Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pan glazurnik nie pojawił się.. ani w poniedziałek... ani dziś :(

Czy tak ciężko zadzwonić i powiedzieć: "nie mogę, muszę dokończyć inną robotę" bądź "nie przyjdę, bo mi się to nie opłaca"

 

Dżizas, oszaleje!

 

 

A zapowiadało się, że trafił się ktoś, kto to dokończy. Pffff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tfuuu tffuuuu, żeby nie zapeszyć... Dziś do pracy stawił się Pan glazurnika :) :) Mąż się śmieje, że to nasz wybawca :) hahaha.. ale coś w tym jest :) Oznacza to, że za kilka dni czarno-biała łazienka powinna być gotowa. Juuupi :) już nie mogę się doczekać :)

 

 

A Mężulek kończy dziś podłączanie kabelków do oświetlenia podbitki. Lada moment i nasza Kasjopea pięknie się rozświetli :) Zdjęcia będą tyż.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, znalazłam coś dobrego :)

 

Z pozdrowieniami dla naszego poprzedniego Fachofca :)

 

http://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/1332025580_by_saif3r_600.jpg

Zdjęcie trochę nie w temacie, ale podpis jest idealny :)

 

 

 

I jeszcze coś :lol2:

 

http://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/201012/1293215156_by_zachar37_600.jpg

 

 

Ciao :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia jest złożona, sprzęty wmontowane- wszystko wygląda pięknie, ale....

 

20121101_153936.jpg

 

Okazało się, że lodówka nie pasuje do zabudowy- a dokładniej front pod dolną cześć tj. zamrażalnik, który był przygotowany na wysokość 71 cm... a zamrażalka ma ok 65 cm.

Gdyby nie forma zabudowy, czyli do sufitu lodówka by pasowała. Wystarczyłoby ją wyżej ustawić, aby wszystkie dolne fronty się zlicowały. Problem jest dopiero na wysokości pomiędzy środkową a górną linią zabudowy. Oznacza to, że jakby lodówka stanęła wyżej o te brakujące cm to trzeba obcinać górny front o ok 3 cm.. a wtedy frezy nie będą przebiegały w jednej linii.

 

Nie wiem czy jasno to napisałam, ale wstawię zdjęcie, żeby lepiej było to sobie wyobrazić:

 

20121101_154003.jpg

 

Lodówki co prawda nie widać na zdjęciu, ale jest ona po lewej stronie od piekarnika i mikrofali.

 

Ustalając projekt zależało nam, aby podzielić zabudowę na 3 części: dolną, środkową i górną przy utrzymaniu linii frezów. I teraz nie wiadomo jak wybrnąć i prawidłowo umieścić tam lodówkę. Zwrot do sklepu i wymiana na inną nie będzie możliwa... sprzedać też pewnie jej się nie uda.. Musi zostać taka jaka jest... Tylko co zrobić z frontami? Pomyślałam, aby drzwi od lodówki dać do samego sufitu, ale wtedy powstanie jedna tafla i zniknie mi ta nieszczęsna linia frezów!

Kompletnie nie wiem co zrobić- gość od szafek nie poczuwa się do odpowiedzialności mimo, że sprzęt był zakupiony na długo przed montażem. Można było to sprawdzić, aby nie było takiego problemu. Poza tym- dla mnie lodówka pod zabudowę każda powinna być taka sama. Nie przyszłoby mi do głowy, aby sprawdzać jej wymiary. Tym bardziej, że ten Pan nie uprzedził mnie, że niektóre firmy mają niższe zamrażalniki mimo, że wysokość lodówki jest taka sama.

 

A na deser druga strona kuchni:

 

20121101_154049.jpg

 

20121101_154026.jpg

 

20121101_154721.jpg

zlew trochę brudny i zdeptany, no ale.. :)

 

I sprzęt z bliska:

20121101_153915.jpg

piekarnik Gorenje BO 7422 AX + mikrofala Gorenje BM 5240 AX

 

20121101_154901.jpg

 

A dziś będziemy debatować co zrobić z tą nieszczęsną lodówką.

 

 

Brakuje jeszcze blendy maskującej nad mikrofalę, lacobelu nad blat przy płycie i okapu. Jaki kolor szkłą dać? Myślalam o ciemnofioletowym.. ale czy ten kolor jest tam niezbędny??

 

Aaaa.. i oświetlenie by się jakieś przydało. Myślę o czymś takim:

 

http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/979/1204979/product/talerz-ball,big.jpg

Edytowane przez Luminda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff, zdaje się, że sprawa lodówki się wyjaśni poztywnie :)

 

(Podobno) Udało się zrobić front na górną cześć lodówki - chłodziarkę + górną szafkę akcentując frez. Czyli będziemy mieli jeden front a będzie wyglądało, że są dwa :)

 

Motto: Głupi się nie pozna, a mądry powie, że inaczej się nie dało...

