Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wykonawca sugerował wykonanie doprowadzenia powietrza do paleniska poprzez OSOBNY kanał wentylacyjny umieszczony w systemowym kominie schiedel.

 

Tak wszystko przygotowałem, ale wszyscy - reku, kierbud, etc. mają wątpliwość czy to dobre rozwiązanie i zasiali mi niepewnośc...

 

Może ktoś ma takie rozwiazanie lub widział jego efekty ?

 

W tej koncepcji powietrrze doprowadzane np. zimą ogzrewa się w kominie a nie tak jak czerpane 3 m przewodem went. prosto z zewn.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

A jeszcze jedno pytanie, jesli można - co masz na podłodze pod kominkiem: płytki, czy drewno? Bo z żoną nie możemy się zdecydować, raz przeważa drewno, a raz płytki...

Mogę wtrącić ? :wink:

Gdzieś widziałem fajne rozwiązanie - na około kominka było drewno, ale położona na to taka grubsza specjalna szyba półokrąg i mi się takie coś podobało, jeśli przejdzie u mojej żonusi to tak będzie u mnie :wink:

Ale gdzie to widziałem to zastrzelcie mnie - nie wiem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wtrącić ? :wink:

Gdzieś widziałem fajne rozwiązanie - na około kominka było drewno, ale położona na to taka grubsza specjalna szyba półokrąg i mi się takie coś podobało, jeśli przejdzie u mojej żonusi to tak będzie u mnie :wink:

Ale gdzie to widziałem to zastrzelcie mnie - nie wiem :oops:

Fajny pomysł - dzięki. Muszę pogooglować... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy kochani, ale ja POD kominkiem nie mam nic... stoi na wylewce, a i to be z styro... a PRZED kominkiem będzie ceramika - mozaika dokładnie... kominek jest specjalnie podniesiony o ok 1cm by się tam to zmieściło na głebokość ok 3 cm o ile dobrze pamiętam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o poradę. Zawsze podobały mi się kominki otwarte. Czasami jednak potafi się z nich wydobyć nieco smrodu, a i z bezpieczeństwem nie jest zbyt ciekawie. Dlatego obmyślam coś takiego jak kominek otwarty, ale z zamontowaną na jakichś szynach szybą podnoszoną do góry i chowaną w obudowie kominka. Komninek otwart lub zamnknięty w zależności od potrzeby.

Podejrzewam, że od strony technicznej jest to wykonalne, ale czy bardzo drogie?

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma coś takiego u siebie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o poradę. Zawsze podobały mi się kominki otwarte. Czasami jednak potafi się z nich wydobyć nieco smrodu, a i z bezpieczeństwem nie jest zbyt ciekawie. Dlatego obmyślam coś takiego jak kominek otwarty, ale z zamontowaną na jakichś szynach szybą podnoszoną do góry i chowaną w obudowie kominka. Komninek otwart lub zamnknięty w zależności od potrzeby.

Podejrzewam, że od strony technicznej jest to wykonalne, ale czy bardzo drogie?

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma coś takiego u siebie?

Pozdrawiam

Witam.

Wykonany zgodnie z zasadami działała bez takich problemów :wink: co do bezpieczeństwa Masz troszkę racji, ale można zabezpieczyć ekranem szklanym albo siatkowym.

Od strony technicznej jest to wykonalne, ale troszkę skomplikowane :wink: inaczej pobiera powietrze kominek otwarty, a inne zasady są przy kominku zamkniętym szybą, dodatkowym utrudnieniem jest połączenie materiału tzn. cegła szamotowa przy tradycyjnym kominku, a stalowe drzwiczki (rozszerzalność termiczna materiałów) Prościej kupić takie gotowe palenisko :wink: tylko cena... :-? zobacz np: paleniska spartherm.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca sugerował wykonanie doprowadzenia powietrza do paleniska poprzez OSOBNY kanał wentylacyjny umieszczony w systemowym kominie schiedel.

 

Tak wszystko przygotowałem, ale wszyscy - reku, kierbud, etc. mają wątpliwość czy to dobre rozwiązanie i zasiali mi niepewnośc...

 

Może ktoś ma takie rozwiazanie lub widział jego efekty ?

 

W tej koncepcji powietrrze doprowadzane np. zimą ogzrewa się w kominie a nie tak jak czerpane 3 m przewodem went. prosto z zewn.

 

Pozdrawiam

Efekty będą mizerne dlaczego po pierwsze trzeba sobie odpowiedzieć na jakiej zasadze działa komin a komin działa na zasadzie różnicy ciśnień to znaczy iż powietrze dostarczane do paleniska musi być doprowadzone na dole gdzie panuje niższe ciśnienie atmosferyczne niż na szczycie komina gdzie te ciśnienie jest wyższe dzienki różnicy ciśnień występuje w kominie ciąg spalin.Pozatym jeżeli wogle będzie cug przy doprowadzeniu powietrza z szczytu komina to częściowo będą zaciągane do spalania spaliny z komina położonego koło wentylacji.No i wreście lepiej jak powietrze do spalania jest zimne niż ogrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy kochani, ale ja POD kominkiem nie mam nic... stoi na wylewce, a i to be z styro... a PRZED kominkiem będzie ceramika - mozaika dokładnie... kominek jest specjalnie podniesiony o ok 1cm by się tam to zmieściło na głebokość ok 3 cm o ile dobrze pamiętam :)

Acha, faktycznie pod kominkiem ja też będę miał tylko wylewkę :-) Chociaż wczoraj trochę ją pociąłem, żeby zrobić doprowadzenie powietrze do kominka... A przed kominkiem ta szyba na drewnie mi się spodobała... Ma ktoś takie cudo? A możesz jeszcze napisać (na priv?), ile zapłaciłaś za ten kominek i jakiej firmy masz wkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam dokładnie to co na tej stronie :)

 

http://www.kominkiikominy.pl/index.php?show=strony_produkt_opis&typ=1&id=1477

 

czyli Spartherma Arte 1VH z szybą unoszoną do góry :) oczywiście to co widzisz to jest cena za wkład i obudowę... trzeba sobie jeszcze doliczyć za montaż i mat. montażowe, ale to jak wszędzie :)

 

jednak o tym to już z p. Danielem musisz pogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tuż przed wylewkami, a nie mam jeszcze kanału doprowadzającego powietrze do kominka. Ze względu na to, że kanał będzie w wylewce, chcę zastosować kanał płaski.

Czy 150x50 będzie wystarczający?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Up...

Nie jestem specjalistą, ale moim zdaniem spokojnie wystarczy - przekrój wychodzi taki jak z okrągłej rury fi 100, a takie chyba się daje na czerpnię, jak jest miejsce. Poza tym, wczoraj pytałem specjalisty, bo u siebie właśnie ciąłem wylewkę i wrzuciłem rurę 110x55 i powiedział, że będzie OK. Ale jeszcze raz zaznaczam - nie jestem specjalistą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za murem w izloacji chcę się podnieść 50-70cm, żeby wylot nie był tuż nad ziemią (dwa kolanka, też są na aukcjach). Dzwoniłem do sprzedawcy i coś tam mają. Prostokątna kratka wentylacyjna kosztuje u niego 14zł, pasuje do tych kanałów, jest chyba w dwóch kolorach. Pod kratkę gość polecił mi włożyć gęstą siatkę - owady.

Nawet podawał mi stronę producenta tych kratek, ale już nie pamiętam :oops: Poszukam, ale nie obiecuję...

Nie będę redukował na otwór okrągły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...