Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nurniego dziennik- komentarze :)


magi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 942
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

drzwi wyszły pierwsza klasa !!!!!!!!!!!!!

i w dodatku kolorek akurat w moim guście...po prostu PIĘKNE !!!!

zaraz doczytam czym malowałeś, gdyż mam do odnowienia jeden mebelek i kolor baaaardzo by mi pasował ;-)

 

Nie szukaj :D

Lakierobejca Duluxa, Woodschine (czy jakoś tak) - kolor ciemny mahoń.

Malowane trzy razy, przeciarane za każdym razem papierem 200, odkurzane i przecierane mokrą szmatką. Żeby to tylko szybciej schło. Ale wtedy by się tak ładnie i równiutko nie rozprowadzało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi wyszły pierwsza klasa !!!!!!!!!!!!!

i w dodatku kolorek akurat w moim guście...po prostu PIĘKNE !!!!

zaraz doczytam czym malowałeś, gdyż mam do odnowienia jeden mebelek i kolor baaaardzo by mi pasował ;-)

Nie szukaj :D

Lakierobejca Duluxa, Woodschine (czy jakoś tak) - kolor ciemny mahoń.

Malowane trzy razy, przeciarane za każdym razem papierem 200, odkurzane i przecierane mokrą szmatką. Żeby to tylko szybciej schło. Ale wtedy by się tak ładnie i równiutko nie rozprowadzało.

 

Pozdrawiam

w międzyczasie już odnalazłam w dziennku :-) ale dziękuję - tu jest info dokładniejsze :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pięknie ci się ciągnie to malowanie drzwi... podziwiam zapał. Ja swoje malowałem.... tak ok 10 miesięcy z pewnymi przerwami... więc znam ten ból...

A garaż... hmmm może lepiej nie wstawiaj tam samochodów - szybko się rozprażają... pojedziesz do pracy i Ci zamarznie na parkinku - tak mi się przytrafiło.

 

Gorąco pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A garaż... hmmm może lepiej nie wstawiaj tam samochodów - szybko się rozprażają... pojedziesz do pracy i Ci zamarznie na parkinku - tak mi się przytrafiło.

 

Niestety muszę. Pomimo ładowania, nie zapala, czka mu się a nie zapala. Ewidentnie nie dostaje paliwa, gdzieś musiało coś "przyłapać w przewodach. Właśnie zrobiłem miejsce i wjechałem do garażu - na rozruszniku oczywiście :o 8) :-? . Teraz akumulator się ładuje i od silnika dmucham farelką. Żeby mi znowu nie zamarzło to jak jutro odpalę, wlewam "setkę" denaturatu do paliwa i tankuję do pełna. Powinno zadziałać - do tej pory działało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz szyby w drzwiach to podłóż pod nie uszczelki, najlepiej z gumy (lub gumopodobne). Jak fasola podrośnie i nauczy się trzaskać drzwiami będzie jak znalazł. Nic na nią nie poleci z brzękiem tłuczonego szkła. :wink:

 

Szyby "wypełnione" silikonem, żadnych drgań po założeniu. Na framudze naklejone uszczelki dla cichszego zamykania. A jak fasola trzaśnie drzwiami - to będzie ostatnie trzaśnięcie w jej życiu 8) :wink: .

Zamiast trzaskac drzwiami staramy się zawsze rozmawiać i na koniec dochodzić do porozumienia - jakoś do tej pory działa. Szkoda drzwi na trzaskanie :wink: :D :D :D :D :o

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurni - to ty nie wiesz jak się takie problemy z autem rozwiązuje?

Łopata - na niej rozpalony koks lub węgiel - i pod auto :D:D:D

Na Stary działało ;) - ale obecnie chyba nie bardzo - tyle się słyszy ile aut spłoneło przez ostatnie dni :D

Zapewne część właśnie przez tego typu pomysły starej daty :)

 

A tak serio - mam nadzieję, że nocleg w garażu pomógł cytynce?

Ja na bak (70l ropy) wlewam flaszkę denaturatu. Pomaga.

 

U nas dzisiaj prawie odwilż - rano było -12 :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu - znam te pomysły, tylko nie mam pieca do nich, a żaru z kominka mi szkoda, no i auta oczywiście.

Peugeocik dzisiaj rano odpalił bez problemu. Ewidentnie gdzieś złapał korek lodowy na paliwie. Ale wlałem świeżej benzyny + 250 ml. denaturatu. Teraz już nie powinno być problemów. Alkohol zwiąże wodę i się wypali. Ale i tak dopóki mrozy nie puszczą będę dolewał denaturaciku.

Śmiesznie musiałem wyglądać wędrując dzisiaj rano do samochodu z fioletową buteleczką :D :D :D :D :o

Swoją drogą po 5-ciu latach użytkowania mogło się tej wody trochę wykroplić w baku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie ci napiszę, że Berker ma 3 rodzaje ściemniaczy :)

Ty masz prawdopodnie ten "sredni" - najdroższy tak pod 3 stówki boli.

Parametrami sie za bardzo nie różnią - tylko ceną :-?

 

Pozdrawiamy rodzinnie - i dzis wieczorkeim cos tam wysączymy pod te wasze drzwi - żeby sie nie rozeschły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy rodzinnie - i dzis wieczorkeim cos tam wysączymy pod te wasze drzwi - żeby sie nie rozeschły :D

 

Noo jak w tak zacnym gronie będzie sączone to na pewno się nie rozeschną :o :D :wink: :D

U nas mrozik wraca (aktualnie - 14 st.) więc trza się rozgrzewać a i przy okazji drzwiczki opijać.

 

Pozdrawiamy

..można powiedzieć że już 3 i 8/9 nas jest 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynamy rozglądać się za "źródłami światła" w naszym domu. Po dzisiejszej wizycie w Ikei widzę, że tylko fasola i Rekin uchronią nas przed rozwodem.

 

Widzę, że Ikea nie sprzyja małżeństwu. Po naszej ostatniej wizycie nie mogę dojść do siebie. Chyba pójdę za Waszym przykładem i zażądam od męża zafasolkowania w celu ratowania małżeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...