Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nurniego dziennik- komentarze :)


magi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 942
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Łolaboga - za instalację co 50 000, a za elektrykę 15 000 !!!!!!! nurni - jesteś mocny - mnie takie kwoty by zabiły.

Niestety taki mocny to ja nie jestem i mnie o mało nie zabiły. :o :evil:

Gwoli ścisłości to te 50 tys. to za co,cwu i inst. kanalizacyjną w domu - czyli całość kompletna robót.

Co do elektryki to troszkę chyba przesadziłem z "wodotryskami" więc będę musiał się ograniczyć. Ale wydaje mi się, że biorąc pod uwagę wszystkie instalacje (TV, SAT, telefon, sieć itd, oraz okablowanie ogrodu) nie wiem czy uda mi się zejść poniżej 10 tys. :cry:

A jak mnie nauczyło życie chciałbym to zrobić raz i więcej do tego nie wracać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurni - nie wiem czy przyda Ci się to, ale znalazłam ten kawałek w moim dzienniku.....trochę przerterminowane już to wszystko :-? :-? :-?

 

"21 lutego 2003

 

Wczoraj dostałam wycenę na kotłownię. Podzieliłam się już tym w wątku o kotłach gazowych, ale tutaj też przytaczam.

Wycena z firmy która montuje kominki z płaszczem wodnym. Zaproponowali że wycenią całosć, z instalacją wodną i co. Pasowałoby mi takie cos, żeby robił to ktos od początku do końca i gwarancję też bym miała na całosć, ale ceny mnie przerażają - trzeba bedzie targować albo wymyslić cos innego.

Oto ceny:

- kocioł wiszący Buderus Clasic U 124 20 kW z zasobnikiem 120l i pompą 5600PLN (lub alternatywa podobna lepsza dla kominka z płaszczem wodnym Buderus z kotłem żeliwnym G124X 20 kW, pompami, pogodówką 8700PLN)

- grzejniki Buderus szt.15 - 4500PLN

- materiały pomocnicze (zawory, złączki, głowice itp) - 1500PLN

- instalacja co - szafkowa, rury PP, izolacja rur, podłączenie kotła - 4000PLN

- robocizna - co, cwu, kanalizacja, cyrkulacja, ogrzewanie podłogowe (tylko w kuchni 8m2) - 3800PLN

Razem z kotłem wiszącym 19400PLN

Razem z kotłem żeliwnym 22500PLN

do tego kominek z płaszczem wodnym i wszystkimi przyłączeniami i montażem 7000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca

Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Niestety to było rok temu i już takich fajnych cen nie ma. A rok wiemy jaki był - VAT, Unia i związane z tym potworne podwyżki cen. A co do kotła to musi być z zamkniętą komorą spalania. Różnice pomiędzy "normalnym" a "kondensatem" są już niewielkie więc kieruję się w stronę tego drugiego. Mam nadzieję, że uda mi się wynegocjować ofertę na poziomie 40 tys. za wszystko (CO, CWU i wod-kan) i jak sądzę będzie to oferta atrakcyjna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wszystko wygląda - oprócz spieprzonej podmurówki ogrodzenia oczywiście :wink:. No cóż - za tydzień chałupa pod dachem - tylko pozazdrościć. Przy okazji: te dwa okna na tyłach garażu to będą okna czy może luksfery?

 

Fakt powoli nabiera wyglądu. Okienka miały być z luksferów ale żonka stanęła okoniem, że po jej trupie :o :evil: - no i będą fiksy.

 

Rydzu

U ciebie klinkierek też już się pięknie prezentuje. Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego. Fajnie to będzie musiało wyglądać w zestawieniu z płaskim dachem i rozwiązaniami doświetlenia (chyba klatki, jak dobrze pamiętam) o których pisałeś w dzienniku.

 

Wszystkim dziękuję za słowa uznania

A podmurówkę od płotu i tak trzeba będzie poprawić i tak. :evil:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o monitoring to moim zdaniem nie ma co rozmawiać z przedstawicielami firm tylko z instalatorami. Ja na razie myslę o alarmie samym w sobie, a dopiero potem o podłączeniu monitoringu. Rozmawiałem z jednym z instalatorów tzw. niezrzeszonych i widać, że tacy ludzie na prawdę o alarmach wiedzą wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurni, jak oni schodzą tylko żeby zjeść to czegoś mi brakuje. A gdzie oni potrzeby, żę tak się wyrażę fizjologiczne realizują? Na Twoim dachu? :o :roll: :lol:

Kto wie, kto wie :D :o , ale nic "dziwnego" mi w oko nie wpadło na dachu, chyba, że między deski a dachówkę :o

Chodziło mi o "dłuższe" przerwy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...