Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy Panowie!

Od marca minęło już trochę czasu, wzięłam sobie do serca bardzo poważnie Wasze rady, przeszkoliłam rodzinkę i... CZYSTO! Palone było praktycznie cały czas, w miesiącach ciepłych oczywiście mniej ale i wtedy zdarzały się bardzo często wieczory z kominkiem, bo pogoda była jaka była. Od ponad 1,5 miesiąca palone jest regularnie od tzw. rana, czyli 10-11.

 

Bardzo Wam dziękuję za rady i za cierpliwość. Podziałało a i kilku moich sąsiadów przekonało się do palenia "do góry nogami". Pozdrawiam Was i życzę spokojnych i miłych świąt. :)

Ja tez dziękuję! I życzę udanych świąt przy kominku! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę Was o poradę, jaki wkład wybrać do układu zamkniętego?

Widziałem ROMOTOPA, który posiada wężownicę schładzającą i działa w takim układzie, w razie zaniku prądu pompa wspomagana jest zasilaczem buforowym typu UPS. Układ nie posiadał wymiennika ciepła był na jednym obiegu z piecem gazowym, zastosowano zawory zwrotne przy piecu i wkładzie.

Dom 150 m2 w większości podłogówka, instalacja w miedzi 28 pomiędzy rozdzielaczami a kotłem gazowym.

Edytowane przez piland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę Was o poradę, jaki wkład wybrać do układu zamkniętego?

Widziałem ROMOTOPA, który posiada wężownicę schładzającą i działa w takim układzie, w razie zaniku prądu pompa wspomagana jest zasilaczem buforowym typu UPS. Układ nie posiadał wymiennika ciepła był na jednym obiegu z piecem gazowym, zastosowano zawory zwrotne przy piecu i wkładzie.

Dom 150 m2 w większości podłogówka, instalacja w miedzi 28 pomiędzy rozdzielaczami a kotłem gazowym.

 

Jeśli podobało sie Tobie to co widziałeś to bierz romotopa. Ewentualnie napisz jakie masz priorytety,budzet itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Właśnie jestem w trakcie budowy kominka (miało być na święta ale cóż - inne sprawy przeważyły ;) ) i mam pewne pytanie. Otóż w miejscu budowy kominka oprócz ciągu kominowego mam obok nieużywany ciąg wentylacyjny, wychodzący na dach. Można z niego pociągnąć powietrze do kominka? Czy będzie ciągnęło w drugą stronę zamiast podawać powietrze do spalania?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Właśnie jestem w trakcie budowy kominka (miało być na święta ale cóż - inne sprawy przeważyły ;) ) i mam pewne pytanie. Otóż w miejscu budowy kominka oprócz ciągu kominowego mam obok nieużywany ciąg wentylacyjny, wychodzący na dach. Można z niego pociągnąć powietrze do kominka? Czy będzie ciągnęło w drugą stronę zamiast podawać powietrze do spalania?

Pozdrawiam!

 

Nie dawno, max kilka stron wcześniej było coś na temat takiego podłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, dziękuję :)

Doczytałem tylko z 12 stron wcześniej żeby była zachowana minimalna średnica przewidziana przez producenta wkładu.

Tu znajdziesz niektóre odpowiedzi, sporo w komentarzach...

http://blog.kominki-batura.pl/doprowadzenie-powietrza-raz-jeszcze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Mam pytanie do fachowców zajmujących się kominkami...Otóż, w projekcie mojego kominka nie miało być kratki wentylacyjnej z przodu (nad kominkiem mają wisieć dekoracje). Jednak firma zajmująca się budową powiedziała (po fakcie), że musi być tam ta kratka. Czy aby na pewno? Na projekcie kominku wszystkie kratki były z boku. Czy nie dałoby się jej przełożyć z boku, pod środkową kratką? Nie daje mi to spokoju, a myślę, że firma po prostu popełniła błąd. Proszę o pomoc i radę. Zdjęcie w linku poniżej:

 

https://zapodaj.net/671bb4ff487e9.jpg.html

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do fachowców zajmujących się kominkami...Otóż, w projekcie mojego kominka nie miało być kratki wentylacyjnej z przodu (nad kominkiem mają wisieć dekoracje). Jednak firma zajmująca się budową powiedziała (po fakcie), że musi być tam ta kratka. Czy aby na pewno? Na projekcie kominku wszystkie kratki były z boku. Czy nie dałoby się jej przełożyć z boku, pod środkową kratką? Nie daje mi to spokoju, a myślę, że firma po prostu popełniła błąd. Proszę o pomoc i radę. Zdjęcie w linku poniżej:

 

https://zapodaj.net/671bb4ff487e9.jpg.html

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam! :)

Trudno coś powiedzieć, nie znając konstrukcji kominka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie pieca typu koza.

