Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nurniego dziennik- komentarze :)


magi

Recommended Posts

ja przepraszam , czepiam sie i wogole ale.... MUSZE no poprostu musze bo nie wytrzymam :(:(:(

pieniążki (grrr!!!!)...dzialeczka...piaseczek...okienka itd

 

a tak fajnie by sie cztalo ten dziennik bez tych zdrobnienieniek...

sorki nurni :(

 

Patrz, jakoś nie zwracałem uwagi na te zdrobnienia. Piszę ten dziennik razem z synem, który bardzo czynnie zabiera głos a i chce wiedzieć co, gdzie i kiedy się robi - zwłaszcza w jego pokoju.

 

Tak więc w jego pokoiku jest już okienko dachowe, okienko balkonowe a nad główką położony jest daszek :wink:

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 942
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nurni ale teraz pewnie już mówisz "jadę do domu" a nie "jade na budowę"?

Może wkleiłbyś coś aktualnego bo gotowa jestem nie dać wiary w postępy :wink:

 

Ja sam mam problemy z uwierzeniem :wink: :o :D

Wszystko otwieram i zamykam tak jak bym się z jajkiem obchodził.

No a jak otwiera i zamyka się brama garażowa to normalnie poezja.

Fotki wkleję niebawem bo nie miałem czasu zrobić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Nurni czekamy na zdjęcia.

 

A tak na marginesie słyszałem, że Juventus potrafi podpierać się technologią GSM jeśli chodzi o przesyłanie sygnałów do centrum nadzoru. A jako telekomunikant wiem jak łatwo taki sygnał zakłócić. A druga rzecz to to, że podobno żeby sygnał został przez ich system zinterpretowany jak poprawne zgłoszenie muszą go odebrać jednocześnie dwa odbiorniki - biorąc pod uwagę Halinów to pewnie oba są w Warszawie.

Obie informacje od mojego instalatora alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoje okna (firmy Natura) to plastiki czy drewno, a jeśli drewno to jakie - ciekaw jestem czy ten ciemny kolor to barwa naturalna, czy bejca? Szukałem w dzienniku, ale nie znalazłem.

 

Czy ten ogromny fix w salonie objęty jest gwarancją, bo większość firm okiennych tylko na życzenie klienta i nie dając gwarancji na szybę sprzedaje okna o taflach większych niż 3m2, a u Ciebie chyba jest wiecej niż ta graniczna wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kon

Z tego co się dopytałem mój typ nadajnika nie nadaje na częstotliwości GSM, z oczywistych względów nie napiszę na jakiej. 8)

 

Okna drewniane mahoń meranti w kolorze orzech/orzech (tak oni opisują ten kolor). Naturalnie drewno jest zabarwione na ten kolor. Na szczęście naturalny kolor drewna jest również ciemny więc jak sprawdzałem na próbkach odprysk albo zadrapanie ramy nie jest tak widoczne jak byłoby widać na jasnym drewnie.

Na wszystkie okna mam taką samą gwarancję producenta. Zastrzegli tylko podczas zamawiania, że w tym dużym fixie musi być szyba P4.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też byłem taki niepojętny i okno pojechało do wymiany :o :wink:

Miało być tylko uchylne z klamką z lewej strony. Przyjechało z klamką u góry, uchylne. Jak zapytałem kierownika w jaki sposób mamy obsługiwać to okno, zwłaszcza, że między oknem a nami będzie blat ze zlewozmywakiem to więcej nie dyskutawał tylko okno wycięto i pojechało do przeróbek.

Szczegółowy opis każdego okna oczywiście dostał kierownik wraz z kopią przeznaczoną do fabryki. Tak więc żadnego tłumaczenia nie było.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba było się z Panem Koparkowym umówić na szóstą rano w niedzielę i zapowiedzieć, żeby bez Ciebie nic nie zaczynał 8) Reszty się pewnie domyślasz. Każdy z nas wysoce ceni sobie punktualność oraz umiejętność przewidywania zmiany planów, a jeśli dodać do tego obsługę tel. komórkowego, no ale się zobaczycie w sobotę więc ... lekkości wypowiedzi życzę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avocado

"Lekkość wypowiedzi" to ja miałem jak do niego zadzwoniłem o 9:30.

Czas szybko leciał a ja miałem co robić więc jak się zorientowałem, że to nie jest "standardowe" spóźnienie to do pana zadzwoniłem.

