Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ocieplenie podlogi strychu nieużytkowego


tfor

Recommended Posts

Sprawa dotyczy izolacji pod parasolem budynku w dzienniku?

bylo dziurawić strop. kasete schodow zamocujesz w warstwie izolacji? a moze, bedziesz raczkowal by zaizolowac dach albo wykonasz to przed kryciem wstepnym.

mozliwe ze nie ocieplisz calosci polaci a jedynie fragment bo np. wykonasz scianke kolankowa. tu jednak bedziesz musial izolowac grubiej czesc stropu od scianki do wienca.

dach jest wiatroizolacja wiec wykonaj ocieplenie stropu jak dla stropodachu wentylowanego. a ten lufcik zaklej.

 

Jakaś pomyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, będę ocieplał podlogę strychu nieużytkowego poprzez:

dwie warstwy strypianu (po 5 cm) i na to wylewka ok. 5 cm.

Tylko mam pytanie do was, czy podkładac pod styro folię czy nie trzeba?

 

Dzięki

 

10 cm styropianu to stanowczo mało.

Folia zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy izolacji pod parasolem budynku w dzienniku?

bylo dziurawić strop. kasete schodow zamocujesz w warstwie izolacji? a moze, bedziesz raczkowal by zaizolowac dach albo wykonasz to przed kryciem wstepnym.

mozliwe ze nie ocieplisz calosci polaci a jedynie fragment bo np. wykonasz scianke kolankowa. tu jednak bedziesz musial izolowac grubiej czesc stropu od scianki do wienca.

dach jest wiatroizolacja wiec wykonaj ocieplenie stropu jak dla stropodachu wentylowanego. a ten lufcik zaklej.

 

 

sorry, ale nie zrozumiałem Cię za bardzo. lufcik jest po to, żeby użyć strych jako magazynek. Kasete schodów mocować będę w stropie, którego grubość jest wystarczająca. Oprócz izolacji podłogi strychu, będę izolował tez połac dachu od wewnątrz. Planuje tylko mniejszą wartswę izolacji użyc.

Edytowane przez tfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my użytkujemy strych w taki sam sposób - jako składzik. Co do izolacji, na podłodze położone jest kilka warstw wełny mineralnej - w sumie jakieś 40-50 centymetrów. W lecie na strychu praktycznie nie da się przebywać dłużej niż kilkadziesiąt sekund, bo jest jak w piekarniku. Myślę że położenie takiej wełny jest wygodniejsze niż wylewka - nie wiem jak prezentuje się to kosztowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my użytkujemy strych w taki sam sposób - jako składzik. Co do izolacji, na podłodze położone jest kilka warstw wełny mineralnej - w sumie jakieś 40-50 centymetrów. W lecie na strychu praktycznie nie da się przebywać dłużej niż kilkadziesiąt sekund, bo jest jak w piekarniku. Myślę że położenie takiej wełny jest wygodniejsze niż wylewka - nie wiem jak prezentuje się to kosztowo.

 

 

a połacie ocieplałeś? Ja sobie jeszcze wymyśłiłem, że moze własnie rozłożyć np. wełnę na całość, ale w częsci tzw. wysokiej to ok. 40% powierzchni położyć legary , ocieplić watą i położyć płyty OSB. Nawet na konstrukcji dachu (słupy pionowe) przykręcić płyty GK i zrobi się ładne pomieszczenie. A koszt podlogi )legary + OSB) zminimalizowane maksymlanie. Co sądzisz zo takim rozwiązaniu.

A na połaci położyć pierw folię srebrną w celu wyelimonownaia wpływu ciepła na strych i jakaś wełnę i pofilę paro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...