Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Hmm, moze zanim wypowiedza sie madrzejsi to tak, no mozesz na wylocie powietrza na dole założyc przepustnice (sterowana na lince,albo z pręta) coby to przymknąć w razie czego.

Jednak czy jest to koniecznosc to nie wiem.

 

Szyber na górze(dymny) to jesli kominek nie jest wyposazony w to urzadzenie,to jak mi na forum doradzali warto założyc.Bedziesz miał jakies oszczednosci.

 

pozdrawiam

 

PS poprawcie mnie jesli sie myle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! Proszę o fachową poradę dotyczącą wyboru wkładu kominkowego. Wraz z żoną (i to równocześnie :D zachorowaliśmy na wkład wyspowy. Wiadomo: przeszklone dwie szyby długie i jedna krótka, efekt wizualny przede wszystkim (ogień widoczny z trzech stron, kominek umieszczony centralnie w salonie), nie będzie głównym źródłem ciepła, choć jest DGP.

Niestety cena takiego rozwiązania powala :( (dodam, że zapatrzyliśmy się na wkłady z szybami bez "ramek").

I tu proszę o radę: jeśli już wyskrobiemy te fundusze (grubo ponad 10 tys) to co wybrać: Spartherm Arte U70 (chyba najmniejszy, najbardziej zgrabny), jest też Jotul Atraflam Epi oraz wkład Totem Epi, a może coś z TurboFonte (Cheminees Turbo Fonte sd epi 950). Z tym, że te ostatnie trochę duże. Chciałbym mieć pewność, że dokonałem najlepszego wyboru z punktu widzenia technicznego i użytkowego. Na co jeszcze zwrócic uwagę przy montażu, czy też montować wspomniane tu nakładki akumulacyjne?

A może ktoś z Państwa przedstawi mi na priva rozsądną ofertę zakupu takiego wkładu? :roll: Będę wdzięczny za wskazówki. Pozrdrawiam z Mazur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlączam się do powyższego pytania mnie także interesują takie kominki "akwarium" dodam jeszcze do powyższych chazelles GV 1000 EPI,mój kominek będzie bez DGP, jest ich faktycznie kilka i proszę ekspertów o radę na który polować, i jeszcze jedno chyba glupie pytanie :oops: czy z takiego kominka można odprowadzać spaliny stalową rurą zamiast komina?,takżeby kominek byl wyczystką ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlączam się do powyższego pytania mnie także interesują takie kominki "akwarium" dodam jeszcze do powyższych chazelles GV 1000 EPI,mój kominek będzie bez DGP, jest ich faktycznie kilka i proszę ekspertów o radę na który polować, i jeszcze jedno chyba glupie pytanie :oops: czy z takiego kominka można odprowadzać spaliny stalową rurą zamiast komina?,takżeby kominek byl wyczystką ?

 

Z tą rurą, to nie jest najlepszy pomysł.

Kominek wymaga, do prawidowej pracy, rozgrzanego komina, a przy takiej rurze raczej będzie to trudne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do specjalistów kominkowych, bo już zamotaliśmy się w różnych opiniach...

Mamy dom z poddaszem, ale w tej chwili poddasze jest niewykończone i będzie nieogrzewane. Tak więc kocioł gazowy i kominek z płaszczem wodnym ma do ogrzania obecnie 122 m2, dopiero po wykończeniu poddasza w bliżej nieokreślonej przyszłości będzie dwa razy więcej. Zakładaliśmy, że kupimy piec i kominek o takiej mocy, aby w przyszłości ogrzać całość 240 m2. Tymczasem wykonawca naszej instalacji przekonauje nas, że kominek z płaszczem możemy mieć tylko 12 kw, max. 14, ponieważ wkład o większej mocy będzie co chwilę się gotował, przy naszej obecnej powierzchni grzewczej... Wygląda na to, że nie możemy kupić kominka z płaszczem, bo w przyszłości kominek 12 kw nie ogrzeje 240 m2. W chwili, gdy zaczniemy palić wyłączy się piec gazowy i na górze będzie zimno bo kominek będzie miał za małą moc?

Czy jest sposób, aby pomimo wszystko zastosować rozwiązanie z płaszczem? Dodam, że wizja 500 l zbiornika odbierajacego ciepło z wkładu odpada, bo i nie ma na to miejsca i jest to bardzo drogie...

Czy mam sobie dać spokój z płaszczem i kupić normalny kominek???

 

Będę wdzięczna za wszystkie porady, już sami nie wiemy jakie rozwiązanie jest najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do specjalistów kominkowych, bo już zamotaliśmy się w różnych opiniach...

Mamy dom z poddaszem, ale w tej chwili poddasze jest niewykończone i będzie nieogrzewane. Tak więc kocioł gazowy i kominek z płaszczem wodnym ma do ogrzania obecnie 122 m2, dopiero po wykończeniu poddasza w bliżej nieokreślonej przyszłości będzie dwa razy więcej. Zakładaliśmy, że kupimy piec i kominek o takiej mocy, aby w przyszłości ogrzać całość 240 m2. Tymczasem wykonawca naszej instalacji przekonauje nas, że kominek z płaszczem możemy mieć tylko 12 kw, max. 14, ponieważ wkład o większej mocy będzie co chwilę się gotował, przy naszej obecnej powierzchni grzewczej... Wygląda na to, że nie możemy kupić kominka z płaszczem, bo w przyszłości kominek 12 kw nie ogrzeje 240 m2. W chwili, gdy zaczniemy palić wyłączy się piec gazowy i na górze będzie zimno bo kominek będzie miał za małą moc?

