Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Mam chyba problem- planowałam w domu kominek z rozprowadzeniem ciepła ale zmartwiłam sie, ze to rozprowadzenie nie zmiesci mi sie pod schodami- no własnie bo w projekcie kominek mam pod schodami- sami zobaczcie

http://images41.fotosik.pl/81/376c1dd1e26a3323m.jpg

napiszcie prosze, ze sie myle i ze bedzie mozliwosc zrobienia rozprowadzenia, bo to ma byc glowne ogrzewanie domu!

Witam

Za kominkiem, tzn. obok komina :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

być może to pytanie już padło, ale jakoś nie mogę znaleźć.

czym najlepiej przymocować wełnę kominkową do ściany oraz do rigipsów którymi będzie obudowany kominek?

 

Do obudów kominkowych, gdzie są wysokie temperatury ze względów zdrowotnych nie powinno się używać wełny mineralnej. Na Zachodzie już tak się nie robi. Poza tym po ok. 10 latach i tak wełna skrystalizuje się. Najlepiej zastosować specjalne płyty izolacyjne (np. Super Isol) - wyglądają jak karton-gips (można je ciąć, skręcać, malować), ale wytrzymują 1000 stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba problem- planowałam w domu kominek z rozprowadzeniem ciepła ale zmartwiłam sie, ze to rozprowadzenie nie zmiesci mi sie pod schodami- no własnie bo w projekcie kominek mam pod schodami- sami zobaczcie

http://images41.fotosik.pl/81/376c1dd1e26a3323m.jpg

napiszcie prosze, ze sie myle i ze bedzie mozliwosc zrobienia rozprowadzenia, bo to ma byc glowne ogrzewanie domu!

Witam

Za kominkiem, tzn. obok komina :wink:

Pozdrawiam.

dzieki- na Ciebie zawsze mozna liczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kilka pytań odnośnie obudowy kominka, którą sam zamierzam wykonać. Kominek mam z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz i doprowadzenie to jest podpięte bezpośrednio do kominka. Tu rodzi mi się pytanie: Dodatkowo powinno dochodzić powietrze do wnętrza obudowy - czy należy zrobić na dole otwór, przez który wchodziłoby powietrze z pokoju do środka obudowy, a po ogrzaniu wychodziłoby kratkami? Może nie ma takiej potrzeby? Może wystarczy szczelina wokół drzwiczek kominka (obudowa przecież nie może chyba być na styk do kominka) i jak duża ta szczelina być powinna? Jeszcze pytanie: Czy obudowę z gazobetonu należy od środka wykładać wełną? Bo jeżeli tak to może lepiej (łatwiej) zrobić z suchego tynku?

Proszę o konkretne rady.

Dzięki z góry za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam sie do tematu chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy kupnie kominka z płaszczem wodnym.

 

Znalazłem 2 kominki jeden wydaje sie tańszy ale ma krotsza gwarancje bo tylko 2 lata ale i jest tańszy

http://allegro.pl/item587821015_termokominek_kominek_z_plaszczem_wodnym_wklad_25.html

 

a drugi który znalałem jest wykonany z grubej stali kotłowej i ma 5 lat gwarancji.

Chciałbym kupić w miarę tani i dobry kominek z płaszczem najlepiej gdyby miał długi czas palenia i ok 20 kw

oto drugi

http://www.kajtel.otwarte24.pl/5,kominek-Martyn-III-wsad-moc-16-kW

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam pytanie do uzytkowników kominków i instalatorów.

Planuje załozyc kominek LECHMY z płaszczem wodnym, mam w podłodze uszukowany dolot powietrza. Bedzie też wkład w kominie z cegły.Moje pytanie: Czy do komina musi byc zrobiony tzw. czyszczak. Z tyłu komina mam brodzik w łazience,a z frontu pod kominkiem będzie dolot powietrza wiec nie będzie dojścia do ewentualnego czyszczaka. czy ten czyszczak musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam pytanie do uzytkowników kominków i instalatorów.

Planuje załozyc kominek LECHMY z płaszczem wodnym, mam w podłodze uszukowany dolot powietrza. Bedzie też wkład w kominie z cegły.Moje pytanie: Czy do komina musi byc zrobiony tzw. czyszczak. Z tyłu komina mam brodzik w łazience,a z frontu pod kominkiem będzie dolot powietrza wiec nie będzie dojścia do ewentualnego czyszczaka. czy ten czyszczak musi być?

jeżeli nie chcesz mieć pożaru sadzy w kominie to obowiążkowo zainstaluj wyczystkę komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARIOBROS.

czy mozliwe jest zatem zrobienie wyczystki od frontu kominka (pod kominkiem)? Mam tam (od spodu) doprowadzona rurę w posadzce do powietrza. czy jest to mozliwe ? bo jakoś nie moge sobie tego wyobrazić. W ostateczności bedzie musiala byc wyczystka w łazience (a na dodatek w brodziku). TRAGEDIA. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez poprosze o pomoc i rade.Kominek bedzie stal pomiedzy kuchnia a salonem (sciana kominkowa bedzie "dzielic" te dwa pomieszczenia.Zalezy mi aby nie wyszla ona zbyt grzmociasta i gruba ale rownoczesnie komin bedzie murowany tradycyjnie (z cegly)Prosze o odpowiedz czy dobrze sobie obliczylam ze komin murowany tradycyjnie wyjdzie szerokosci 62 cm?

Rozrysowalam sobie to w ten sposob ze dwie cegly po 25 cm plus jedna w "poprzek" Wychodzi mi wtedy otwor dymowy 38x26 -czy jest to prawidlowe?

Chcialabym wklad kominkowy umiescic z boku komina a ze raczej w kominie bede musiala jeszcze zgrupowac otwory wentylacyjne to mam pytanie czy wyczystka do kominka moze znajdowac sie pod katem 90 st od wpiecia kominka ?(przewaznie na zdjeciach widzialam ze znajduje sie ona na przeciw wkladu kominkowego ale u mnie wlasnie bedzie tam wentylacja)

Bede wdzieczna za podpwoiedzi jak to wszystko rozwiazac i czy dobrze licze ze ten komin spalinowy plus dwie wentylacje (jedna pod druga) dadza mi ogolny wymiar komina 62x100 cm????? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...