Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek Poli


Recommended Posts

Witaj Anetko!

Ach jak ja tęsknię za czasem, kiedy moja córcia była taka malutka jak Twoja. Mimo, że było ciężko momentami:) Z drugim dzieckiem to jest zapewne łatwiej. Wszystko się ma opanowane i z organizacją lepiej;)

Orzech na schody wybrałam taki dosyć jasny, żeby nie przesadzić. Miałam już problem ze zbyt ciemną lakierobejcą na parapetach... O rezultat się boję , bo mąż będzie bejcował i lakierował sam ( mam nadzieję, że tego nie przeczyta) . Pozdrawiam!

 

Witaj rere79:bye:

Edytowane przez pola08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 484
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:o:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Mar Jel widziałam zdjęcia! Powinnaś założyć galerię, bo to grzech nie pokazać narodzin takich pięknych wnętrz! Zapowiada się cudownie...

Miło się ogląda jak przybywają kolejne elementy. Później wątki zazwyczaj zamieniają się w pogaduchowe...

 

Ach polu, dziękuję :hug:

 

Bardzo fajna w prostej formie barierka,nie wydziwiana, lubię takie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iwek! Bardzo mi miło, że się tak podobają. Sczególnie, że projekt był mój własny:D

Muszę sie pochwalić, że poczyniłam kolejny krok do przodu....zamówiłam drzwi :yes:

Porta Wiedeń. Wszystkie pełne o takie....Miały byc Fiordy, ale układ tych frezów mi nie odpowiadał...

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/2215/porta-wieden.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinne dyskusje na temat kostki, ogrodzenia, bram, tarasu, projektu ogrodu ..itd trwają. Nadal mam niesprecyzowaną wizję co do materiałów i kolorystyki, ale jedno wiem na pewno... chce mieć drewniany taras!

http://www.drewniany-taras.pl/sites/default/files/imagecache/scalegaleria/galeria/tarasy%20drewniane%20bangkirai%20bydgoszcz.jpg

http://www.drewniany-taras.pl/sites/default/files/imagecache/scalegaleria/galeria/ta%20rasy%20drewniane%20bangkirai%20bydgoszcz.jpg

Być może również schody tarasowe będą drewniane. Maja kształt łuku i są dla nas nie lada problemem.. Taras o powierzchni 6x4 m będzie oddalony o kilka metrów od budynku. Taka jest koncepcja na dziś:D

no to jeszcze trochę tych piękności...

http://www.gardenplanet.com.pl/grafiki/galeria/105/325.jpg

oczyma wyobraźni dookoła trasu widzę oczywiście: bukszpany, trawy, juki, bambusa, drone kamyczki....ach

Edytowane przez pola08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Polu,

pierwszy raz udzielam się na tym forum, choć do Ciebie zaglądam juz od jakiegoś czasu. Łazienki masz piękne. Nie żałuj białej podłogi - czarną na okrągło, non stop musiałabyś sprzątać, a wiem co mówię, bo poprzednią łazienkę małam właśnie z grafitową podłogą i na stałe musiałam zaprzyjaźnić się z mopem :-) Teraz mam jasną w obu łazienkach i nie żałuję, choć może faktycznie efekt wizualny był fajny z tym grafitem pod nogami. Teraz jednak poszłam na praktyczną łatwiznę i mam więcej czasu na przeglądanie np. Twoich postępów w urządzaniu pieknego domu :-) Dom piękny, gratuluję. Bukszpany też cudne :-)

Co do tarasu - też mam drewno i jest to w 100% trafiona decyzja. Jest fajne, ciepłe, przyjemne, wcale nie trudne w utrzymaniu. Nie ma wprawdzie żadnego drewna egzotycznego, tylko impregnowane ciśnienowo dechy, pomalowane w kolorze palisander i w zupełności mi to wystarcza. Jestem "za" drewnem na tarasach - dzieci bawią się na nim całe lato bez moich obaw, że chłód kafli lub kamienia im zaszkodzi.

 

Pozdrawiam i nadal będę zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nadulka! Fajnie, że schody się podobają:) Już są w kolorze!

Witaj Assija! Miło mi, że się ujawniłaś w moim wątku!

Co do białej podłogi to jest tak źle, że nawet mój własny osobisty przyznał mi rację i na 99 % podłoga zostanie wymieniona na czarną:yes::D On chyba tez nie może patrzeć na te chol...ne epoksydowe fugi:-x hm....najbardziej chyba przeszkadza mi wielkość płytek, a dalej ich kolor...temat jest rozwojowy...Nie wiem jakie kafle teraz wybrać i chyba muszę podpytać jaksie, bo ma te same w łazience...

Podłoga musi zostać wymieniona przed wstawieniem drzwi na piętrze.

 

Drewniany taras to moje marzenie! Problemem jest taras od północy! Przy samym budynku panuje wieczny cień, więc powinniśmy go trochę odsunąć w miejsce gdzie względnie jest słonecznie. Jak znajdę wiecej czasu muszę to sobie wyrysować łącznie z projektem bruku! Muszę też pomyśleć nad zaplanowaniem zieleni wokół domu, bo wiosna idzie...chyba:rolleyes:

 

Schody!

Zostały zabejcowane i wyglądają świetnie! Kolor jak najbardziej trafiony, a o to się obawiałam. Nie przyznam się ile godzin go wybierałam w sklepie..:oops::rolleyes:

Dość łatwa to zabawa, mimo że zdarzył nam się zoonk! Otóż surowe drewno przetarte wilgotną szmatką wchłania bejcę dużo bardziej niż te, które nie miało styczności z wodą! Przed samym bejcowaniem chlapnęłam niechcący na nie wodą. Miejsce to po bejcowaniu było wyraźniej ciemniejsze. Oczywiście znowu pomogło fm, bowiem przypomniałam sobie, że specjaliści od parkietów zalecali przetarcie schodów mokrą szmatą przed bejcowaniem. Przetarłam więc całe równo i nie dość, że kolor wyszedł intensywniejszy (czyt. pożądany) to nie było obaw o plamy...:D Dzisiaj pierwsze lakierowanie!

Prezentują się teraz tak! Prace nadal trwają, dlatego wybaczcie bałagan...

http://img836.imageshack.us/img836/4540/p1110598y.jpg

http://img836.imageshack.us/img836/1878/p1110600.jpg

Edytowane przez pola08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pola ma mamy jakieś chińskie, 60/60, czarne z delikatnie błyszczącymi drobinkami i o nierównej strukturze. Chyba nazywały się LAWA. Bardzo długo ich szukaliśmy wtedy, wiele czarnych płytek gryzło się z "czernią" tego snake z Baldocera, zbyt kontrastowały i wychodził z nich brąz. Powodzenia w szukaniu. Podziwiam za tę decyzję.

 

Schody boskie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jaksie!

Będę szukała i zobaczę szczególnie ten co masz, bo podejrzewam, że będzie trudno coś do nich dobrać...Oczywiście minimum 60x60...

Mam fajnego, szybkiego glazurnika i myślę, że załatwi temat w dwa dni. Stolarz tak mi dom załatwił szlifierką oscylacyjną, że skuwanie płytek mi nie straszne;) Oczywiście zmuszeni byliśmy się wyprowadzić. No i ja uparta baba jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...