Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek Poli


Recommended Posts

Witajcie, wpadłam w wir pracy i ostatnio brakuje mi czasu na buszowanie po forum.;)

Elena76

podjęłaś już decyzję co do ściany w kuchni? Co jest z tymi czarnym meblami, że tak trudno coś do nich dobrać..hm? U nas tez mam mętlik z tą ścianą, nadal nie zdecydowałam co będzie. Mam trzy opcje:

- czarny lub szary lacobel na szerokości okapu tj. 90 cm

- szare betonowe płyty na całej tej ścianie lub tylko pod okapem.

- ciekawa czarna mozaika na szerokość okapu (najmniej)

Najbardziej przekonuje mnie jednak czarne szkło. Mam nadzieję, że po zawieszeniu okapu wizja się wyklaruje;)

 

Viga

Okna i brama to złoty dąb. Parapet w salonie to drewno jesionowe malowane lakierobejcą na dąb. Mając już jakieś doświadczenia w tym temacie polecam osobno bejcować i lakierować. Różnica jest kolosalna, ale pracy więcej. Co do drzwi to nie wiem co napisać. Z jednej strony są piękne, drewniane, ładnie wykonane, ale nie jestem przekonana czy sprawdzą się na dłuższą metę w naszym klimacie. Mieszkam w południowo-wschodniej Polsce i zimy tu bywają bardzo ostre. Nie mam wnęki, która chroniłaby drzwi od wiatru i śniegu, a jedynie daszek nad wejściem. Dodatkowo nie mam wiatrołapu więc różnica temperatur jest znaczna i pocą się bardzo. Nie wiem jak długo wytrzymają? Zastanawiałam się nawet czy nie lepiej było kupić drzwi metalowe np. w okleinie:rolleyes:, ale to nie to co drewniane...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 484
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pola - dzięki za odpowiedź. My od drzwi metalowych przeszliśmy do drewnianych ;), bo nie znaleźliśmy dobrej firmy, która je robi (na forum wyczytałam dużo niepochlebnych opinii nt. Gerdy czy KMT). Mam i wiatrołap i wnękę, więc pod tym względem nie jest źle. Zastanawiam się tylko, jak kolorystycznie mi się zgrają, bo okna mam plastikowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale Polskone nie ma takich wzorów, które by mi pasowały. Poza tym grubość drzwi u nich to 60, a Door System od niedawna ma 63.

Trochę martwi mnie to "pocenie się" drzwi. Już sama nie wiem ... :( Gdyby drzwi wejściowe były o połowę tańsze, można by było z nimi eksperymentować.

A tak szkoda kasy. No ale nie zawracam Ci już głowy, bo to przecież mój a nie Twój problem. Każdy ma własne... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pola

Na forum jestem dopiero od wczoraj i muszę przyznać że jest tu Bardzo wiele inspiracji dla kogoś kto buduje dom.

Twój domek jest Super - jestem pod wrażeniem twoich wnętrz. Naprawdę musieliście dużo pracy włożyć w ten domek.

Kuchnia Świetna - mogłabyś mi napisać gdzie zamawiałaś kuchnię i z czego jest ten stół w kuchni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o łazienkę i kafle NG SIGNUM, jakie są w utrzymaniu w czystośći, czy widać plamy od wody, i kamienia, nie znoszę latać ze ścerką po domu ;)

czy je czymś impregnowałaś? na privie pod mój tel. będę wdzięczna za jakiś krótki sms, jeśli nie zdążysz to już sama nie wiem co robić, tak ciężko mi podjąć decyzję. Dopiero wczoraj widziałam je na żywca i są dość surowe i bez połysku:( a u Ciebie wyglądają prześlicznie :)

pzdr :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie nowych zaglądających:)

Trochę mnie nie było. Skądinąd taki odwyk dobrze człowiekowi robi:rolleyes:;)

yxoram dziękuję i polecam się na przyszłość;) Nie impregnowałam! Są bardzo praktyczne, więc nie ma potrzeby, no chyba że fugi...

