Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nurniego dziennik- komentarze :)


magi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 942
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Na Viessmannie:

- Vitodens 222

- 60 m2 podłogówki

- recyrkulacja

- system kominowy

- montaż: kotłowni, ogrz. podł., grzejników i c.w.u.

- grzejniki Cosmonowa (9 szt.), głowice, zawór powrotny, wieszaki, grzałki do drabinek w łazienkach

- rozdzielacze, szafki, rurki, otuliny, styropian, spinki

- stelaże Geberita pod kibeli i bidet (3 szt) Duofit

- wylewki

to już chyba wszystko.

Wiem że to nie powinno więcej kosztować niż ok. 40.000 tys więc ponformowałem obie firmy, że mam na to właśnie tyle i ani grosza więcej.

Dumają. Zobaczymy co im z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurni, pytanie z innej beczki, czy sprawy wpisu hipoteki załatwiałeś w Mińsku w Sądzie, jesli tak to ile trwa w Mińsku cała procedura ustanowienia hipoteki podczas brania kredytu i ile to kosztuje?

Jasne, że w Mińsku :D :D

Jak na razie jest to mój ulubiony sąd. Jak dostaniesz papiór o wpis zastawu hipotecznego z banku to skłądasz go w sądzie i czekasz ok. 1 miesiąca. Mówią cały czas o trzech ale mieszczą się w 1 miesiącu. Ja wydębiłem z banku jeszcze pismo z prośbą o przyspieszenie tego wpisu. Koszt takiego wpisu to 10 zł za znaczki i 50 zł notarialne potwierdzenie podpisów. Oczywiście są koszty pośrednie samego banku - czyli ubezpieczenie kredytu na czas wpisu do hipoteki, ale o tym już powie Ci bank. Spróbój wynegocjować w banku termin złożenia "odpisu o wpisie do hipoteki" jako termin kończący działanie ubezpieczenia. Co z tego, że ja się spiąłem 31.09 jak pani nas poinformowała, że decyzja uprawomacnia się 2 tyg. i d**pa jeszcze trzeba będzie zapłacić za jeden miesiąc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie schron a schronik. :D :D

A tak na serio - zalecenie dwóch niezależnych konstruktorów się pokryły więc jest tak zrobione. Metrów bieżących nie pamiętam ale obrys domu to 20x12 m z kilkoma wcięciami plus ściany wewnętrzne.

Problem w tym, że mam kiepskie warunki glebowe, więc albo płyta albo solidny fundament. Wybrałem fundament bo mimo ilości m3 betony i tak trochę tańszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nurni, chyba do Twojego domu będzie nam najbliżej (sądząc z mapy forumowiczów) więc pozwalam sobie na sąsiedzki uśmiech do Ciebie, połowinki i rekina :D Od wczoraj czytam ten dziennik i rozmarzyłam się, przyznaje. Mój jedyny komentarz do Twojego dziennika to, podziw dla tempa, jakie narzuciłeś, fantastycznie jest czytać o tak optymistycznej budowie. Pozdrawiam i zapewniam, że jeszcze nie jeden raz tu zajrzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avocado

Wielki dzięki za miłe słowa (nawet nie wiesz jak to człowieka podnosi na duchu) i pozdrawiam uśmiechem :D :D :D

Co do tempa to mogłoby być jeszcze lepsze ale w firmie, która mi buduje logistyka dostaw nie jest mocną stroną. Na szczęście majster "łata" robotę jak może i całość jakość idzie do przodu.

Sama zobaczysz - jak już zaczniesz to potem zaczyna się reakcja łańcuchowa, która sama się napędza.

Zauważyłem, że moim optymizmem nakręciłem całą ekipę więc chłopaki się też starają, żeby nie zawalić z robotą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYDZU

Sprawdzałem na różnych maszynach w różnych miejscach i działa więc nie wiem co jest nie tak. :-?

 

avocado

Sama się zdziwisz jak szybko przyjdzie ten moment :D :o

 

Ivonesca

Dzięki i miło, że jeszcze "starzy wyjadacze" co to już mieszkają w swoich marzeniach zaglądają czasami do początkujących coby ich na duchu dobrym słowem podnieść :D :D :D

 

Czy komuś oprócz RYDZ-a też się ftp nie otwiera???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYDZU

Sprawdzałem na różnych maszynach w różnych miejscach i działa więc nie wiem co jest nie tak. :-?

 

Czy komuś oprócz RYDZ-a też się ftp nie otwiera???

 

Pozdrawiam

 

No teraz juz chodzi.

Ale w pierwszej wersji miałeś w adresie localhost'a a nie serwera zewnętrzny ftp

(sami piszesz, że za 4 razem się udało dopiero)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYDZU

Sprawdzałem na różnych maszynach w różnych miejscach i działa więc nie wiem co jest nie tak. :-?

 

Czy komuś oprócz RYDZ-a też się ftp nie otwiera???

 

Pozdrawiam

 

No teraz juz chodzi.

Ale w pierwszej wersji miałeś w adresie localhost'a a nie serwera zewnętrzny ftp

(sami piszesz, że za 4 razem się udało dopiero)

 

Pozdrawiam

 

A to przepraszam. Wstrzeliłeś się widocznie w jedną z nieudanych prób. Sorki. :D :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...