Lekkość musiała być na tyle dyplomatyczna, żeby mi przyjachał i zrobił to 30% taniej, zgodnie z wcześniejszą umową.

Po numerze z niedzielą na pewno by się obraził i upust szlag by trafił.

Wymskło mi się parę #$%^ i #$% oraz (*&^%$ ale na nim nie zrobiło to większego wrażenia. Może był trochę grzeczniejszy i zapewniał mnie na wszystko, że w przyszłą sobotę to już na 110%.

Zobaczymy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łał! ale tempo u Ciebie :D :D :D no i super, że pojawiły sie zdjęcia i można co nieco popodglądać ;-)

teraz trzeba będzie wyluzować trochę z okazji świąt ;-)...a potem pewno znów dalej machina w ruch ;-)

 

Tempo ??!! Kobito przecież Ty już mieszkasz we własnym domu !!!

Ale jeszcze Cię dogonię :wink:

 

A na serio: dzięki za słowa uznania, w końcu ktoś kto zbudował dom i już w nim mieszka wie najlepiej co pochwalić :D :D :D :D :D

Święta tuż, tuż a ja dzisiaj w świątecznym nastroju kupiłem - ...taczkę. :D :o Taki prezent zrobiłem domowi pod choinkę, którą kupię jutro i zapalę lampki i będzie to pierwsza choinka w moim prywatnym domu na moim prywatnym terenie :o :D :wink: - a potem ją przesadzę do ogrodu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurni- super pomysła miales z choinką i taczką - :lol:

Mój mąż przed budową koniecznie chcial sobie sprezentować BETONIARKĘ !!!! jeździl po wszystkich składach i w końcu kuzyn mu pożyczył , bo mu juz nie była potrzebna , a nam zostalo troche grosza w kieszeni :lol:

A taczke też mamy ...... :wink:

 

wesolutkich świat .... odpoczywaj .....Wesołych, Spokojnych Świąt,

ślicznej zielonej

wielu

pysznych, potraw wigilijnych

udanej zabawy sylwestrowej

samych dobrych toastów, pysznego picia

wiele radości , i nadziei,

wiele czasuna przyjemności ,

żadnych, wystrzałowej bryki,albo i dwóch,lepszego,,dobrych wiadomośći

udanego partnera,

porzucenia nałogu(dla palących,piwoszów,maniaków),

, mniej kłopotówwielu przyjaciółi

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nurni, ja tak jak Ty mierzyłem wysokość okien dachowych – wydawało mi się, że dolna krawędź może się zaczynać od murłaty i wszystko mi pięknie pasowało, aż przyszedł dekarz pokazał mi jak będzie (bo inaczej nie można) no i mam piękne Velux'y do których nikt poza mną nie dosięgnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurni, a nie można tego ustrojstwa jakoś obrucić i wpuścić między jętki, zawieszając jakoś tak by licowało z dołem jętek? :roll:

 

Ha, to było pierwsze co zaczęliśmy kobinować. :wink: ale nie da rady :-?

Centrala musi stać pionowo (skropliny).

Kombinowałem żeby srobić podwieszenie do spodu jętek i od razu karton ale:

- bardzo ciężka obsługa (a raz na rok trza wejść, otworzyć itd) - byłoby cholernie niewygodnie.

- a gdyby (niedaj Bożę) coś dupnęło to nie mam mowy o wyjęciu centrali - trzeba by rozwalić strop z kartonu, no masakra

A tak mam podwieszone pod sufitem w garderobie/pom. techniczne i będzie schowany w szafie wnękowej.

I uważam, że dobrze się stało bo to jest najlepsze rowiązanie w tej sytuacji. W każdej chwili mam dostęp do urządzenia bez problemów a jak trzeba odłączę je w kilka chwil.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....czyli nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :wink: :lol:

pozdrawiam noworocznie :-)

 

....jak zawsze :D :D :D

Tylko po co człowiek tyle nerwów traci :-?

Pluję sobie tylko w brodę, że tego nie zauważyłem, że nie przewidziałem, eeeh. :cry: , może inna centrala, sam nie wiem. Tzn teraz już wiem, dla mnie w sytuacjach kryzysowych najważniejsze jest rowiązanie problemu, nerwy przychodzą później. :D :D :o

 

pozdrawiam karanawałowo :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...