Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Firma Klima-Pol z Poznania


Recommended Posts

Witam wszystkich na forum. Nie znalazłem podobnego tematu,wiec postanowiłem założyć nowy. Chcę się kupić system klimatyzacji do nowej firmy z okolic Poznania. Powierzchnia którą bedzie klimatyzowana to jakieś 60m2 i nie wiem na który sprzęt się zdecydować.

Dotarłem do firmy Klima-Pol,proszę o komentarz, opinie odnośnie tej firmy,ceny wydają się w porządku, chciałbym

dowiedzieć się jak z jakością oferowanych usług, towaru oraz instalacją całego osprzętowania. Czasu jest niby sporo,ale też nie chce czekac aż to wszystko założą nie wiadomo jak długo. Liczę na pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. miałem nieprzyjemność niespotkania się z Panami...

Umówiłem się z nimi w Poznaniu w ich siedzibie (tylko na papierku) Pani w recepcji powiedziała mi, że bywają tutaj owszem... z 1-2 razy w miesiącu po pocztę !!

Umówiłem się z nimi na konkretny dzień i godzine, przejechałem 170km... i nic.

Dzwoniłem - brak odzewu

pisałem smsy - brak odzewu

Pisałem później do nich emaila - także nic

 

OSOBIŚCIE NIE POLECAM - na tym forum już była poruszana sprawa tych wykonawców - nie bardzo się ludzie o nich dobrze wypowiadali !

Ale decyzja i tak należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
  • 2 weeks później...

Mieliśmy spore problemy z klimatyzatorem zamontowanym przez firmę K-P. Niestety do naprawy nie przyjechali choć umawiali się kilkukrotnie . Musieliśmy wezwać inny serwis który naprawił klimatyzator za co niestety musieliśmy zapłacić .

Osobiście nie polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam serdecznie

 

Chciałbym poinformować, że pozew który złożyłem przeciwko firmie KLIMA-POL zakończył się w sądzie ugodą i odzyskaniem przeze mnie nieuczciwie zatrzymanej przez firmę KLIMA-POL zaliczki. (Jest prawomocny wyrok sądu) Zatem można w świetle prawa walczyć o swoje interesy i wszystkich Państwa, oszukanych przez nieuczciwych wykonawców, do tego namawiam.

 

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

W 2011 roku podpisalam umowe z firma KLIMA-Pol, reprezentowana przez Mikolaja Symbore, na wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej. Koszt materialow, stanowiacy zadatek, zgodnie z umowa, wynosil 7.000 zl, ktore przelalam na konto firmy. Otrzymalam fakture zaliczkowa. Wynagrodzenie za robocizne ustalone zostalo na 4.000 zl. Termin rozpoczecia robot zostal ustalony.

Dwaj pracownicy, ktorzy rozpoczeli montaz instalacji wentylacji nie byli do niej przygotowani pod wzgledem profesionalnym. Sposob rozprowadzenia rur oraz ich przejscie przez poszczegolne kondygnacje domu zostal przez nich przewidziany miedzy kominem a sciana z bali drewnianych, ktore znajduje sie od niego w odleglosci ok.10 cm. Po zasiegnieciu przeze mnie opinii kominiarza okazalo sie, ze takie rozmieszczenie kanalow wentylacyjnych grozi powaznymi kosekwencjami zwiazanymi z ryzykiem ich uszkodzenia oraz wzniecenia pozaru (sic!).

Przed rozpoczeciem prac montazowych, nie zostala przez firme KLIMA-POL obliczona wydajnosc centrali wentylacyjnej, ani nie zostala zaprojektowana siec przewodow i umiejscowienia nawiewnikow. Pracownicy firmy spodziewali sie, ze otrzymaja te informacje ode mnie (sic!).

Pan Symbora, poinformowany droga telefoniczna i mailowa o moich zastrzezeniach, umowil sie ze mna na budowie nastepnego dnia. Nie stawil sie nasze spotkanie. Probowalam bezskutecznie skontaktowac sie w tej sprawie z nim osobiscie, a takze z innymi pracownikami firmy, wydzwaniajac na jego numer telefonu oraz na wszystkie numery podane na stronie internetowej firmy - biur w Warszawie, Poznaniu i Wroclawiu oraz na numer infolinii. Nie dostalam rowniez odpowiedzi na liczne maile wzywajace do skontaktowania sie ze mna oraz podjecia przerwanych robot. Niepodjecie prac montazowych instalacji wentylacyjnej uniemozliwialo mi prowadzenie dalszych prac, takich jak wylewki, ulozenie plytek, montaz instalacji elektrycznej, grzewczej, etc., co skutkowalo niemoznoscia zamieszkania w domu w przewidywanym terminie i bardzo powaznymi problemami z tym zwiazanymi

W zwiazku z ta sytulacja, zmuszona zostalam do wyslania pisma rozwiazujacego w trybie natychmiastowym umowy z firma KLIMA-POL na skutek niedotrzymania przez nia jej warunkow, zadajac jednoczesnie zwrotu w terminie 7 dni czesci zadatku pozostajacego po odliczeniu kosztow pozostawionych na budowie materialow (ktorych bylismy wlascicielami), zinwentaryzowanych i wycenionych przez inna firme z tej samej branzy.