Czy jest sposób, aby pomimo wszystko zastosować rozwiązanie z płaszczem? Dodam, że wizja 500 l zbiornika odbierajacego ciepło z wkładu odpada, bo i nie ma na to miejsca i jest to bardzo drogie...

Czy mam sobie dać spokój z płaszczem i kupić normalny kominek???

 

Będę wdzięczna za wszystkie porady, już sami nie wiemy jakie rozwiązanie jest najlepsze...

i tak wybrać musisz sama :wink: mniejszy pociągnie nawet ponad 200m2 ale do mius paru stopni ( na zewnątrz, ale zależy to też od jakości ocieplenia domu) w większym palenisku np; 24 kw można palić delikatnie na minimalnnych obrotach :wink: wydajność firmy podają :

1.minimalną

2.nominalną

3.maksymalną

ogólnie 99% wodnych palenisk konstrukcyjnie jest do D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w firmie,ktora zajmuje sie kominkami, kompleksowo rzecz jasna:)

Odpowiem na wszystkie pytania, doradze. Dotyczy to kominków, ktore maja dopiero powstac,jak rowniez tych, ktore juz istnieja.

Niewazne czy ktokolwiek z Panstwa bedzie mial pytania zwiazane z codziennym uzytkowaniem kominka czy moze bedzie to wynikalo z jakiegos problemu z tym, niewatpliwie rewelacyjnym zrodlem taniego ciepla w naszych czterech katach. ZAPRASZAM.

 

Mam dwa pytanka:

- użytkuję w salonie piec na drewno tzw. "kozę" . Jest ona połączona sztywnym przewodem do komina. Do góry a potem w komin na kształt obróconego L. Rura jest zamurowana i zauważyłem że z czasem się lekko wysuwa z komina. Pytanie, czy można ją czymś posmarować, klejem tak aby się nie wysuwała?

- ile prądu w watach bierze przeciętna pompa CO na 1/2/3 biegu?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi proszę przy wyborze wkładu do nowoczesnej obudowy kominka. Szukam juz wkładu 3 miesiące i w końcu muszę go kupić.

Zastanawiamy się nad wkładem:

1. Supra Univers II 200AD Pack PN ok. 7 tys. http://www.kominkowo.pl/?temat=prod_ex&produkt=Univers_200_AD_Pack_PN&galeria=on&ph=1

 

2. lub wersja bardziej ekonomiczna Laudel Grande Vision 15 Kw, oczywiście bez złotych ramek http://www.polskiekominki.istore.pl/sklep,3982,,,03,,pl-pln,545121,0.html

 

3. lub Laudel Compact 14 Kw http://www.polskiekominki.istore.pl/sklep,3982,,,03,,pl-pln,557933,0.html

 

Wersja nr 1 jest wydaje nam się najfajniejsza, ale jest 2 razy droższa od modelu 2 i 3.

Czy pod względem jakościowym i estetycznym warto tyle dopłacić? mam do ogrzania ok. 140 m2. Czekam pilnie na Wasze sugestie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można kupić wkład w granicach 3000zł z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz? Byłem w salonie Laudela i dowiedziałem się że najtańszy wkład z takim doprowadzeniem jest za prawie 6000. Mnie "dzikie węże" w kominku nie są potrzebne, jakiej firmy mam szukac w normalnej cenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można kupić wkład w granicach 3000zł z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz? Byłem w salonie Laudela i dowiedziałem się że najtańszy wkład z takim doprowadzeniem jest za prawie 6000. Mnie "dzikie węże" w kominku nie są potrzebne, jakiej firmy mam szukac w normalnej cenie?

 

Mam podobną zagwozdkę... Na pewno Lechma ma doprowadzenie z zewnątrz i za 4k to wyrwiesz... poza tym KFD Eko Pano 90 4,5k, a Dovre ma z kolei w modelu 2180 , ale one chodzą po 6k... tyle kojarzę... Ja sam nie wiem czy szukać z tym doprowdzeniem czy wziążc taki, który niby nie ma, ale zostawić mu rurę pod rusztem niech dmucha i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spartherm Ambiente Bravo - przy obecnym kursie Euro około 4500,00 zł (z VAT-em 7%)

Doprowadzenie powietrza, dopalanie salin, wyłożenie szamotowe (waga wkładu grubo ponad 200 kg), duże rozmiary i nowoczesny "dizajn" przeszklenia.

Porównując do niego taką Lechmę to tak jakby postawić obok dobrego samochodu traktor rodem z PRL-u :wink:

Polecam. W tym przedziale cenowym najbardziej rozsądny produkt na rynku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Dovre ma z kolei w modelu 2180 , ale one chodzą po 6k...
A to dziwne. W ostatniej wycenie kominka, którą dostałem cena to 4,5tyś z 7%.

 

NO tak przy 7%, ale ja biorę z 22% bo mam swojego majstra...

Hmm

A z 22% to wychodzi ok 5,100. Sprawdź czy nie przepłacasz.

Czy majster nie może go kupić dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...