Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

A w międzyczasie wynalazałem takie coś

http://www.merkurykominki.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=203&Itemid=238

Merkury COSMO WH

Pięękny, szeroki i niski, z szamotem w środku (może szyba nie będzie sie tak brudziła) i z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Piszą o jakiejś cyrkulacji powietrza - nie wiem o co cho - napisałem do nich mailika zobaczymy czy coś odpiszą :)

 

Czy mi sie wydaje czy wszeskie trzy HajdukWolcano W, Mercury Cosmo WH i Aquarius z Pama-kominki sa bardzo podobne??

 

Co sądzą fachowcy?

 

Co z Mercurym i jego jakością??

 

Też zastanawiam sie nad wkładem Firmy Merkury. Interesuje mnie powietrzny model 114. Czy nikt nie zetknał sie z produktami tej firmy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w międzyczasie wynalazałem takie coś

http://www.merkurykominki.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=203&Itemid=238

Merkury COSMO WH

Pięękny, szeroki i niski, z szamotem w środku (może szyba nie będzie sie tak brudziła) i z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Piszą o jakiejś cyrkulacji powietrza - nie wiem o co cho - napisałem do nich mailika zobaczymy czy coś odpiszą :)

 

Czy mi sie wydaje czy wszeskie trzy HajdukWolcano W, Mercury Cosmo WH i Aquarius z Pama-kominki sa bardzo podobne??

 

Co sądzą fachowcy?

 

Co z Mercurym i jego jakością??

 

Też zastanawiam sie nad wkładem Firmy Merkury. Interesuje mnie powietrzny model 114. Czy nikt nie zetknał sie z produktami tej firmy ???

miałem kiedyś kontakt z poprzedniczką tej firmy tzn. HAGOS MERKURY (upadła).... w sądzie się skończyło :wink: :-? wygrałem po siedmiu latach :-? robili buble, następcy robią jak robią :wink: ja omijam ich szeeeeeeerokim łukiem :wink: popatrz na parametry :wink: nadają się na atrapę, ale do ogrzewania ... gdzieś jest na forum temat "zadowolonego" właściciela ich "paleniska" :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Merkury odpada :(

 

A jak z tymi Pama kominkami ?

Użytkuje ktoś?

 

Jak opowiadał mi ktoś od producenta (dzwoniłem) to szamot który jest do pewnej wysokości powoduje że temperatura jest dosyć wysoka i wszystko się łądnie dopala - czyli szyba tak się nie brudzi.

 

Prawda to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo mi sie podoba taki wklad: Aerjolly trójstronny. Czy ktos umialby powiedziec ile on kosztuje? Albo inny podobny w rozsadnej cenie. Wszystkie, ktore ja znalazlem byly w cenie powyzej 13 tys PLN.

 

Jezeli nie taki jak powyzej to ktory z ponizszych doradzacie?

LAUDEL 700 Compact 3 szyby

Fonte Flamme Specialvision 3 szybowy 760SP

Arysto 10 LP

Albo inny ktory wyglada podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, w takim razie pewnie skazany jestem na drogiego sparthema. Cięzko znaleść przyzwoity wkład z szybami na przestrzał i szczelnym doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Szkoda że Dovre nie robi takich wkładów z dwoma szybami.
troskę gorszy i tańszy od spartherma jest hajduk (łatwe do poprawienia :wink: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Merkury odpada :(

 

A jak z tymi Pama kominkami ?

Użytkuje ktoś?

 

Jak opowiadał mi ktoś od producenta (dzwoniłem) to szamot który jest do pewnej wysokości powoduje że temperatura jest dosyć wysoka i wszystko się łądnie dopala - czyli szyba tak się nie brudzi.

 

Prawda to to?

Zrobiłem kilkadziesiąt, ale od kilku lat robię tylko dobrym znajomym :wink: (certyfikaty, dopuszczenia i takie tam :-? ) i okolo stu wkładów otwartych (bez szyby), wyszły z mody :-? już prawie zapomniałem jak się je robi :wink:

Szamot podnosi temperaturę, ale też blokuje odbiór ciepła :wink: trzeba złapać to ciepło wyżej :wink: inaczej wyleci kominem :-?

tu było troszkę o szamocie

http://forum.muratordom.pl/dorobienie-szamotu-w-kominku-potrzebne-porady,t121296.htm?highlight=merkury

szyba się mniej brudzi jak odpowiednio rozwiązano dopływ powietrza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo mi sie podoba taki wklad: Aerjolly trójstronny. Czy ktos umialby powiedziec ile on kosztuje? Albo inny podobny w rozsadnej cenie. Wszystkie, ktore ja znalazlem byly w cenie powyzej 13 tys PLN.

 

Jezeli nie taki jak powyzej to ktory z ponizszych doradzacie?

LAUDEL 700 Compact 3 szyby

Fonte Flamme Specialvision 3 szybowy 760SP

Arysto 10 LP

Albo inny ktory wyglada podobnie.

co to ??? :oops: jakiegoś linka lepiej wklej :wink: tyle się rodzi na rynku wynalazków że cięzko nadążyć :-?

a z tych podanych to żaden do grzania, jak na atrapę to mogą być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to ??? :oops: jakiegoś linka lepiej wklej :wink: tyle się rodzi na rynku wynalazków że cięzko nadążyć :-?

a z tych podanych to żaden do grzania, jak na atrapę to mogą być :wink:

Oto link.

http://www.jolly-mec.it/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=52

 

