Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nurniego dziennik- komentarze :)


magi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 942
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nurni, dzięki ! :D

Oświetlenie schodów masz więc na diody, a nie na żaróweczki halogenowe. Jaka jest między nimi różnica ?

Ano.

Po pierwsze (primo) zużywają mniej prądu - 4W na szt. czyli u mnie 8x4=32W, czyli mogą się palić nawet całą noc.

Po drugie (primo) nie wydzielają wogóle ciepła, co przy dorastającej Zosi jest dość istotne. O halogen u kolegi się oparzyłem.

I po trzecie (primo) to światło jest bardzo stonowane, delikatne, nie razi nawet gdy się patrzy na wprost - co przy halogenach nie jest takie oczywiste.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurni, czyli w przypadku schodów oświetlenie diodowe jest lepsze . Szkoda tylko, że oprawka jest z wyglądu "taka-sobie" 8) . Mnie zupełnie nie pasuje nikiel i srebro, a w dodatku widać śrubki mocujące.

Powiedz proszę, jak te oprawki prezentują się z bliska " już zamontowane w ścianie. Może masz jakieś zdjęcie ? :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano - moim zdaniem, diodowe jest chyba bardziej praktyczne. Co do zdjęć to coś bliżej powinno być w dzienniku. Śrubek prawie wogóle nie widać, no chyba, że się ktoś nachyli. Co do koloru oprawki to rzeczywiście są tylko takie, ale to nie jest nikiel tylko wygląda jak drapana stal.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurni,

dzięki za wszelkie wyjaśnienia :D .

Widziałam twoje zdjęcia w Dzienniku, ale niestety lamki są widoczne z daleka. Z tej odległości faktycznie śrubek nie widać :wink:

Oglądałam dzisiaj oprawki schodowe na halogeniki. W sumie bardziej mi się one podobają 8) . Jak myślisz, czy jeśli jednak zdecydowałabym się właśnie na halogeny, a nie na diody (z powodu wyglądu oprawki i jej koloru 8) ) zrobiłabym duży błąd ? :roll: 8) .

... W zasadzie małych dzieci już nie mam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurni,

Oglądałam dzisiaj oprawki schodowe na halogeniki. W sumie bardziej mi się one podobają 8) . Jak myślisz, czy jeśli jednak zdecydowałabym się właśnie na halogeny, a nie na diody (z powodu wyglądu oprawki i jej koloru 8) ) zrobiłabym duży błąd ? :roll: 8) .

... W zasadzie małych dzieci już nie mam :wink:

To żaden błąd. A jaką moc mają te halogeny? Weź pod uwagę, że mogą się palić całą noc. Tak na prawdę to kwestia gustu. Za to na halogenach możesz zainstalować sobie ściemniacz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurni,

halogeniki mają moc 10V. Każdy będzie podłączony osobnym przewodem do wspólnego transformatora elektronicznego.

 

Pocieszyłeś mnie tym ściemnaczem , powiedz tylko w jaki sposób montuje się taki ściemniacz ? Czy musi to zrobić elektryk , czy sama sobie poradzę ? :wink:

 

Pozdrówka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie a jak przyjdzie kolorek to będzie jeszcze ładniej :)

A skrzynka na listy bardzo bardzo pomysłowa :)

Kiedyś pewnie Cię pomecze gdzie, za ile i czemu tak drogo ???? :wink: :)

Dzięki. Tak, tak kolorek jeszcze swoje zrobi.

Skrzynkę "upolowałem" w jakimś żelaźniaku - 90 zł :o . Szukałem właśnie takiej, bo przecież ktoś już musiał na to wpaść i jak się okazało mój tok rozumowania był prawidłowy. :wink: :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie a jak przyjdzie kolorek to będzie jeszcze ładniej :)

A skrzynka na listy bardzo bardzo pomysłowa :)

Kiedyś pewnie Cię pomecze gdzie, za ile i czemu tak drogo ???? :wink: :)

Dzięki. Tak, tak kolorek jeszcze swoje zrobi.

Skrzynkę "upolowałem" w jakimś żelaźniaku - 90 zł :o . Szukałem właśnie takiej, bo przecież ktoś już musiał na to wpaść i jak się okazało mój tok rozumowania był prawidłowy. :wink: :D

 

Pozdrawiam

 

Będę szukać :)

Orzech będzie miał odżywkę :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...