Olai dziękuję, kuchnia pochodzi z lokalnego salonu.

 

Lady in red sypialnia niestety bez zmian. Trosze drobiazgów przybyło ogólnie w całym domu. Drzwi wewnętrzne częściowo też mam. W pokoju małej nie mam czasu dokleić lamperii, ale to drobiazgi... Postaram się wieczorem zrobić zdjęcia nowościom:) Siedzę popołudniami w ogrodzie,wnętrzom chwilowo odpuściłam....

Lady jak łazienki? Kuchnia jest już? Bardzo jestem ciekawa efektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img706.imageshack.us/img706/3517/p1110785.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Drewniany dywanik łazienkowy z Rossmanna :)

http://img809.imageshack.us/img809/7067/p1110770g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Dywaniki w górnej łazience. Szuflad pod umywalkami nadal brakuje:rolleyes:

http://img811.imageshack.us/img811/1701/p1110815.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez pola08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Polu!

Dawno Cię nie było,ale za to ile zdjęc wkleiłaś w ramach przeprosin :)

Pięknie i bardzo elegancko wyglądają bukszpany przed wyjściem-taka wisienka na torcie :)

Super wyglądają lampy,widzę też chyba nowy czarny zegar?Z H&Y?:)Ładnie się komponuje.

Śliczne drzwi!Jak będą klamki będziesz się cieszyła jeszcze raz :)A drzwi razem z klamkami byłyby jedną radością :)

Świetnie kolorystycznie komponuje się dywanik w łazience.Kurcze,Ty nawet w Rossmanie fajne rzeczy do domu wyhaczysz :o.Jednak ten woodentick orcha był strzałem w 10 pod względem doboru dodatków :D

No wogóle fajowo u Ciebie:)

Lamy z innych mebli zamówione?

Pytasz jak u mnie?Kuchnia się montuje-dziś zaczynają:)Łazienkę loftowo-woodenticowa będzie robiona w trakcie mieszkania.Jest do druga łazienka na górza więc damy radę,na razie chłopaki kończą ważniejsze sprawy,bo konsekwentnie przed Swiętami chcemy się wprowadzać.Nie tylko czuję,ale już WIEM,że będzie to przeprowadzka na wariata-ale my chyba tak lubimy :D

Oprócz łazienki na górze prawie wszystko mamy.2 garderoby zamontowane,pokój synusia z nowymi mebelkami posprzątany czeka,gabinet gotowy,w sypialni pozostało położyć wykładzinę i poskręcać łóżko.2 pozostałe pokoje są pomalowane i pełnią tymczasowo funkcję magazynu :).

Nie wiem czemu się tak spieszymy,ale chcę już tam mieszkać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polu, jest coraz bardziej "domowo". Łazienka jak zwykle powala - bardzo mi się podoba połączenie szarych płytek z drewnem, ale to już być może kiedyś Ci pisałam :) Ja natomiast zastanawiam się, jak tam salon z dwiema kanapami? Bo coś mi się wydaje, że domawialiście drugą? Czy pomyliłam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRZE ZROBIŁAM, ZE ZAMÓWIŁAM SIGNUM;))

ale woodentic kupiłam brown - bardziej mi pasował do koloru drzwi. Są śliczne

Jak juz cokolwiek będzie widać , prześlę Ci zdjęcie, chwilę to potrwa bo mój majster ma takie powolne tempo, ze Święta spędze chyba( na pewno) w totalnej rozpierdusze :))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moja radość okazała się przedwczesna ;((

majster ciągle płacze , że strasznie twardy ten gres...i chyba rzeczywiście, Pola nie miałaś z tym problemu?

ciągle narzeka, że strasznie ciężko się go obrabia a to zajmuje tak duzo czasu, że gdyby wiedział, to by się nie podjął... chyba oszaleję :)pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...