Nie znam sie na kominkach :( Chodzi mi o wyglad. Chce miec kominek z szyba na 3 strony. Nie mam zamiaru kominkiem ogrzewac domu, nie bede rozprowadzal powietrza do innych pokoi poza tym, w ktorym jest kominek. Prosze o polecenie jakiegos w rozsadnej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to ??? :oops: jakiegoś linka lepiej wklej :wink: tyle się rodzi na rynku wynalazków że cięzko nadążyć :-?

a z tych podanych to żaden do grzania, jak na atrapę to mogą być :wink:

Oto link.

http://www.jolly-mec.it/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=52

 

Nie znam sie na kominkach :( Chodzi mi o wyglad. Chce miec kominek z szyba na 3 strony. Nie mam zamiaru kominkiem ogrzewac domu, nie bede rozprowadzal powietrza do innych pokoi poza tym, w ktorym jest kominek. Prosze o polecenie jakiegos w rozsadnej cenie :)

ciekawe z jakiej choinki się urwali :oops: :-? pierwszy raz widzę ten wynalazek :oops: jak bym mógł dotknąć :-? to bym powiedział, tzn napisał więcej :wink: na stronce troszkę sprzecznych i mało danych, a obudowanie dysrybutorem (tylko takie zdjęcia) to "mistrzostwo świata" :-? :wink: jak dla mnie dyskfalifikacja.

Jak chcesz tylko widzieć od czasu do czasu ogień, to tylko otwarty kominek :wink: wyjdzie w bardzo rozsądnej cenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe z jakiej choinki się urwali :oops: :-? pierwszy raz widzę ten wynalazek :oops: jak bym mógł dotknąć :-? to bym powiedział, tzn napisał więcej :wink: na stronce troszkę sprzecznych i mało danych, a obudowanie dysrybutorem (tylko takie zdjęcia) to "mistrzostwo świata" :-? :wink: jak dla mnie dyskfalifikacja.

Jak chcesz tylko widzieć od czasu do czasu ogień, to tylko otwarty kominek :wink: wyjdzie w bardzo rozsądnej cenie :wink:

 

Nie chce kominka otwartego. Jak rozumiem wklady powietrzne to takie gdzie rurami rozprowadzam powietrze po domu. A z plaszem wodnym? Podlaczam pod istalacje C.O. w domu?

 

Co sadzisz o tych wkladach:

 

http://www.centrumkominkow.com/?run=oferta&menu_ofertaid=2&menu_katid=72&katid=72&itemid=1396&lang=pl

 

http://www.tarnava.com.pl/index.html?grp=319&info=602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe z jakiej choinki się urwali :oops: :-? pierwszy raz widzę ten wynalazek :oops: jak bym mógł dotknąć :-? to bym powiedział, tzn napisał więcej :wink: na stronce troszkę sprzecznych i mało danych, a obudowanie dysrybutorem (tylko takie zdjęcia) to "mistrzostwo świata" :-? :wink: jak dla mnie dyskfalifikacja.

Jak chcesz tylko widzieć od czasu do czasu ogień, to tylko otwarty kominek :wink: wyjdzie w bardzo rozsądnej cenie :wink:

 

Nie chce kominka otwartego. Jak rozumiem wklady powietrzne to takie gdzie rurami rozprowadzam powietrze po domu. A z plaszem wodnym? Podlaczam pod istalacje C.O. w domu?

Co sadzisz o tych wkladach:

 

http://www.centrumkominkow.com/?run=oferta&menu_ofertaid=2&menu_katid=72&katid=72&itemid=1396&lang=pl

 

http://www.tarnava.com.pl/index.html?grp=319&info=602

ja bym ten drugi wybrał, tzn. na dole

i mieszane, część ciepła do powietrza, część do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ten drugi wybrał, tzn. na dole

i mieszane, część ciepła do powietrza, część do wody

 

A tak mozna ? :o Hmm chyba zanim wybiore jakis wklad musze sie udac do specjalisty :D

 

Jezeli chodzi o walory estetyczne to 100% pasuje mi ten MCZ. Czy umiesz polecic jakies inne wygladajace tak samo (tzn. dwie scianki przeszkolne duze a jedna mala) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, w takim razie pewnie skazany jestem na drogiego sparthema. Cięzko znaleść przyzwoity wkład z szybami na przestrzał i szczelnym doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Szkoda że Dovre nie robi takich wkładów z dwoma szybami.
troskę gorszy i tańszy od spartherma jest hajduk (łatwe do poprawienia :wink: )

 

Czy mozesz wyjaśnic co nalezy poprawić w hajduku ?

Jeśli nie chcesz publicznie to na PW... dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W tej firmie to przede wszystkim należy poprawić traktowanie spraw reklamacyjnych i podejście w tym względzie zarówno do klienta ostatecznego (indywidualnego) jak i do samego dystrybutora ich wyrobów (sprzedawcy)...

Bez komentarza...

A z rzeczy technicznych - dokładność wykonania (na trzy takie same wkłady, które przyszły do sprzedaży u mojego znajomego, każdy miał inne wymiary liniowe, warunkujące zabudowę :o :lol:, no myślałem że boki będę zrywał ze śmiechu).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można kominek wbudować w istniejący komin zbudowany z pełnej cegły, a w środku mający wkład ceramiczny? Innymi słowy, chodzi mi o to, żeby wkład kominkowy jak najmniej z tego komina wystawał.

 

Komin na projekcie wyglądał tak (szukać po lewej stronie, w połowie wysokości :) ):

 

http://lh4.ggpht.com/_48TWBczs9hc/RsgFGjllp_I/AAAAAAAAAU0/ccji2ivtU1c/s800/projekt.jpg

 

Docelowo komin został zbudowany tylko z dwoma kanałami - dymowym i jednym wentylacyjnym, który podobno musi być przy kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...