Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pozwolenie na zbiornik


tiga123

Recommended Posts

  • 3 weeks później...

Jeśli myślisz o zbiorniku stojącym na podwórku lub wkopanym w ziemi (najmniejszy o pojemności 2700l), to podlega on zgłoszeniu budowlanemu (nie musi być pozwolenia). Natomiast projekt musi być.

Do tego taki zbiornik musi podlegać okresowym rewizjom (przeglądom) przez Urząd Dozoru Technicznego. Tzw rewizja zewnętrzna co 2 lata i rewizja wewnętrzna co 10 lat. Ta pierwsze kosztuje ok. 150 zł, ta druga nawet ponad 1000. Instalacja musi być wykonana przez uprawnionego gazownika (samoróbka nie wchodzi w grę..) bo przed uruchomieniem musi być protokół dopuszczenia do użytkowania. Opcją jest wydzierżawienie zbiornika od dostawcy gazu (także z możliwością zaprojektowania i wykonania instalacji). Wtedy zbiornik jest własnością dostawcy a Ty tylko z niego korzystasz, więc obowiązki dozoru spoczywają na dostawcy. Dzierżawa to koszt rzędu 50pln /mc.

 

W zasadzie takie instalacje buduje się na potrzeby ogrzewania domów, a nie zasilania wyłącznie kuchni... dla samej kuchenki to nieopłacalne - zbyt wysoki koszt początkowy.

 

I jeszcze jedno: jeśli zbiornik stoi na dworze, to trzeba napełniać go czystym propanem a nie mieszanką propan-butan. Mieszanka poniżej 0 stopni nie zamieni się w gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...