Piec stoi w altance na działce. Podloze fundament pokoju nie jest izolowany wiec na scianach przy podłodze jest wilgoc sciana peka. Kilka miesięcy temu w lato specjalna zaprawa do pomieszczen narażonych na działanie wilgoci zaszpachlowałem miejsca wokół pieca. Piec znajduje się blisko sciany jakies 20 cm, także rura która wchodzi do komina jest bardzo bilsko niestety. Podczas podajze trzeciego grzania w tym sezonie w trakcie sciana zaczela w miejscu gdzie znajduje się poziomo rura pekac a wcześniej puchlniec i caly tynk w tym miejscu odleciał…

Co radzicie ? nie pale do czerwoności piecem ale slyszalem ze sama rura bardzo szybko się nagrzewa a w moim przypadku jest ona jeszcze tak blisko sciany.

Jak mogę zabezpieczyć sciane tanim kosztem bo to dzialka rekreacyjna tylko.

Proszę o rady!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rady!

Pozdrawiam

 

Witam!

 

Ścianę możesz zabezpieczyć płytą krzemianowo-wapniową - do kupienia w internecie lub marketach budowlanych na dziale kominki.

Możesz też od biedy okleić ścianę folią aluminiową. Średnio to wygląda i musisz ją wcześniej wyrównać, ale pomoże.

Może być folia spożywcza, błyszczącą stroną do pomieszczenia (przykleić można szkłem wodnym).

Może być też stalowa ocynowana blacha.

 

Takie budżetowe pomysły na gorąco.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie pieca typu koza.

Piec stoi w altance na działce. Podloze fundament pokoju nie jest izolowany wiec na scianach przy podłodze jest wilgoc sciana peka. Kilka miesięcy temu w lato specjalna zaprawa do pomieszczen narażonych na działanie wilgoci zaszpachlowałem miejsca wokół pieca. Piec znajduje się blisko sciany jakies 20 cm, także rura która wchodzi do komina jest bardzo bilsko niestety. Podczas podajze trzeciego grzania w tym sezonie w trakcie sciana zaczela w miejscu gdzie znajduje się poziomo rura pekac a wcześniej puchlniec i caly tynk w tym miejscu odleciał…

Co radzicie ? nie pale do czerwoności piecem ale slyszalem ze sama rura bardzo szybko się nagrzewa a w moim przypadku jest ona jeszcze tak blisko sciany.

Jak mogę zabezpieczyć sciane tanim kosztem bo to dzialka rekreacyjna tylko.

Proszę o rady!

Pozdrawiam

Uzupełnię poradę Wojtka...Stal doskonale przewodzi ciepło. Moim zdaniem najlepiej użyć jej jako ekranu. Tak by przed i za nim była wentylowana pustka powietrzna... Coś w tym stylu:

http://blog.kominki-batura.pl/montaz-komina-i-piecyka-w-domu-z-drewna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię poradę Wojtka...Stal doskonale przewodzi ciepło. Moim zdaniem najlepiej użyć jej jako ekranu. Tak by przed i za nim była wentylowana pustka powietrzna... Coś w tym stylu:

http://blog.kominki-batura.pl/montaz-komina-i-piecyka-w-domu-z-drewna/

 

Lepiej użyć blachy jako ekranu, ale sama blacha, nawet przystawiona do ściany, spowoduje, że jej temperatura będzie niższa. Podkreślam, że chodzi o blachę błyszczącą, ocynkowaną na przykład.

Po prostu chodzi o to, że ściana nagrzewa się od promieniowania cieplnego piecyka, a nie konwekcyjnie. Goła ściana przejmuje 80-90% tego promieniowania, blacha ocynkowana 90% odbija.

A jej przewodność może nawet pomóc, bo rozprowadza ciepło po większej powierzchni - nie tworzy się punktowa gorąca "plama" na ścianie.

Blacha odstawiona od ściany - ekran - z wentylowaną szczeliną będzie oczywiście jeszcze lepszym rozwiązaniem.

Pytanie było o coś prostego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...