Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nurniego dziennik- komentarze :)


magi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 942
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hydraulicy ? wiem o czym myslisz , ja przez kilka dni nie mogłam wejśc do domu - serce mi pekalo na widok tych rozwalonych ścian , ale teraz :lol: - czysciutko i pozamiatane ( wylewki ) a jakie echo :lol: :lol:

za jakis czas krzykniesz sobie ile sił w klacie " domie mój !!!!" a echo Ci odpowie ".....mój,ój." :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurni, czy aby nie za wcześnie rozkładasz rury po chudziaku. Jak przyjdą tynkarze z rusztowaniami to mogą być przykre niespodzianki. Mój hydraulik stwierdził, że przed tynkami rur C.O. nie będzie rozkładał bo tynkarzy nie upilnuje.

Pytanie drugie: widzę, że ocieplone rury układasz bezpośrednio na chudziaku. Czy to oznacza, że ocieplenie styropianu bedzie tak cienkie, że nie da się tych rur ułożyć na pierwszej warstwie ocieplenia - moim zdaniem będą spore straty mimo otuliny. Jeśli ocieplenie bedzie wystarczająco grube to możesz zrobić tak jak ja planuję czyli: styropianu bedzie 5+5, dolna warstwa bedzie rozłożona na całości podłogi, na niej rury, a pomiędzy rury druga warstwa ocieplonych rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurni, jeżeli kuchnia gazowa i będzie wyciąg, a nie pochłaniacz to nie zapomnij o doprowadzeniu świeżego powietrza w okolice palnika.

 

 

:D :D :D

Wiem, wiem ale dzięki za przypomnienie. Będzie płyta elektryczna i wyciąg na zewnątrz. Kratka doprowadzjąca też jest na wszelki wypadek lecz będzie zatkana bo wentylacja mechaniczna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whisper

Teraz tylko zrobiłem "ruraż" :D . Potem po tynkach pozakładam gniazdka. Jednostkę centralną kupię ale nie w pierwszej kolejności. Mam co prawda nawet dobrą ofertę na Beam'a 2750 - 2.500 zł z instalacją - w ramach kompleksowego wykonania. No cóż ale musi jeszcze troszkę poczekać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumieć, rozumieć... To chyba najlepsze wyjście. Jak będzie wolna kasa to się złoży wszystko do kupy, a jak nie to poczeka aż się kasa znajdzie. Nurni, czy do tego potrzeba jakichś fachowców, żeby zaprojektowali takie coś, czy oni tak... na oko?

 

Myślę, że można to zrobić samemu. Na stronie Beam'a jest nawet szczegółowa instrukcja. U mnie ludzie robiący to na codzień pracowali 6 godzin + próba ciśnieniowa w mojej obecności.

Coś mi tam tłumaczyli o załamaniach, kątach, spadkach, w różnych miejsach są przezroczyste rury - więc dokładniejszej wiedzy to pewnie wymaga.

Gdyby mnie czas nie godnił to kto wie, może bym się skusił. Koszt materiałów na moją instalację by wyniósł ok 750 zł - patrząc na cennik na stronie Beam'a.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No właśnie trochę mnie ta nagła zmiana temperatur załamała. Zdecyduję jutro rano. Albo przesuwam termin albo cztery dmuchawy olejowe. :o

Na pewno będzie dodatek do -10 st.C ale przy takich mrozach to będzie zamarzać w miksokrecie. No nic jutro się wszystko wyjaśni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...