przepływu gazów. Zarówno w kominie, jaki w zależnym od niego kanale nawiewnym. Nawiew sam nigdy nie zadziała i tak ma być. Tak więc proponuję nie emocjonować się problemami w początkowym okresie palenia (i rozpalania), tylko je wyeliminować np. poprzez rozszczelnienie drzwi kominka przez pierwsze kilka minut palenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piotr wie co pisze, Rav. Potrzymaj dłużej leciutko uchylone drzwiczki. Niech się rozhajcuje w kominku. Współpracy z kominkiem, jak wszystkiego, trzeba się nauczyć. Bywa, ze wymaga trochę cierpliwości na początek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jestem posiadaczem kominka z płaszczem wodnym "aquario 14kW"

Ściany boczne i palenisko są wyłożone acumotterem, które się ściera. Najbardziej palenisko. Użytkuję kominek trzeci sezon. Moje pytanie dotyczy w jakim czasie należy te elementy wymienić by nie zmienić właściwości kominka.

Pozdrawiam

loborom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy któryś z panow orientuje się czym został obłożony ten kominek? drewno?

http://aranzacje.kratki.pl/portfolio-item/aranzacja-54/

Sugerując drewno w takiej obudowie, producent bierze na siebie sporą odpowiedzialność za ewentualny pożar....Tak bliski kontakt drewna z wkładem powietrznym, może się właśnie pożarem skończyć...Samo zdjęcie jest fotomontażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Na kominkach cisza to tu sie wcisnełam

.Pomocy szukam

Jestem na etapie wyboru kominka z PW.

Dom 130 m2 ogrzewanie podłogowe oraz prawdopodobnie pompa ciepła powietrze-powietrze

Kominek z PW ma stanowić podstawowe źródło ogrzewania podłogowego czy ma być "na wszelki wypadek" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zakresie wyboru wkładu. Wymagania to przede wszystkim wkład narożny, wyłożony szamotem w środku, szerokość min. 60 cm a max Ok. 80 cm i głębokość min. ok. 50 cm. Nie chce wkładu zbyt „płytkiego”. Powierzchnia do ogrzania to ok. 70m2 - salon plus otwarta kuchnia. Umiejscowienie kominka w zabudowie prostokątnej szerokiej na 130cm w odległość mniej więcej 1/3 długości pomieszczenia. Doprowadzone powietrze z zewnątrz. Zastanawiam się nad Romotopem, Lechmą i Kobokiem, ale nie mam w tym zakresie doświadczenia, toteż liczę na opinie od bardziej doświadczonych osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zakresie wyboru wkładu. Wymagania to przede wszystkim wkład narożny, wyłożony szamotem w środku, szerokość min. 60 cm a max Ok. 80 cm i głębokość min. ok. 50 cm. Nie chce wkładu zbyt „płytkiego”. Powierzchnia do ogrzania to ok. 70m2 - salon plus otwarta kuchnia. Umiejscowienie kominka w zabudowie prostokątnej szerokiej na 130cm w odległość mniej więcej 1/3 długości pomieszczenia. Doprowadzone powietrze z zewnątrz. Zastanawiam się nad Romotopem, Lechmą i Kobokiem, ale nie mam w tym zakresie doświadczenia, toteż liczę na opinie od bardziej doświadczonych osób.
Piszesz, że do ogrzewania...Do tego nie nadają się wkłady kominkowe, tylko paleniska....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco źle wyraziłem się... zamogrzewanie odpowiada osobna instalacja. Kominek ma spełniać funkcję „nastrojową” i dekoracyjną.
Rzuć monetą....Wszystkie trzy wkłady są na podobnym poziomie. Oczywiście to moje zdanie...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć monetą....Wszystkie trzy wkłady są na podobnym poziomie. Oczywiście to moje zdanie...;)

 

Czy z racji swojego doświadczenia uważasz któryś z wkładów za rozsądny wybór, czy tez mógłbyś ni polecić coś innego, sprawdzonego?

Nie chcę mieć problemów, na przykład z odchodząca farba z klamki, rozszczelnieniem... Czy tylko gięta szyba ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć monetą....Wszystkie trzy wkłady są na podobnym poziomie. Oczywiście to moje zdanie...;)

 

Czy z racji swojego doświadczenia uważasz któryś z wkładów za rozsądny wybór, czy tez mógłbyś ni polecić coś innego, sprawdzonego?

Nie chcę mieć problemów, na przykład z odchodząca farba z klamki, rozszczelnieniem... Czy tylko gięta szyba ma sens?

 

Myślę, że dostałeś odpowiedź jeśli chodzi o jakość :) Reszta to jest kwestia, co ci się bardziej podoba.

 

O giętych szybach było kiedyś sporo tu w wątku. Poszukaj. Gięta wygląda pięknie i jeśli jest wykonana jak przystało na dobrej jakości wkład, to posłuży. Chyba, że sam spartasz np. palenie we wkładzie i trzaśnie. O, to wtedy kosztuje więcej niż płaska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z racji swojego doświadczenia uważasz któryś z wkładów za rozsądny wybór, czy tez mógłbyś ni polecić coś innego, sprawdzonego?

Nie chcę mieć problemów, na przykład z odchodząca farba z klamki, rozszczelnieniem... Czy tylko gięta szyba ma sens?

Pytanie czy jakość ma sens, uzależniłbym od posiadanych środków. Jeśli je masz, to jak najbardziej. Chociaż....moja siostra mówi, że jest za biedna, by kupować byle co....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Ktoś coś na temat wkładów Lucy 12 slim z kratek?Zastanawiam się czy się nada do małego bliźniaka (80m2) ocieplony, ogrzewanie gazowe plus kominek rekreacyjnie i dogrzewczo. Wkład ma nominalnie 6kw, nie mogę znaleźć żadnych info na jego temat. Pliss poratujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozpoczynam przygodę z zabudową kominka i powoli chce kompletować to co mi do tego potrzebne. Kominek z płaszczem wodnym i dolotem powietrza z zewnątrz wypuszczonym w dół fi 100. Tu mam pytanie wypust ten jest bezpośrednio pod szufladą z popiołem z której raczej zawsze popiół przesypuje się na boki a podczas wyjmowania szuflady spada bezpośrenio w ten otwór powietrza. Czy nie macie problemu z zawaleniem rury doprowadzającej powietrze popiołem? Nie wiem czy tym się wogóle przejmować czy olać sprawę bo raczej cug powietrza wypchnie wszystko do góry w kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...