Nigdy nie dostalismy zadnej odpowiedzi. Sprawe skierowalismy do Rzecznika Praw Konsumenta.

Klima-Pol dziala na terenie calej Polski, poslugujac sie dwoma doskonale skonstrulowanymi portalami internetowymi:

http://www.rekuperatory24.pl;

http://www.klima-pol.com.pl

dzieki czemu otrzymuje zapewne spora ilosc zlecen, po czym instalace wentylacji powierza tanim podwykonawcom naogol nie bedacym profesjonalnie przygotowanym do tego typu prac. Mam wrazenie, ze w wielu wypadkach wspolpraca z Klima-Pol zostaje na skutek problemow montazowych wstrzymana przez inwestorow, zaliczka zostaje w kieszeni wykonawcy, a inwestorzy zmuszeni sa do zlecenia instalacji i zaplacenia innej firmie, jesli chca dokonczy budowe domu.

Najwyzszy wiec czas, zeby zainteresowal sie ta firma Inspektorat Nadzoru Handlowego. Proponowalabym, zeby ze skarga wystapili wszyscy oszukani przez Klima-Pol inwestorzy.

Prosze o odzew! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy kolejną oszukaną firmą przez KLIMA-POL

 

Piszę w imieniu naszej firmy która została oszukana przez firmę naprawiająca nasze urządzenia klimatyzacyjne i działającą na terenie Polski Zachodniej Chcielibyśmy przestrzec przed nierzetelna firmą Klima-Pol.

 

http://www.klima-pol.com.pl

 

Klima-Pol

ul. Naramowicka 150

61-619 Poznań

 

ul. Małopolska 48

54-032 Wrocław

 

Problem

Zgłosiliśmy do naprawy nasze urządzenia klimatyzacyjne Pracownicy nie dość że nie naprawili urządzenia to wręcz je uszkodzili bardziej Firma przysłał fakturę na "przegląd urządzeń klimatyzacyjnych" w związku z tym nie przyznaje się do uszkodzenia systemu chłodzenia.

Po miesiącu próby polubownego załatwienia sprawy dostaliśmy informację " chyba się Pan za dużo naoglądał TV myślę że powinien się Pan skontaktować ze specjalistą http://www.dziekanka.net/ "

Uszkodzony system nie nadaje się do użytkowania.

 

 

Niestety z prawnego punktu widzenia firma jest bezkarna w swoim działaniu ponieważ był to przegląd a nie naprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Również miałem nieprzyjemność poznać pana Mikolaja Symborę (Klima-Pol). Wyjątkowo nierzetelny wykonawca. Do wykonania rekuperacji wysłał nieogarniętego pracownika, który instalację wykonał nieprawidłowo. Wymuszenie zmian zajęło mi kilka tygodni. NIE POLECAM!!! Nie odbiera telefonu, nie przyjeżdża na umówione spotkania. Jest prostacki i niekulturalny.

 

Ostrzegam jeszcze przed jedną kwestią. Firmę prowadzi faktycznie Symbora, choć jest zarejestrowana na "słupa" o innym nazwisku (jakąś kobietę, nie pamiętam nazwiska). W razie kłopotów, może być zatem kłopot z egzekucją wyroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jesteśmy kolejną oszukaną firmą przez KLIMA-POL

 

Piszę w imieniu naszej firmy która została oszukana przez firmę naprawiająca nasze urządzenia klimatyzacyjne i działającą na terenie Polski Zachodniej Chcielibyśmy przestrzec przed nierzetelna firmą Klima-Pol.

 

http://www.klima-pol.com.pl

 

Prosilabym o kontakt ze mna, jednym z licznie oszukanych przez Pana Symbore inwestorow na: [email protected]

 

Klima-Pol

ul. Naramowicka 150

61-619 Poznań

 

ul. Małopolska 48

54-032 Wrocław

 

Problem

Zgłosiliśmy do naprawy nasze urządzenia klimatyzacyjne Pracownicy nie dość że nie naprawili urządzenia to wręcz je uszkodzili bardziej Firma przysłał fakturę na "przegląd urządzeń klimatyzacyjnych" w związku z tym nie przyznaje się do uszkodzenia systemu chłodzenia.

Po miesiącu próby polubownego załatwienia sprawy dostaliśmy informację " chyba się Pan za dużo naoglądał TV myślę że powinien się Pan skontaktować ze specjalistą http://www.dziekanka.net/ "

Uszkodzony system nie nadaje się do użytkowania.

 

 

Niestety z prawnego punktu widzenia firma jest bezkarna w swoim działaniu ponieważ był to przegląd a nie naprawa.

 

Prosilabym o kontakt ze mna, jednym z licznie oszukanych przez Pana Symbore inwestorow na: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...