 

 

A czy będzie to dobrze wyglądało to okaże się za parę dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach to chyba nikt nie chce pracować... Każdy liczy, że kasa spadnie z nieba. Przeraża mnie to pokolenie totalnych leniuchów, którzy chcą zarobić i się nie napracować. Rozumiem- może fugowanie to nie jest taka prosta i przyjemna robota.. za którą nikt nie zapłaci grubej kasy.. ale jak ktoś nie ma na przysłowiowy chleb to dobre i to! Jak widać NIE! Pan nr 3 robił drugie podejście do naszych łazienek i po raz drugi zapadł się pod ziemie :)

 

Mnie już chyba nic nie zdziwi :)

 

Za fugowanie zabrał się mój tato- zobaczymy czy zrobi to lepiej czy gorzej od Pana nr 2 :)

 

Za kilka dni wrzucę parę zdjęć- w łazience tzw publicznej (:D) trzeba jeszcze dokleić w niektórych miejscach mozaikę... bo Pan nr 1 nie potrafił prosto wstawić narożników i nic się nie zgrywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... WC na dole się robi :yes:

 

Wczoraj przyszedł Pan.... znajomy znajomego zresztą.... popatrzył, ocenił i wycenił a dziś zabrał się do roboty :) Ciekawe jak długo będzie siedział w tej małej klitce- usłyszałam, że 5 dni.. ale hmmm, nie wydaje mi się to realne :)

 

A zatem liczymy... dziś dzień nr 1 :)

Płytki rozmierzone, wszystko ustalone- mam nadzieje, że nie zrobi czegoś po swojemu :) A jak w trakcie okaże się, że się "nie da" to liczę, że mnie o tym uprzedzi :)

Dziś kończy zabudowę kibelka.. i pewnie zobaczymy dziś pierwszą warstwę płytek :)

 

 

Już nie mogę doczekać się efektu końcowego!

Edytowane przez Luminda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dawno nic nie było... a dzieje się dużo!

 

Górne łazienki zafugowane. Teraz czekają na: malowanie, montaż lustra, kibelków etc i oświetlenie

 

WC już skończone! Nareszcie! Wystarczy tylko pomalować i zamontować kibelek + szafkę z umywalką! Niebawem dojdzie lustro- już zamówione i tylko czekać, aż je zamontują.

Kilka zdjęć tuż po wyjściu fachowca:

 

IMAG0416.jpg

 

IMAG0417.jpg

 

IMAG0415.jpg

 

 

Mi się podoba :)

Jestem bardzo zadowolona :)

 

Kibelek będzie taki:

4080671.jpg

 

Szafka + umywalka:

umywalka%252Bszafka.jpg

Edytowane przez Luminda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie ma mowy o przeprowadzce do końca roku :(

 

Raczej nie wyrobimy się ze wszystkimi pracami. A roboty jest naprawdę dużo. Część pokoi na górze jest już pomalowana- a przynajmniej te ściany, które będą białe. Reszta czeka na swoją kolej- zapewne tuż przed położeniem podłóg. Potem generalne sprzątanie, więc totalnie nie ma szans na wyrobienie się w miesiąc.. tym bardziej, że niedługo święta i ciężko będzie wtedy cokolwiek robić.

 

Poza tym jeszcze nie zamówiliśmy schodów.. Planujemy zamówić same trepy i zamontować je sami. Jak? Nie wiem jeszcze...

 

Przez to, że na razie kominka nie będzie trzeba obmyślić i zabudować pomieszczenie pod schodami, do którego częściowo kominek miał "wchodzić". Chodzi o ten trójkącik pod schodami od strony salonu:

 

schody.jpg

 

I to właśnie kolejny dylemat! Na razie kominka i barierki nie będzie.. A wszystko przez brak funduszy. Musimy czekać na zwrot z US.

 

Nie mam dobrego zdjęcia tej strony... ale może ktoś ma koncepcję lub jakieś wizualizacje co z tym zrobić...

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się zrobienie ścianki z k-g od policzków schodów aż do podłogi... A w takiej koncepcji schody będą totalnie odsłonięte, bo oczywiście barierki nie będzie. Dla dorosłego to raczej nie jest żaden problem- gorzej z dzieckiem, które za pare miesięcy zacznie raczkować.. I co tu z tym fantem zrobić? Tymczasowo chociaż... (choć bardzo nie lubię prowizorek bo zwykle taki stan utrzymuję się długo potem...).

