Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Mam do zanawców prośbę o radę.

Mój kominkarz twierdzi, że moc kominka to pic na wodę bo w rzeczywistości to drewno daje moc grzewczą, a nie palenisko. Wielki miszcz twierdzi, że mogę sobie kupić wkład na 12kW i bez problemów ogrzeję nim 150m2 mieszkania. I tak samo długo to ciepło będzie trzymane. Ze względu na oszczędność miejsca chcialabym zakupić wkład pionowy i mam problem z tą mocą...

Czy ktoś mógłby mi doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Jako świeżak, który dopiero "wgryza" się w temat kominków chciałbym jeżeli to mozliwe uzyskać troszkę wiadomości o wkładach kominkowych. chciałbym ogrzewać kominkiem parterowy dom o pow. 100m2 (bez garazu 80m2) wykozystując grawitacyjny system DGP, zakładam, że salon o pow 36m2 z kuchnia bedzie ogrzewany promieniowaniem z szyby, natomiast pozostale 2 sypialnie po 12m2 i gabinet 9m2 będą ogrzewane za pomocą rur z goracym powietrzem. Czy taki system jest optymalny?

Oglądałem juz oferty kilku producentów, ale chciałbym żeby mi Pan polecił optymalney wkład, lubię rzeczy ergonomiczne zeby ani nie przepłacic, ani nie kupic czegos co sie nie sprawdzi.

Zakładam, że wkład ma być klasy C (do ciągłego palenia), z szyba pryzmatyczną (klasycznie pryzmatyczną, nie podpba mi sie ta oferowana przez Tarnawę ;( najlepiej z doprowadzeniem powietrza do spalania z zwenątrz bezpośrednio do wkładu ( jeżeli nie to no w takim razie jak najlepiej je dostarczyć).

Z góry dziekuję za odpowiedzi, podejżewam ze bedzie jeszcze sporo pytan ale na poczatek mysle, ze te najwazniej sze juz zadałem

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 months później...
Czy tutaj ostatnio pojawiają się jakieś odpowiedzi? Widze same pytania.. Ja np. jestem ciekaw czy doprowadzenie powiedztrza rurą 8cm jest wystarczające. Kominek tylko do celów estetycznych. Jak przy okazji jakieś ciepło wytworzy sie to chcę go delikatnie rozprowadzić grawitacyjnym dgp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie powietrza doprowadzonego do kominka.

Obudziłem się jak wylewki były już zrobione i jedyny rozwiązaniem (doradzanym zresztą przez fachowców) było doprowadzenie powietrza w ścianie. Niestety powietrze idzie z góry ponieważ w wylewkach są rurki z C.O. a trzeba było jakoś ominąć otwory drzwiowe. Moje pytanie brzmi: czy kominek ma tak mocny ciąg powietrza że moje doprowadzenie pow. z zewnątrz nie zadziała jak wentylacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś kominek Byrskiego z przepustnicą? Chodzi mi o sterownik Delta 100K, czy oprócz utawiania temp.otwierania zamykania przepustnicy to jeszcze ma jakieś funkcje doustawienia? Jest jakaś do niego instrukcja??

W czym masz problem jestem autoryzowanym instalatorem byrskiego może będę mógł pomuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie powietrza doprowadzonego do kominka.

Obudziłem się jak wylewki były już zrobione i jedyny rozwiązaniem (doradzanym zresztą przez fachowców) było doprowadzenie powietrza w ścianie. Niestety powietrze idzie z góry ponieważ w wylewkach są rurki z C.O. a trzeba było jakoś ominąć otwory drzwiowe. Moje pytanie brzmi: czy kominek ma tak mocny ciąg powietrza że moje doprowadzenie pow. z zewnątrz nie zadziała jak wentylacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wysoko od wkładu powinien być zainstalowany dystrybutor? czy radiator lepiej dać nad dystrybutorem czy pod ?

 

witam

 

To zależy od wysokości wkładu i od różnicy wysokości między ramką wkładu a zwieńczeniem króćca dymowego. W praktyce dystrybutor powinien się kończyć mniej więcej na wysokości króćca dymowego.

Radaiator zdecydowanie nad dystrybutorem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie powietrza doprowadzonego do kominka.

Obudziłem się jak wylewki były już zrobione i jedyny rozwiązaniem (doradzanym zresztą przez fachowców) było doprowadzenie powietrza w ścianie. Niestety powietrze idzie z góry ponieważ w wylewkach są rurki z C.O. a trzeba było jakoś ominąć otwory drzwiowe. Moje pytanie brzmi: czy kominek ma tak mocny ciąg powietrza że moje doprowadzenie pow. z zewnątrz nie zadziała jak wentylacja ?

 

Hmmmm

To zależy od tego czy wkład ma możliwość doprowadzenia powietrza bespośrednio do paleniska oraz od tego czy wykona Pan to doprowadzenie od zachodniej strony, jeśli byłaby taka możliwość nie powinno być większego problemu bo powietrze będzie nawiewane do pomieszczenia. WIATRY w POLSCE WIEJĄ NAJCZĘŚCIEJ OD ZACHODU !!!!! Proszę o tym pamiętać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o opinię na temat wkładów kominkowych z płaszczem firmy urlich.Nie znalazłam nic na ich temat na forum.Czy może wiecie coś na ich temat.Wcześniej miała ich piec na olej i zbiornik na wodę i nie było problemów.

 

Witam

 

Nie znam tej marki.

Bardzo mi przykro.

Pozdrawiam

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...