Edytowane przez Luminda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Przyszedł kolejny Pan glazurnik, co odważył się dokończyć łazienkę po poprzednim "fachowcu" :) Zapytany o to jak spisał się jego poprzednik wybrnął z odpowiedzi bardzo dyplomatycznie, że "fachowiec nie powinien krytykować pracy innego fachowca" :p że niby on taki sam fachowiec jak poprzednik :p

 

Kilka zdjęć łazienki przy sypialni po zafugowaniu- brakuje jeszcze tylko silikonu :)

 

IMAG0310.jpg

 

IMAG0311.jpg

wanna w zbliżeniu

 

IMAG0309.jpg

stół pod umywalki wg mojej koncepcji :)

 

Teraz stwierdzam, że stół mógł być kwadratowy.. ale jakoś wydumałam taki zaokrąglony i taka wizja została :) pozostało kupić baterię, wywiercić otwory i postawić umywalki :)

 

 

Zdjęcia robione przez Szanownego Inwestora.. Szkoda, że nie pokazał, że mozaika fioletowa jest też nad białymi płytkami i dookoła lustra.

 

IMAG0312.jpg

jak widać brakuje lustra i kontaktów :)

 

Z racji tej, że na budowie bywam rzadko to codziennie robi mi zdjęcia z postępów :) Stąd każde zdjęcie to jakiś detal a nie ogólny pogląd na dane pomieszczenie :)

 

 

Dodam jeszcze zdjęcie z daleka to będzie to lepiej widać :) Tylko najpierw trzeba je zrobić :p

 

Hej. Bardzo ladna lazienka! Z jakiej firmy sa pltytki i mozaika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olka139, białe to zwykłe, najzwyklejsze- bodajże Ceramika Końskie... akurat trafiła się potrzebna ilość za 19 zł :) Mozaika (fioletowa) z Castoramy- coś ok 150zł/m2.. a białe... hmm nie pamiętam co to- musiałabym popatrzyć na fakturach. Na podłodze Ceramstic Alchemia Luce - też biała ale w taką delikatną krateczkę jakby (praktycznie niewidoczna)

 

http://images.sklepy24.pl/27168127/6680/medium/ceramstic-alchemia-luce-gl-30-30x30-plytka-ceramiczna-podlogowa.jpg

 

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Już bliżej niż dalej...

 

Mamy deadline - 1 marca :)

Do tego czasu musimy wyprowadzić się z mieszkania, bo udało się je w ekspresowym tempie wynająć :) Ku mojemu zdziwieniu chętnych było sporo- mogłam wybierać i przebierać, Mam nadzieje, że wybrałam dobrze :) :)

 

A w domu pozostało coraz mniej do zrobienia:

 

1. malowanie- tylko te ściany co będą w kolorze

2. podłogi - panele

3. schody (bejcowanie, lakierowanie, montaż)

 

 

Resztę zrobimy po przeprowadzce :)

 

Zapowiada się niezły hardcore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

90% ścian pomalowanych :) :)

Został tylko pokoik dziecinny, ale tutaj mimo wybranych i kupionych farb nie ma koncepcji... Ale chyba wreszcie Inwestor przestanie słuchać Inwestorki i pomaluje po swojemu :)

 

Kilka ścian:

 

Ściana telewizyjna w salonie:

IMAG0595.jpg

 

Ściana w jadalni:

IMAG0596.jpg

 

Korytarz na parterze:

IMAG0591.jpg

 

Korytarz na piętrze:

IMAG0585.jpg

 

IMAG0586.jpg

 

 

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na dwa odcienie szarości. Co prawda ściana telewizyjna miała być bardzo ciemna, ale jak zrobiliśmy próbę na ścianie to mnie lekko przeraził jej kolor.

Ciemny szary (ściana tv + jadalniana) = Beckers: Star Dust

Jasny szary (korytarze, wiatrołap) = Beckers: Light Grey

 

Do sypialni kolor mieszaliśmy, bo chciałam aby wymarzony fiolet był taki zgaszony. Żadna z firm nie miała takiego 'gotowca'. Ściana wyszła super :)

Zdjęcie trochę przekłamuje kolor, bo robione było po zmroku :)

 

IMAG0583.jpg

 

Wszystkie zdjęcia robione komórką, stąd ich jakość kiepska... :/

 

W domu robi się już tak domowo.. aczkolwiek póki nie ma podłóg i jako takiego stanu gotowego do zamieszkania to jest mega pusto.. wręcz przerażająco, ale to pewnie dlatego, że zawsze mieszkałam w małych mieszkaniach i różnica w powierzchni jest nieporównywalna. Z czasem się przyzwyczaję :)

 

Już nie mogę się doczekać przeprowadzki- do 1 marca pozostało niewiele czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienki wreszcie skończone.. Po przygodach ze szklarzami wreszcie są lustra!! :lol2:

 

WC na dole:

IMAG0576.jpg

Łazienka przy sypialni:

IMAG0579.jpg

 

Łazienka ogólna:

IMAG0577.jpg

 

Pozostaje zamontować kontakty i inne elektryczne pierdółki i można sprzątać... i oczywiście używać :wave:

 

 

PS. Proszę nie zwracać na dziwne przedmioty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...